Gündem

Hastaneye yatmayınca virüs yayıldı… Aytaç Yalman’ın koruması ve doktoru da yoğun bakımda

15 Mart’ta hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman’ın ardından, yakın koruması ve doktoru da koronavirüs teşhisiyle yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Hipertansiyon dışında hastalığı olmayan 79 yaşındaki Aytaç Yalman’ın hastalık belirtileri 11 Mart’ta nefes darlığıyla başladı. Yalman’ın 15 Mart’ta hayatını kaybetmesi üzerine tedavi gördüğü Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nce açıklama yapıldı. Açıklamaya göre 12 Mart’ta eve çağrılan Fenerbahçe Orduevi doktorunun hastaneye gitmesi konusunda uyarmasına rağmen Yalman evde serum tedavisi uygulanmasını istedi.

YATMAYI KABUL ETMEYEREK EVE DÖNDÜ

Şikâyetleri artınca 13 Mart’ta doktoru tekrar eve çağrıldı. Yalman bu kez ikna edilerek hastaneye götürüldü. Ancak yatmayı kabul etmeyerek evine döndü. Durumu kötüleşince aynı gün saat 17.00’de özel bir sağlık kuruluşuna yatırıldı.

15 Mart 13.00’te Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü ve aynı gün saat 19.50’de hayatını kaybetti.

Hürriyet’in haberine göre, Aytaç Yalman’ın eşi Belma Yalman’ın ardından, yakın koruması ve doktoru da koronavirüs teşhisiyle yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Etiketler

Bir Yorum

  1. umariz….. ders almasi gerekenler dersini almistir……kisilerin egolari ……aklin önüne gecerse, bilim ve ilimi kenara iterse…… Onlari ne kariyerleri, nede sahip olduklari mevki koruyabilir…… sadece saplantilarinin kurbani olurlar….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı