Köşe Yazıları

Harekatı durdurma anlaşması hezimet mi zafer mi?

ABD’nin yaptırım gücü karşısında harekat durduruldu. Ancak, unutmayın siperler kazıldı cepheler kuruldu tahkimatlar yapıldı, bu daha başlangıç, Orta Doğu topraklarında olduğumuzu unutmayın. Artık önümüzdeki günler bir başlayacak bir duracak bu harekatları bolca göreceğiz.

Türkiye yedi kat yalnızlığa düşmenin korkusunu içerde ekonomisiyle askeri gücüyle dirayetiyle aşana kadar bu harekatlar kesin sonuç vermeyecek, Suriye’nin kuzeyinde satranç tahtası ve oyuncuları son kozlarını söylemedi, ancak Türkiye, içerde dışarda siyasi kararlılığıyla kurulmakta olan PKK devletini çöle mahkum edebilir, bu ateşli ve cesur harekatın sonuçlarını iç politikasını ön hazırlıklarını diplomasisini pekiştirerek uzun vadede alabilir.

Gönül isterdi ki elimiz kızgın iken girdiğimiz cephede biraz daha sert sonuçlar alınabilseydi. Ancak köpeklerinin daha fazla dayak yemesine dayanamayan Amerika’nın bölgede varlığını ağırlığını kaybetmekte olduğu da bir gerçek.

Jeopolitik’i ve Jeokültür’ü bizim kuşağa öğreten Immanuel Wallersteın’dır, artık sınırlarımızın toprak güvenliğimizin kaderimiz coğrafyanın nöbetindeyiz, yaptırımlar masaya konulunca reisimiz hem ümmetsiz kaldı hem geri vitese taktı, gittikçe Allah korusun daha saldırgan olacağımız anlaşılıyor, bu sertlik yani bu sınır güvenliği artık asla ‘yumuşama’ kaldırmayacak şekilde en temel dış politikamıza ve ‘kaderimize dayatılıyor.

İKİ TARZI SİYASET

Çok haklı güvenlik endişesiyle bir harekata kalkıştık ve muazzam yalnızlığımızı gördünüz, bu ‘ah’ Türk Milleti’nin içinde bir yaradır, artık iç siyaset bu keskin duygusallığın gölgesinde şekillenecek.

Şöyle, Türkiye’de iki tarzı siyaset kalmıştır, biri açılımcı, diğeri açılıma karşı.

Savaş ve büyük felaket ve büyük yenilgiler ve milletin kendini ‘çaresiz’ hissettiği böyle günlerde ağır vatansever duygular zirve noktasına ulaşır ve siyasete sert şeklini verir, toprak bütünlüğünden yana mısın değil misin, artık siyasetin vazgeçilmez ölçüsü haline gelir.

Açılımcı siyasetlerin Türkiye’de hiç şansı kalmamıştır.

Yeni CHP’nin, HDP oyları ve açılımı deklare ettiği bu siyasi iklimde iflas ettiği çok açıktır. Çünkü harekat iç ve dış düşmanlar karşısında Türk Milleti’nin yüreğini toplu şekilde attırmış, yani, Yeni CHP bu milli heyecana katılmamış Türk Milleti’nin ‘kaderine’ ortak olmamış, aksine milli düşmanların dilini kullanıp soylu geçmişini HDP kumpasına alet etmiştir.

HDP oyları ve ittifakı kurucu parti CHP’ye kısa vadede bir kaç büyük şehir belediyesinde seçim zaferi kazandırmış ama öngördüğümüz beklenen şekliyle uzun vadede ‘infilak’ ettirmiştir.

Yani Barış Pınarı Harekatı başlangıcı ve sonuçları toplamı Yeni CHP için hezimet olmuştur.

Yeni CHP kendi elleriyle hazırladığı acı ve hepimiz için kahredici sonuç: Türkiye’de tek parti AKP kalmıştır ve asıl büyük felaket an itibariyle ‘alternatifsizdir’, çünkü yeni CHP tam açılımı konuşurken (hırsıza) ay çıktı ve milli düşmanlarla işbirliği ayan beyan görüldü suç üstü yakalandı.

Çünkü hangi parti olursa olsun milletinin toprak bütünlüğü ve egemenliği ve jeopolitik kaderinin karşısına çıkamaz.

Bunca vatansever aday varken şaibeli açılımcı Dersim’e hayranım Demirtaş’ı destekliyorum laflarını ağzından düşürmeyerek siyaset yapanların önünü açarsanız ve bugün Barış Pınarı Harekatı’nda Türkiye’yi köşeye sıkıştıran yaptırım uygulayan düşmanların dilini hem partide hem Halk TV’de kullanırsanız hem ulus devletin varlığını ve hem de kendi varlığınızı imha edersiniz.

Küreselci IMF’ci şirketçi Almancı Fransızcı Amerikancı tezler yeni CHP’yi ülke gerçeklerine karşı inşa etmiş ve Barış Pınarı Harekatı gibi hayati bir sahnede bu büyük kader anında Yeni CHP’yi gerçekle yüzleştirip sahnenin dışına atmıştır.

YENİ CHP AKP’Lİ OLDU!

Kardeşlerim, Yeni CHP’nin vatanseverleri tasfiye edip vatansever aday göstermemesini en çok eleştiren karşısına dikilen ve açılım politikalarına çok sert yazılar yazan Nihat Genç’tir.

Yeni CHP’nin bu intihar girişimine karşı ta ilk gününden beri kim göğsünü siper ettiyse Yeni CHP’liler tarafından kovuldu dışlandı linç edildi ve hepsinden öte, AKP’li olmakla suçlandı.

Oysa AKP’li olan yeni CHP’ydi, AKP’nin Habur günlerinde yarım kalan açılım politikalarını bir vazifeyle üstlenmişlerdi.

Ve Sezgin Tanrıkululu Mehmet Bekaroğlulu ve HDP hedeflerine odaklanmış yeni tüzük çalışmalarıyla yeni CHP’ye eleştirilerimiz karşısında yalnız kaldık, yemediğimiz dayak kalmadı, sorularımıza cevap veren de çıkmadı, en yakın arkadaşlarımız İmamoğlu reklamlarıyla sarhoş olup bizimle dalgasını geçti.

Sözcü, ODA TV, Halk TV, Cumhuriyet Gazetesi, demokratik ittifak başlığı altında yeni CHP’yi ve şaibeli açılımcı adaylarını kahramanlaştırarak akıllarınca oy hesapları yapıp ‘iktidar’ hayali kurdular. Türk Milleti’nin milli karakteriyle CHP’nin asil ruhuyla oynadılar, twitlerine nicklerine trollerine reklamcılarına anketçilerine yaygaralarına çok güvendiler.

ANKETÇİLER TARİH DEĞİŞTİREBİLİR Mİ?

Oysa tarihi değiştiren reklamcılar anketçiler troller değil dürüst ve güvenilir insanlardır, tarihi değiştiren maaşlanmış sürüler değil varlığını sarhoş eden yüce heyecanlarından asla vazgeçmeyenlerdir. Tarihi değiştiren o anketçinin bu adayın kuyruğuna takılan değil insan evladına kutsal bir heyecanla saygı duyup bağımsız kişiliğinden zırnık taviz vermeden yürüyenlerdir.

ODA TV’de on uzun yıl Türk tarihinin en trajik günlerinde dünyada hiç bir yazara nasip olmayacak kadar uzun ve seri yazılar yazarak ülkemin toprak bütünlüğü egemenliği konusunda kavga verdim. Ve ODA TV’de bir gün en yakın arkadaşlarımın şeksiz şüphesiz İmamoğlu’na hayran bayram desteklerini görünce bağımsız yazarlığımın sırtından hançerlendiği paniğine kapıldım ve İmamoğlu’nun propaganda makinesine gönüllü dişli olmuş en yakın arkadaşlarımın hiçbirine selam vermeden ayrıldım.

Ne için? Toprak bütünlüğü ve egemenlik hakları tartışılmaz, masaya getirilmez, federasyon mu eyalet mi ortadan ikiye mi ülkeyi bölmek meclise hiç getirilmez, dediğim için. Bu şaibeli adayınızın arkasında kimler var, kim tezgahladı, birikimi tecrübesi milli endişeleri var mı yok mu sorduğum için, tezgaha kanki dayanışmasına değil siyasette açık mert konuşmaya inandığım için.

Türk Milleti’nin coğrafi kaderine karşı milli sorumluluklarımız var, dediğimiz için tıpış tıpış kimsenin peşinden yürümeyeceğiz dediğimiz için, cumhuriyetimizin bağımsızlığı ve egemenliği ve bize mirası toprak bütünlüğü vazgeçilmezdir, dediğimiz için.

Aksine dış güçlerin açılım tezgahlarına en hararetli şekilde en çok bizler karşı durmalıyız, dediğimiz için.

Ve bu endişeleri benden çok daha derin ve yürekten taşıyan yazar çizer aydın arkadaşlarımızla çareler arayıp bu siteyi kurmamız şart oldu.

İMAMOĞLU NEREDEYDİ?

Şimdi, yeni yetişen gençliğe ibreti alem olsun, Yeni CHP’nin ve İmamoğlu’nun peşine takılan meselesi olmayan küçük adamları bir harekatla silikleşip tarihten düşmelerine bugün şahit olsunlar.

Size söylüyorum, ezik, kendine güvensiz, becerisi şahsiyeti kimliği olmayan, girdiği kabın şeklini alan yüzsüz insanlar, size sesleniyorum, Türk Milleti ordusuyla bir savaşa girdi ve çıktı, Yeni CHP ve anlı şanlı Cumhurbaşkanı adayınız İmamoğlu, Türk Milleti’nin bu savaşında neredeydi, ne dedi, mavi mi kırmızı mı hangi kuvvetlerin yanındaydılar?

Reklam anket propaganda intihara koşup Türk Milleti’nin karşısına geçip partiyi imha etmiş mahvolmuşsunuz, reklamlar bitip gerçek savaşlar başlayınca oyuncak kahramanlarınızın pili bitiverdi, işte bakın savaş başladığından beri Fox TV sanki hiç savaş yokmuş gibi börtü böcek ve twit haberleri yapıyor.

Dürüstçe yüzünüze söyledim karşınıza geçip gazete ve internet sitelerinize meydan okuyup sorular sordum, sizin memleket diye bir meseleniz yok, tezgah peşindesiniz, savaş dahi sizi endişelendirmedi, bari seçimler gelse de anket-reklam biraz kendinize gelseniz dermişim.

Buyrun, harekatın en büyük mağlubu, Yeni CHP ve onun İzmir ve İstanbul adayları, her şey güzel oldu dizayn edilmiş kafalar dengi dengini buldu, savaş karşısında ne acı çektiler ne endişelendiler karışık kafaları ve silik şahsiyetleriyle tarihe geçtiler.

Sessizlik içinde pusuda bekleyip bu sinsilikleriyle acaba hangi hülyalarıyla güya siyasetin ‘ganimet’ini yağmalayacaklardı.

Reklam ve anketçiler ve goygoycular çekilince evhamlı sinsi ürperen karakterleri ortaya çıktı.

Oysa vatansever cesur insanlar neşeyle ordularının yanındadır, kaynayan kanlarıyla milletin kaderine ortaktır.

Şimdi, gün itibariyle ‘açılım’ına hazırlandığınız siyaset affedilmez tartışılmaz şekliyle MİLLİ DÜŞMAN haline gelmiştir, artık bu düşmana ucundan dokunanın ne mecliste ne seçimde zırnık şansı kalmamıştır.

Yüz bulup insan içine çıkamadığınız kıstırıldığınız bu yerden bakalım nasıl bir reklam propaganda makinesi tekniğiyle çıkacaksanız, bir fikrim var, uçuş’uyla aklınızı başınızdan alan İmamoğlu’nuz, Fethiye’nin Babadağı’ndan paraşütle atlıyabilir, ne güzel haber olur.

Bugünlük size aşağıdaki videoda Kadir Savun’un konuşmalarıyla veda ediyorum, TIKLAYIN, konuşan Kadir Savun değil Nihat Genç’tir.

37 Yorum

 1. Nihat abi yazdiklarinin altina imzami atiyorum. Cunku seni lemandan bu yana takin ettigim icin ne dedigini cok iyi anliyorum. Cunku senin icin tertemiz..Ben bu temizligi ve cesaretini hep sevdim zaten…

 2. bır arkadsas yorumunda kemalıst ile kemalızm farklı seylerdır dıyor. merak ettım hıc kıtab okumus mu bu arkadas. bu mantıga gore komunıst ile komunızm farklı seyler oluyor .aynı sekılde fasıst ile fasızmı destekleyenler ayrı seyler oluyor. hayret bır sey.
  ıkıncısı solcu ile kemalstler farklıdır. kı bu cok dogru o zaman bır soru kokenı kemalızme dayanan ve kmalstlerın partısı chp sızlerın ne ısı var.asalak yasamak ıyı oluyor degılmı. gıdın kendı partınızı kurun kemlıstlere kemalızme orada eleştrı yapın. hdp yandasalrını boluculerını orada destekleyın

 3. Kemalistler ile sosyal demokratlar birbirinden farklı ideolojideki insanlardır. Kemalist ve Kemalizm arasındaki farkı bilmiyorsan git öğren. Ama aynı hatayı üst üste her yazında defalarca yaparsan altında kasıt ararım.

 4. CHP ile ilgili eleştirilerinize katılmakla birlikte AKP’nin alternatifsiz kaldığı saptamanızı abartılı buluyorum. AKP’nin kendi eliyle yarattığı Suriye
  bataklığında kendi pisliğini temizlemeye çalışmasını kimse bu halka zafer olarak yutturamaz. Orada sadece yapılması gerekenler yapılıyor(ya da henüz yapılamıyor) CHP bugünlerde aldığı ikircikli tavırlı, olağanüstü gafletinin bedelini ödeyecektir amaonun boşluğu kim doldurur bunu hep birlikte göreceğiz.

 5. Tek parti Ak parti kaldı ise kaldırdığı Andımızı geri getirsin.Açılım bitti .Ak partiyi bildiğimiz için her hareketi şüphe veriyor.

 6. Nihat abi fox anahaberlerinde baştan sona kadar harekat işlendi .Fatih Portakal yandaş olmakla suçlandı .Hükümet neden hala Esad la irtibata geçmiyor ? Söz konusu vatansa gerisi teferruat değil midir .

 7. Tüm medyayı takip ettiğinizde farkına varıyorsunuz ki herkesin eleştirelemez tanrıları ve yarı-tanrıları var. Acaba bir listesi yayınlansa da bizim gibi ya da Nihat Genç gibi faniler de bunları eleştirme gafletinde bulunmasa!

 8. Düzeltme
  Aşağıdaki Yorumda Mahmut adlı kullanıcıya istinaden yazılmıştır, Murat Özken sevhen yazıldı.

 9. Murat Özken, Vatan partisini eleştirirken şunu da aklınızdan çıkarmayın,
  1-Rus Uçağı düşürüldüğünde ki gergin ortamı yumuşatmak için Rusya ve hükümet arasında arabuluculuk yapan heyet Vatan partisidir.
  2-Rus Büyükelçisi Fetö tarafından sırtından hainece vurulduğunda ki gergin ortamı yumuşatmak için Rusya ve hükümet arasında arabuluculuk yapan heyet Vatan partisidir.
  3-Esad ile sık sık görüşmeler yapıp diyaloğu geliştiren Vatan Partisidir.
  4-Hükümetin İran ziyareti öncesinde İran a heyet gönderip arabuluculuk yapan Vatan partisidir.
  5-Hiç kimsenin habari dahi yokken 30 Yıldır Fetönün varlığını tespit edip tehlikeyi gündeme getiren Vatan partisidir.
  6-BOP Projesini Türkiyeye tanıtan Vatan Partisidir.
  7-Ergenekon ve Balyoz Operasyonlarında içeri ilk alınan kişi Perincektir ve o gün polisler eşliğinde hapse götürülürken ”Bu operasyon Tsk yı kafasleme operasyonudur” diyen Perinçektir ne var ki o gün bunu kimse anlamamıştı Genelkurmay da dahil.
  8-Emperyalist uşağı HPD nin gerçek yüzünü ortaya çıkaran da Vatan Partisidir ve kapatılması için başvuru yapan da Vatan Partisidir.

  Vatan Partisinin mücadelelerini sayesinde Erdoğan kumpası görmüş ve 2014 den beri yönünü Batıya değil Avrasyaya yöneltmişir, Perinçekin ”Bizim çizgimize gelecekler” lafı budur Vatan Partisi Akp çizgisine girmedi Akp Vatan Partisi çizgisine girdi görünen köy kılavuz istemez.
  Dolayısı ile öyle ucuza Vatan Partisine laf ederken bir daha düşünmenizi tavsiye ederim. Vatan Partisinin oy ve rant peşinde bir politkası asla olmadı Vatan Partisi Türkiyenin bağımsızlığına gönül vermiş Atatürk’ün ve Deniz Gezmişlerin davasını devam ettiren tek partidir şu an Türkiyede.
  selamlar.

 10. Aslansın Hocam… HDPKK kuyruğuna takılan çakma Atatürkçülere ilişmez isen “tıklanma” sayın artar. Videodaki Kadir Savun’un “meyhane muhabbeti sekansı” gerçekten müthiştir. Çocukluğumda izlediğim “Gecelerin Ötesi” filminin yönetmeni, “ulusal sinema” davasının önderlerinden Metin Erksan’ı saygıyla yad ediyorum.

 11. O kadar yazdiktan sonra operasyon durup bir önceki yazı ışık hızında boşluğa düşünce ne yapacağınızı şaşırıp en saglam limana chp ye sovme senliklerine donmussunuz 🙂
  Bolca retorik, guclu bir üslup, biraz edebi salata, çokça cosumculuk, bom boş bir yazı…

 12. “Harekatı durdurma anlaşması hezimet mi zafer mi?”

  Başlıkla içerik arasında dağlar kadar fark var !

 13. ABD ile antlaşmayı imzalayan AKP ama bay Nihat Genç siz tutmuş CHP’ye atarlanmışsınız. CHP’nin imza yetkisi yok ki o kadar kızıyorsunuz. Ortada suç varsa ABD’nin tehditlerinden tırsan AKP’ye kız. Adresi şaşırmışsınız. Tam yetkili ve tüm erkleri tek elde toplamış sistemde, hiçbir yetkisi olmayan muhalefete kızmak çok ama çok saçma olmuş. Anlaşmaya hangi parti vard??? imza kimin imzası ???

 14. Imamoglu nerede?
  Daha tusuna basilmadi. Hele ortalik bir yatissin, bunun pilini doldurup tusuna basarlar merak etmeyin. Pilli bebek gibi bir duvardan otekine yine “Hersey guzel olacak”, “Herkesi cok seviyorum” diyerek ortada dolasip durur.

 15. Sayın Nihat Genç, o kadar dürüst, geniş açılı, yamultmadan, kıvırtmadan, o kadar doğru bir analiz yapmışsınız ki, size helal olsun. Allah korusun sizi. Yemin ederim ki ve bütün samimiyetimle devlet yönetiminde görev almanızı dilerim. Bu kadar menfaat, proje, yalan, dolan tezgahların adamlarının arasında aklınızla ve vatanperverliğinizle bayrak gibisiniz. Saygılarımla

 16. Bir tarafta iktidar yanlısı basın yayın ve TV ler, şöyle bir bakayım diyorsunuz, kardeşim sütte leke var bunlarda yok. Diğer tarafa bakıyorsunuz YCHP, HDP-PKK, İmamoğulları, Kaftancıoğulları, TESEV ler, T24 ler ve sözde Kemalistler. Türkiye bölünse bu kesim zil takıp oynayacak. Zaten bunları gördüğümüz için bu sayfa açıldığında biz Kemalistler bu kadar sevindik. Teröre karşı harekatı da elbette destekliyoruz. Ama binlerce TIR PKK’ya giderken, ABD-AB-İsrail desteğiyle ikinci bir İsrail yaratılmasının zemini hazırlanırken iktidarda olan kimdi? Açılım sonucu HDP’nin bu kadar zemin kazanırken, belediye başkanlıkları kazanıp PKK’ya yardım ederken iktidar onlarla işbirliği yapmıyor muydu? Bugünkü tabloda onların sorumluluğu neden yazı ve haberlerinizde vurgulanmıyor? Trump denen dam Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına “Aptal olma” diyor, siz tek kelime etmiyorsunuz. Pence ile toplantıda yan yana poz veriyor Halaçoğlu üzerinden haber yapıyorsunuz. Sizin söyleyeceğiniz bir şey yok mu? Aynı kişi basın toplantısında PYD- YPG müttefikimiz, çalışmaya devam edeceğiz diyor. Neden dikkatinizi çekmiyor?
  Peki gelir dağılımı, yoksulluk, adam kayırma, küçücük öğrencilerin eğitiminin, bakanlıkları tarikatlara emanet edilmesi, vergilendirmedeki adaletsizlik, milli ekonominin temel taşlarının çok uluslu tekellere, yerli sermayeye haraç mezat satılması ne olacak? Neden yazı ve haberlerinizde bu kepazeliklere yer vermiyorsunuz? Bugüne değin YCHP- HDP-PKK işbirliğine ve yandaşlarına yer verip diğer her şeyi görmezden gelen ULusal Kanal ve Aydınlık idi. Diğer yandan iktidarın pek çok yanlışını görmezden gelen, yaptığı pek çok şeyi de”AK” layan yine onlar. Bizler onların çizgisinin nereden bugünler geldiğini gayet iyi biliyoruz.. İhtiyacımız olan dik, Atatürkçü bir duruş, en az ihtiyacımız olan ise VP politikalarının soluk silik bir kopyası. Veyansın TV’ye yazık etmeyin.

 17. Kaptan Nihat Ağabey
  Beni yaz deftere pavyon mu olur camii mi fark etmez birledik elhamdulillah haramda bir helal de hakikate yüreğini bilen bir avuç insanız o kadar o avuçta kaderimizin çizgisi biz seni kendimiz gibi biliriz canın canımızdır kanın kanımız bil istedim bu gönül yalnız ve güzel ülkem için senin için duamız var açarsa yolumuz olur rabbim yürürüz yaradana yaradanla yaradan için bilki duyarız seni yüreğini hiç farkımız yok biz aynıyı denizin damlası aynı katrenin deryasıyız en samimi hislerimle

 18. AKP yi savunduğunu düşünecek kadar izandan uzak kişiler var. Zaten yolsuzluk vb şeyleri yazmış. Bebelere anlatır gibi mi yazmalı. Teşekkürler abim.

 19. daha evvel de soyledık. yarım kaldı. kandılde oldugu gıbı ınsallah ceremesını cekmeyız. uc sene sonra aynı tas aynı hamam .amerıkan polıtıkası budur. sımdılık olmuyorsa rolantıye al. sonra yıne devam edersın. bunu yutmıycaktık
  dıger tarftan yıne daha once belrtıgım gıbı. bu gıbı tesebbuslerde yere saglam basacaksın kı. devam edebılesın. herseydden evvel ekomomın guclu olacak gereklı baglantıları yerınde yapacaksın. kı bır ılerı bır gerı gıdılmesın. harekat cok dogru ve yerınde ıdı. yazık oldu.

  ychp denılen ucube partıye gelınce ımamhatıplere karsı degılım. turbanı ben cozdum havalrına gırıp boluculerle ıs bırlıgı ıcınde olursan gun gelır husrana ugrarsın. ancak ychp yolunu cızmıs bır kere ABD AB desateklı bolucu yanlısı bır polıtıkayla ıktıdar hazır oldugunu bu guclere ılan etmekten baska bır sey yapmıyor. devam tıpışlar!!

 20. Burada Nihat Abiyi eleştiren ve yazılanları anlayamayanlara, dış basında çıkan anlaşma haberlerini okumalarını tavsiye ediyorum..RTE nefreti kalpleri köreltince objektif değerlendirmeden aciz kalıyorlar çünkü..

 21. Nihat Baba seni severim, okurum. Bundan sonra da sevmeye ve okumaya devam edicem. Fakat senin bu yazı pek bir temelsiz olmuş. Kısaca özetlemeye çalışayım. Birincisi ben de en az senin kadar vatanseverim. İkincisi, ben de o eleştirdiğin “savaşa muhalif”, savaş kızgın, savaşı görmezden gelen, gelmek isteyen kesimdenim. Neden mi? Çünkü içim acıyor, içim almıyor. Çünkü koca Türkiye’yi bu noktaya, bu adamlar getirdi. Şam’da cuma namazı kılıcaz deyip, komşudaki ateşi bu iktidar körüklemedi mi? Milyonlarca insanın ölümünde ve göçünde devasa sorumlulukları yok mu? Biz, vatan için ölürüz gerekirse Nihat Baba. Bizim karşı olduğumuz, eleştirdiğimiz şey, birilerinin geceden sabaha verdiği kararlarla bu ülkenin naylon savaşlara girmek zorunda kalması, itibar kaybetmesi. Bak, orada evlatlarımız can veriyor, o birilerinin iş bilmezliği yüzünden. En çok da buna yanıyorum. Haklı bir savaş için değil, kirli bir savaş için… Ne diyorlar gerekçede? “Ülkemizdeki Suriyeli mültecilerin dönüşü için güvenli bölge yaratacağız!” Kardeşim, madem güvenli bölge yaratacaktın, neden en başta isyancıları destekleyerek bölgenin güvensizleşmesine çanak tuttun? Yurtta Sulh, Cihanda Sulh… Unutuldu, böyle oldu! Kızgınlığımız bunadır…

 22. Güzel yazı olmuş yazıda akp den hoşlanmadığını ama chpkk nin milleti bu rezillere mecbur bıraktığını gayet güzel açıklamış. Bende aynı şekilde düşünüyorum rte orda ise sebebi chpkk 17 yılda dost yerine sürekli nasıl düşman kazanılır yaşayan örneği adamlar …

 23. Harici bedhahlardan sonra içerdeki hainlere de bir operasyon yapılmalı.Hainlere devlet yardımı kesilip kapatılmalı ALAYINA VERYANSIN

 24. vay canına. şu garabetten bile süper devlet,süper toplum olduğumuzu çıkartmak nasıl bir gayretin sonucudur bu yazıda da gördük.aşağılayıcı mektuplar yok,halkbank işi vs yok,geri çark etmek yok ama zafer var. breh breh. daha iki üç gün önce burada yazdım bu işin böyle olacağını. suriyelilerde gitmeyecek abi. her bahse varım. bu bataklığı yaratanlarla aynı çizgide olmak zor olmalı. kötülükleri kutsayan ve halı altına süpüren bu konumdan bir an önce çıkman dileğiyle.

 25. Önce yazınızın ilk cümlesi; “ABD’nin yaptırım gücü karşısında harekat durduruldu.” ifadesindeki “ABD’nin yaptırım gücünü” biraz irdeleyelim;
  Nedir bu harekatı durduran “ABD’nin yaptırım gücü”?
  – Türkiye’ye karşı; Ekonomik yaptırımlar mı?
  – Türkiye’ye karşı; Siyasi baskılar mı?
  – Türkiye’ye karşı; Askeri tehdit mi?
  Yoksa…
  – tayyip ve çevresindekilere karşı; Onyedi yıldır vatanımızı yağmalarlarken işledikleri suçların dökümü mü kondu önlerine şantaj olarak?

  Sizce hangisi durdurdu bu harekatı?
  Gırtlaklarına kadar şaibeye bulaşmış insanların, konjonktürel olarak emperyalizmin göz yumacağı, birkaç küçük doğru hareketin dışında, emperyalistleri doğrudan karşılarına alarak ülke yönetmeleri mümkün müdür?

 26. Çok güzel bir yazı olmuş Nihat abi.Bizim gibi gençleri bilgilendirdiğin için başta sana ve tüm veryansın tv ailesine teşekkür ederim.

 27. Video:)) teşekkürler Nihat Genç.. Dürüst, dobra, mert bir insan, adam gibi bir adam olduğun için..

 28. “Gerçekler hepimize öğretiyor, Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet var mı, cürmü ne kadar, varlığı, ağırlığı, gücü, sınırları var mı, ne kadardır… Nihayet, Ne Mutlu Türk’üm Diyene, hepimiz öğreniyoruz işte.”

  Nihat Ağabey sen hergün yaz ki bu kakafoni arasında kendi sesimizi duyalım, hiç duymamışlara da duyuralım.

 29. Yani HENDEK’ler kazildi,SiPER’ler tamam ve bu is orda kalmiyacak oylemi ????. Bak Nihat Genc,RTE bu ulkede NEFES aldikca o bolgeye DEVLET’in ALi MENFAAT’leri adina TEK Bir ADIM atsin,ASARIM BEN KENDiMi !!. Bunu bilmedenmi yazdin bu yaziyi ????.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı