İBB’den yeni Demirtaş açılımı… Önce tiyatro, şimdi kitap!

featured

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), PKK hükümlüsü Selahattin Demirtaş’ın kitaplarını satmaya başladı.

Üç yılı aşkın süredir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde yazdığı Seher ve Devran adlı kitapları, İBB Kültür A.Ş bünyesindeki istanbulkitapcisi.com’da satılmaya başlandı.

Devran adlı kitapta yer alan öykülerin sahnelendiği tiyatronun ilk gösterimine HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Kadir İnanır da katılmıştı.

‘BEN NEYİ ALKIŞLIYORUM DEDİĞİNİZDE KIZARMIŞ AVUÇLARINIZLA YÜZÜNÜZÜ KAPATACAKSINIZ’

Demirtaş’ın kitaplarının İBB tarafından satışa sunulmasına ilişkin gazeteci Nedim Şener’den dikkat çeken bir mesaj paylaştı.

Şener sosyal medya hesabından, “Yavaş yavaş, alıştıra alıştıra, tiyatro ile kitap ile şiir ile türkü ile yavaş yavaş alışacaksınız. Bir gün şehitleri hatırlayıp, “ben neyi alkışlıyorum’ dediğinizde kızarmış avuçlarınızla yüzünüzü kapatacaksınız ama geç olacak” dedi. Konunun kitapla ilgisinin olmadığına dikkat çeken Şener, “Bazıları konuyu ‘kitaba” getiriyor. Hayır konu kitap değil terörist yardakçılığı. Birileri onu yazar olarak görebilir ama o Kendi konumunu kendi anlatıyor zaten” diyerek Demirtaş’ın “PKK’yı terör örgütü olarak görmüyoruz” sözlerini sarf ettiği videoyu paylaştı.

İBB’den yeni Demirtaş açılımı… Önce tiyatro, şimdi kitap!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  devam devam cok guzel ıyı gıdıyorlar . !!!!!

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Askerimizi kim katlediyor pkk pkk yı halk hareketi görüyor hdp.demirtas söylüyor.bu ychp ni hdp e ile işbirliği ziyaretlerin manası nedir.katlet askeri yinede yanindayiz.sonra asker şehit cenazelerin gitme.hastalikli zihniyet. .

  Cevapla
 3. an itibariyle sekiz haber sekmeniz CHP aleyhine,

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  şimdi imamınoğluna verilen oylar pkk ya gitmiş oldu hayırlı olsun istanbullular.içinizden kaç tanesi şehit annesi babası kardeşi

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!