GündemManşetVideo

Habertürk’ün Almanlardan farkı yok: Nagehan Alçı’dan Dersim katliamı iddiası

Alman kanalının Atatürk'ü Hitler ile kıyaslayan ve Dersim katliamı ile suçlayan programı Habertürk'te tartışıldı. Nagehan Alçı, Atatürk düşmanı Almanları aratmadı.

Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD’de yayınlanan “Unutulan Katliam- Atatürk Alevileri Nasıl Öldürdü” adlı haber programına iktidarından muhalefetine tepkiler yükselirken, Almanya’da yaşayan Türkler bu skandal yayını kanalın önünde protesto ederken adında Türk olan bir haber kanalı Habertürk’de aynı iddialar savunuldu.

Daha önce devlete “katil” diyen Nagehan Alçı‘yı ekrana çıkartmasıyla tepki çeken Habertürk, kısa bir aradan sonra yine Nagehan Alçı’yı ekranlara çıkarmaya başladı. Kendisi gibi terör örgütü PYD’ye olan sempatisiyle bilinen Hülya Hökenek’in sunduğu programda Nagehan Alçı, Türkiye’nin Nazi Almanyasından zehirli gaz aldığını ve isyancıların mağaralarda zehirlendiğini savundu. İşte Alçı’nın o sözleri:

“Belgeselde anlatılanları çok az kişi izlemiştir. Tunceli’den Dersim olarak bahseden Alçı, Alman kanalının yayınını savundu. Programda arşivlerden çıkan bir belgenin yayınlandığını savunan Alçı, ‘O belgede 1937 yılında Atatürk’ün imzası ile Meclis Hitler yönetiminden 20 ton gaz alındığı yönünde bir belge. Bu belge daha önce Dersim gazetesinde yer almış. 37-38 Dersim olayları çok acı olaylardır. Atatürk, çok önemli bir lider ama 37-38 yıllarında Dersim’de katliam yapılmıştır.”

Programın Nagehan’ı uslu uslu dinleyen konukları

Nagehan Alçı, sözlerinin devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Dersim’de katliam yapıldığını söylediğini belirtti.

Etiketler

11 Yorum

 1. Gitti nazlı geldi nagehan. Bunlar fıtratının gereğini yapıyor ve emredileni yapıyor, onun için para alıyor emir aldığı yerden. ABD veya AB ülkelerinden birinde olsa bu yaratık bir dakika bile ekranlara çıkarılmadığı gibi hapsi boylar. Ah ahmak TÜRKİYEM ah, sen insanı kanser yaparsın…

 2. serap hanım neyı ıyı bılırsın acıklamamssın. ustelık orasının adı dersım degıl Tuncelı. .senın maksadın kelımelerını asıyor. farkındasın herhal.
  bu ısım sacmalıgına artık son verılse ıyı olacak.

  bu mantıga gore o zaman napolı ye naples nıye denmıyor afyona akrenoes adana adonos denılmesı d kurcalaır ısın ısınden cıkılmaz.

 3. Sn.ALÇI’nın aklı ve siyasî angajmanları ancak bu kadarını yapmasına elvermektedir. “ATATÜRK maarifi, yetişmekte olan yeni nesli (Adnan CEMGiL neslidir bu), ufukta beliren Nazizm tehlikesine karşı, Marxist-Leninist öğreti ile şerbetlemeyi başarabilmiş midir” sorusu O’nun boyunu fazlası ile aşar. Bunu sorsa sorsa bir CHP’li sorar. CHP! demine devrânına YÖK diyelim YÖÖÖK.

 4. bence sımdı dersımlı kemal bu kadına bır mektupla tesekkur etmıs. nagehan sana yuklenenler ıcın uzulme demıstır. her zaman soyluyorum tıpış tıpışlar mısıl mısıl uyumaya devam ettıkce turkıye de bır degıdsıklık olmaz. (sansure ugrarmıyım bellı olmaz)

 5. Bu Siyasal islamcı’mı, Liberal mi ne olduğu belli olmayan Türler 17 yıldır türkiyede katletmedikleri insan türümü kaldı !!
  İnsanları Terör örgütlerine yönlendirdiler ( Pkk ve Fetö gibi örgütleri borazanlığını yapmadılar mı )
  Nagehan Alcı gibi’lere inanıp Pkk ve Fetö gibi örgütlerin kucağına itilen 100.000’lerce gençlerimizin çalınan hayatlarının Hesabını versin bu insanlar !!
  Suç delili olarak ne istiyorlar, Köşe yazılarımı, Tartışma programlarında ki söylemlerimi, Tweet’lerimi ne isterseniz bol bol var!

 6. Herkes ne olduğu çok iyi biliyor hey gidi günler bu gözler ne görmedi bu kulaklar neyi işitmedi Alevi halk aptal değil bir Türk ve Alevi ve dersimli olarak çok iyi biliriz O yüzden ne dersim nede Alevilerin hakkında konuşmayın Türkiye’nin aydıklık yüzü Alevilerdir unutmayalım saygılar

 7. Atatürk halifeligi kaldırmış ve laikliği getirmiş.akilli alevi niye atatürk cephe alsın.her yerde dinci ayaklanma oluyor atatürk alevi yi niye karşısına alsin

 8. Görüyor musunuz Y-CHP’liler; Nagehan denen hain, Atatürk ve Cumhuriyete karşı iftiralarına sizin dersimli kemali de ortak ediyor.
  Açıkça, “bana inanmıyorsanız koskoca CHP genel başkanına da mı inanmıyorsunuz?” demeye getiriyor.

  O zaman ben de şimdi soruyorum;
  Sadece bir tek seçimde bile “oy vermeyerek” CHP’nin başından def edebileceğiniz, bu kendisine “ben dersimli kemalim” diyen, seyit rıza heykeli önünde anma etkinlikleri düzenleyen kişinin ve şürekasının peşinden her seçimde “tıpış tıpış” gittiğiniz için, sizler de zımnen bu ihanete ortak mısınız, değil misiniz?

 9. Turgay Ciner “çok” yanlış işlerde “ısrar” ediyor. AKP/MHP gittiğinde faturası olacak.

 10. Nagehan Alci’nin devletle bir oldugunu bilmeyen var mi,ister gazeteci olarak ister kadin olarak iliskisi oldugu biliniyor.Ama Atatürk’e küfreden kisilerde devletle yanyana degilmiydiler.?örnegin Kadir püsküllü denilen rum fesli ahlaksizla devletin basi diyanet reisi beraber degillermiydi adamin elini öpüyordular belkide baska tarafinida öpmüslerdir ne de olsa düsmanimin düsmani dostumdur.Atatürke düsman olan herkes devletin en degerli ismidir.Atatürke Cumhuriyete hakaret eden kac tane yandas gazeteci tutuklandi bugüne kadar bildigim kadari ile SIFIR .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı