Köşe Yazıları

İmamoğlu nerede

Büyük siyasi olaylar felaketler depremler savaşlar siyasileri test eder.

KRT TV, Tuncay Özkan, Erdoğan Toprak, vs. Fox TV, ODA TV, Cumhuriyet, Halk TV, vs., topluca aralarında bir propaganda makinesi oluşturup kayıtsız şartsız destek verip İmamoğlu’nu ‘cumhurbaşkanı’ adayı olarak piyasaya sürdüler.

Anketler şöyle diyormuş, muş, muş, sloganı çok güzelmiş, miş, miş, her kesimi kucaklamış, mış mış, diye yaygara yaygara İmamoğlu’nu göklere çıkardılar, İmamoğlu’nu mezarından çıkmış Atatürk gibi selamlayıp, her Allah’ın günü, sabah öğle akşam beş vakit İmamoğlu karşısında el pençe divan durdular.

Masa başında kartondan kağıttan kes kopyala yapıştır ‘lider’ işte buraya kadar.

Pilli bebek buraya kadar.

Deprem oldu, yok o toplantıya katıldım yok katılmadım, tartışmasında boğuldu gitti.

Oysa bir lider ayağa kalkmalı milleti sahiplenmeli güven vermeli, tam da rüştünü ispatlama zamanı, eleştirisini projelerini bas bas bağırıp kitleleri arkasına almalı, yok, dandini dandini dastana, ara ki İmamoğlu’nu bulasın.

Çok geçmeden Barış Pınarı harekatı başladı, kağıttan proje İmamoğlu, ‘kafam karışık’ diye bir mesaj attı ve kayboldu, gökten üç elma düşmüş biri sana biri bana, nerede İmamoğlu.

Etrafındaki danışman yazar aydın kim varsa İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı diye pazarlıyordu, gazeteler makaleler köşeler ekranlar İmamoğlu’yla yatıyor İmamoğlu’yla kalkıyordu, kılçıklık yapmayın aradan çekilin önüne çıkmayın diye bas bas bağırıyorlardı, hayırdır, İmamoğlu nerede?

TEK BİR İMAMOĞLU HABERİ YOK, NEDEN?

Oysa bir lider böyle trajik günleri bir şans olarak görür, memleketi sahiplenir, eleştirilere göğsünü gerer, sıkıntılarını şüphelerini söyler, ülkeyi kucaklar, umutsuzluğu kaldırır, biz varız deyip güven verir, lider, işte böyle sarsıntılı anlarda çeliğini kendi dövüp ortaya çıkar.

Demirel, çok eleştirdik ama soğuk savaş yıllarında dahi Rusya’ya gidip fabrikalar getirdi (Öyle ki bugün İskenderun Demir Çelik tarihin en büyük çelik devi İngiliz Çelik’e talip olduğunu söylüyor), Özal’ı baştan sona eleştirdik ama 24 Ocak gibi ekonominin dibe vurduğu anlarda ortaya çıkmıştı, Ecevit Kıbrıs harekatından çıktı, Tayyip Erdoğan büyük ekonomik çöküş ve deprem sonrası ve susuzluktan kırılan İstanbul’da ortaya çıktı. Beğenelim eleştirelim, her lider ‘bir şeyi’ fırsat gördü ve kucakladı.  Bir şeye ‘itiraz’ edip sırtladı ve halka güven verdi, derin sorunları dert etti, ve hepsi siyaseti sosyolojiyi yara yara kendi yollarını kendileri açtılar.

İmamoğlu ise pazarlandığı reklam masasında kaldı, diyelim ODA TV ya da Fox TV, daha bir ay öncesine kadar her gün onlarca haberi yapılıyordu, hayırdır, harekat başladı, sanki yer yarılmış yerin dibine girmiş, tek bir İmamoğlu haberi yok, hayırdır?

Oysa Cumhurbaşkanı adayınızı topluma siyasete sunmak için eşsiz bir fırsat, hadi çıkıp konuşsun, siyasetin eksikliklerini yanlışlarını ya da katkılarını söylesin, kitlelere nefes aldırsın, güven versin, endişeli insanların yüzüne karşı bir söz söylesin, umutsuzluğu yarsın, milletin makus kaderiyle savaşsın, önünü açsın, nerede?

Twitter ve reklam ajansından çıkan lider işte buraya kadar!

Harekat başlayalı dünyada ve Türkiye’de görüş beyan etmeyen konuşmayan kimse kalmadı, İmamoğlu’ndan başka.

REKLAM BİTTİ

Gerçi konuşsa ne diyecek, Rusya’ya mesela ne diyecek, seni seviyorum Rusya, Amerika’ya ne diyecek, seni seviyorum Amerika, PYD’ye, Suriye’ye Türk Ordusu’na Fransa’ya Almanya’ya ne diyecek ‘sizi seviyorum kucaklıyorum’, diyecek, ‘her şey çok güzel olacak’.

Kurulmuş pilli bebeğin hepinizi seviyorum’ reklam sloganından başka söyleyeceği ne var?

Bilgisinde dilinde beyninde dağarcığında, ne var ki ne söylesin?

Gözlerinde insani bir ışık mı var görülsün sahici bir insan bedeni mi var göstersin.

Cumhurbaşkanlığına soyunmuş bir siyasi hakkında bir ay önce günde on-yirmi-otuz haber çıkarken bir ay sonra işte bugün günde tek bir ‘haber’ çıkmayışı, sizce de normal mi?

Reklam bitip sahici derin ülke ve memleket meseleleri gelince, tıss yok.

Tuncay Özkanlar Soner Yalçınlar Fox TV’ler İmamoğlu’yla yatıp İmamoğlu’yla kalkıyordunuz, kaç gündür, ekranlarınızda tek bir İmamoğlu resmi-haberi-demeci yok, hayırdır?

Avrupa, Arap Birliği, dünya ayağa kalkmış, futbolcularımızın asker selamına Türk Ordusu’nun askeri harekatına karşı yaptırımlar sert açıklamalar yapılıyor, hayırdır İmamoğlu, neredesin?

Caney caney caney işte meydaney, delikanlı anketçiler delikanlı twitçiler delikanlı danışmanlar delikanlı Fox TV, delikanlı ODA TV, neredesin haney?

Caney caney caney, ey Sözcü, ey Yılmaz Özdil, kahramanlaştırdığınız Kaftancıoğulları, İmamoğulları nerede hani?

Rüzgar mı değişti hava mı değişti, bir hışımla gelip geçtiniz, neredesiniz?

DÜNYA YANIYOR, BİR İMAMOĞLU VARDI NE OLDU?

Güya aydın güya kanaat önderisiniz, Cumhuriyet Gazetesi’nin Halk TV’nin ODA TV’nin Sözcü’nün toplamı Türkiye’nin birikimi yüzlerce aydınına sesleniyorum, toplumun önünü ‘umut’ diye koyduğunuz büyük kurtarıcı İmamoğlu’nuz nerede?

Göklere çıkardığınız İmamoğlu yoksa gaiplere erenlere mi karıştı yoksa o kadar tatillere gönderip şarj ettiğiniz pilin ömrü mü yetmedi?

Birazcık siyaset bilimi birazcık sosyoloji bilginiz olsaydı, liderleri anketler twitter goygoycu danışmanlar değil yani liderlerin masa başında propaganda aletleriyle değil, büyük siyasi çalkantılı günlerde liderlerin toplumların yükseliş ve düşüş günlerinde ortaya çıktığını bilirdiniz. Şimdi size güvenen sizi okuyan kitleler karşısında halı altındaki böcek kadar sessiz ve ezilmiş kalmazdınız.

Sahi, dünya yanıyor, bir İmamoğlu vardı ne oldu?

Zavallı ve ruhsuz aydınlar, memleket yanıyor roketler düşüyor dünya kaynıyor, söyleyin toz kondurmadığınız arşı alaya çıkarttığınız kahramanınız(?) nerede?

Yarın ortalık durulduğunda siz yine hiç bir şey olmamış gibi haberlerinizi twitlerinizi anketlerinizi devreye sokup yine kahramanınızı öne sürdüğünüzde bu millet size, ey İmamoğlucular, ülke savaşta memleket yanarken nerelerdeydiniz, demeyecek mi?

Hayatın sert gerçekleri kağıttan kahramanınızı paramparça etti kanlı canlı gerçek siyaset göklere çıkarttığınız kahramanınızı un ufak etti.

MEMLEKET DERDİ

Açın dünkü önceki günkü ve bugünkü İmamoğlu’na aylarca tam sayfa ayıran gazetelere sitelere bakın, memleketin bu en hayati günlerinde tek bir İmamoğlu haberi yok!

Oysa, memleket insanlık derdi olan aşk sahibi tutku sahibi insanlar tam da böyle trajik anlarda cesurca kararlılıkla öne atılır.

Ükesine milletine güven aşılar, gümbürdeyerek konuşur, susamış bitkin endişeli halka önder olur, bayrak olur, siyaseten yorgun yaralı kitlelere heyecan taşır, içteki ve dıştaki gafillere karşı ‘zırh’ olur, ve böyle anlarda milletin aradığı beklediği kendi heykelini kendi yontan bir lider olur, nerede?

Peluj bebeğiniz şimdi bir laf etse HDP oylarından olacak, peluj bebeğiniz bir laf etse Kaftancıoğlu küsecek, peluj bebeğiniz ülkesini sahiplenen bir laf etse Avrupa’yı karşısına alacak, bir laf etse, kendisini pazarlayanlarla papaz olacak, kurulmuş pilli bebekle, ey millet buraya kadar!

Havan toplarıyla halkımız askerlerimiz şehit düşüyor, ses yok.

Yalancının anketçileri yalancının solcu liberal yazarları, yalancının Atatürkçüleri, yalancının mumu projeleri, yatsıya kadarmış!

Memleketin derdinde yoksun tasasında yoksun sevincinde yoksun savaşında yoksun ama sadece ‘reklam haberlerinde varsın’, sen nesin kimsin, insanlar gibi bir dilin bir beynin bir kalbin bir vicdanın sahiden kandan damardan bir bedenin var mı, MEMLEKET DİYE bir derdin var mı?

Kullanılmamış bir oyuncak gibi köşeye atılmış, kaldı, daha kolisi de açılmamış.

62 Yorum

 1. Nihat abi, oyle gunler yasiyoruz ki komurun siyah oldugunu bile bin tane ornek vererek aciklamaya calisiyorsun, yine de inanmiyorlar. Bu super devletlerin algi konusunda ne kadar iyi calismis olduklarini da gosteriyor..sen basit bir soru soruyorsun, farkli kisilerden ayni cumlelerle cevap geliyor..

 2. nihat bey bir erdoğancı olarak sizi takip ediyorum karşımda olsanızda harbi adamsınız yanlız bunların eline fırsat gecerse bizden önce sizin çanızı sıkacak gibi hayırlısı

 3. Nihat Genç fikirlerine deger verdigim bir insansınız.Ilk defa sizi daha istanbula yeni seçilmis birine bu kadar sert ve bana göre anlamsız bir çıkış yaptıgınızı göruyorum.Size göre bu ülkede hic mi dogru ve dürüst bir yönetici yok.Hepimizn hataları olabiliyor .Bu derece keskin elestirecek bir durum yok ortada.Sizin bu konuda önyargılı oldugunuzu düsünüyorum.

 4. İmamoğlunun fikri yok ki zikri olsun, zavallı bir çocuk o. Bilgisi yok, tarih bilmiyor, dünyayı okuyamaz, oyuncak o. Cumhurbaşkanlığı çocuk oyuncağı mi? Hele dünyanın bu zamanında! Ben Akpli değilim, hayatımda CHPden başka partiye oy vermedim, son seçim hariç. Sayın Nihat Genç dürüst ve cesur tenkidlerinize devam edin lütfen, belki faydası olur. Saygılarımla

 5. İmamogluna sarılıp sevebilirsiniz arkadaşlar fakat unutmayın bu figürü herkes gibi tanıyalı daha 10 ay oldu. Nihat abiyi ise 20 sene oldu çizgisini hiçbir zaman bozmadı. Paraya pula şana şöhret ile işi hiç olmadı. Bu ülkede gerçekten vatanını çıkarsız seven kişilerin başında gelir Nihat abi. Sevgili arkadaşlar belki trolsünüz belki yaşınız küçük belkide yeterli bilgiye sahip değilsiniz, bilgilendireyim. Nihat Genç ve vatanseverler hareketi bu siteyi ve youtube kanalını bir yere için kurdular

 6. türkiyede bir solcu var oda nihat genç diğer socularımızın hepsi abd nin kiralık adamı olmulşar. helal olsun abi yerind etespitler

 7. Imamoglu Turkiye’yi yonetmiyor ,Istanbul Buyuk Sehir Baskanligina secildi o halde diger CHP li belediye baskanlarindan da beklentiniz olsun.Istanbul’un sorunlari bitti mi ortaligi karistirmayin kotulemeyin

 8. Bilinen tarih, insanlığın putlar yaratıp, çok sayıda sonu hüsran olan tapınma hikayelerini anlatır. İlahi kitaplar ve dinler de put oluşumlarına son verememiştir. Hatta ilahi dinleri dahi kullanarak yaratılan yeni put modellerinin varlığını, hatta bunların ilahi dinleri metamorfizmaya uğrattığını gösteren örnekleri ibretle izliyoruz. Halen günümüzde de sosyal, siyasal, ekonomik, vb bu putlar yaratılır ve ne kendileri, ne yaptıkları eleştirilemez. Neyse ki Nihat Genç böyle bir put değil eleştiriliyor (ancak edep ve akıl sınırları içerisinde kalınırsa daha sağlıklı yürür bu tartışma diye düşünüyorum). Fakat görünen o ki ( kendisinin de istemediğinden kuşkum yok) Sayın Ekrem İmamoğlu’nu da putlaştıran birileri var. Bu da ister istemez yaşadığı veya gördüğü tecrübelerden dolayı insanların aklına (genelde olduğu gibi) egemen güçler yeni projeler mi oluşturuluyor sorusu gelmesi gayet normal.
  Bir Ankaralı olarak biz Mansur Yavaş’tan memnunuz şu aşamada. İstanbul başlangıçta beni pek ilgilendirmedi, ancak ona karşı yapılan haksızlıklar, İstanbul belediyesi için ileri sürülen yolsuzluk haberleri, Sayın İmamoğlu’nun yanında yer almama ve savunmama neden oldu. Fakat geçen sürede gördük ki, İBB Başkanında bir “halkın HDP sevicilik” olarak adlandırdığı bir hal ve tavırlar ortaya çıktı. Üstelik HDP’nin henüz neyin ne olduğunu öğrenememiş Kürt gençlerini PKK saflarına katma konusundaki çabaları, Diyarbakır’daki aileler tarafından açıkça dillendirilmekte iken. Diğer taraftan sırf bir haksızlığa uğradı diye “bizim genelkurmayımız da bundan böyle Kandil’dir” dediği rivayet edilen bir kişinin (ki bu ülkede ne haksızlık ve zulümlere uğramış, ancak vatansever/memleketsever nice insan var) mezarını ziyaret için Paris’lere kadar giden Sayın İmamoğlu’nun her konuda görüş ve tavırlarını ilgiyle takip ediyoruz. İBB başkanı olarak görev dışı eylem ve tutumları beni çok da ilgilendirmez. Ancak geleceğin cumhurbaşkanı adayı olarak parlatılmaya çalışılan biri olunca, Barış Pınarı Harekatı gibi tüm Türkiye için önemli bir olayda görüş bildirmemesi benim de dikkatimi çekiyor. Bu yüzden Sayın İmamoğlu için, acaba “para ve güç tanrıları” yoksa bize yine yeni projeler mi pazarlıyor sorusu aklıma geliyor. Bugünkü görüşüm, Sayın İmamoğlu cumhurbaşkanı adayı olursa oy vermeyeceğim doğrultusundadır.

 9. Ben İmamoğlu’nun notunu, daha Türkiye’de gündeme gelmemişken, 30 Ağustos Zaferini, ki benim çocukluğumda fener alaylarıyla kutlanırdı, terör yalamalığından, barış gecesi diye kutlattırdığında vermiştim. İmamoğlu 40 kılığa giren, kurtla yiyip çobanla ağlayan bir vatan hainidir.
  Bende ne Ak Partiliyim, ne Mhp’li, ne de Vatan Partili.
  Pkk’nın ne olduğunu bilmeyen, ne için kurulduğunu bilmeyen, sosyal demokratların yalanlarıyla kandırılmışlarda dahil, herkes açsın oksun. Pkk adı Türkiye Cumhuriyeti olan Türk devletinnin topraklarındaki egemenliğine karşı kurulmuş bir terör örgütüdür. Bu örgütün yanında olan kimse (Pkk, Hdp, Ypg …. farketmez) Türkiye’nin yanında değildir. Konu bu kadar basittir. Bugün Atatürk’ün arkasına saklanan bu alçakların, Atatürk’ün zamanı istiklal mahkemelerince asılanlardan fazlası vardır, eksikleri yoktur. Atatürk yaşasa alayınızı asardı.

 10. Kurt görünmüş. Köyün bütün köpekleri toplanmış. Kızacaklar ama hakikat bu. Batının Atatürk’çü fotoğrafının arkasına saklanan tasmalı köpekleri.
  Nihat Genç diyor ki haklı olarak, İmamoğlu manşetlerden düşmüyordu. Türkiye’de, Türkiye’nin operasyonundan dolayı dünyada kıyamet koparken ne oldu. Ses soluk gitti.

  Cevaplar tam şenlik :

  İmamoğlu Türkiye’yi değil İstanbul’u yönetcekmiş. Be alçak Diyarbakır’da ne işi vardı o zaman ? Şimdi gidilebilecek yerlerde Pkk köpekliği yapılamazr şu zamanlarda da onda mı acaba ?

  Biri demişki ABD ağzına geleni söylemiş. Hükümetten ses yokmuş. Alçak duydumuyormusun Türk ordusunun sesini Pkk’lı teröristlerin üzerine yağarken. Hadi onu duymadın. Pkk teröristlerin yalamalarının ağlamalarınıda mı duymuyorsun.

  Biri demişki. Hükümeti niye eleştirmiyormuş. On yıllardır Akp hükümetine demediğini bırakmayan sendin zaten tvlerde değilmi alçak.

  Biri demişki Doğu Perinçek’i eleştirsene. Hereks tabi eleştirilirde ne yapmışki eleştirecek. ERmeni soykırımını çöpe attırmış. Onumu eleştirecek. Pkk’nın kafasına binilmesini sağlamış onumu eleştirecek…. Nihat Genç Bir kolunda Pkk’lılar, bir kolunda Nuruclara yürüyenlerden değil lan köpek. Karıştırdın sen.

  Biri demiş ki. 60 yıldır sağ iktidarlar…… Klasik Chp (İnönü) palavraları. Sanarsın İnönü yada Ecevit’in performansı sağdakilerden iyi. Önüne koysan rakamları mal gibi kalır. Bugün hala siyaseti sağ, sol diye tanımlayan varsa tanrı akıl versin akıl. Fosilsiniz fosil. Ha 600 yılında Mekke’de kalmış kafa, ha siz.
  ……..
  Ey Atatürk fotoğrafı arkasına saklanan Ali Kemaller. Sonunuz aynı onun gibi olacak. Terörist kardeşlerinizle birlikte.

 11. Tamamsın da Nihat Genç,İBBB lığına niye aday olmayı düşünmedin,bakarsın kazanabilirdinde.Yerli yersiz onu bunu haklı haksız
  eleştirmektende kurtulurdun.

 12. Troller gelmiş burda nihat genç okuyucusu taklidi yapmış. Adamın sorduğu tek bir soru var. Oda İmamoglunun görüşü ne? Hadi siz afyonlusunuz bunları düşünmessiniz beyniniz yıkanmış hülooo diye geziyorsunuz ama yChp de kendine Ataturkçü diyen birisi çıkıp ulan bu imamoglu kim ne mücadalesi var, ergenokon balyoz veya son 10 15 yılda söylediği her hangi bir eleştiri gösterdiği bir duruş var mı diye hiç mi düşünmez. Herşey güzel olacak lafından başka söylediği elle tutulur bir duruş bir sözü var mı da bu adamı atatürk ile bir tutup geleceğin cumhurbaskanı olarak gördunuz. Tutturmussunuz imamoglu da imamoglu. yıllarca CHP ele geciriliyor dedik erdogancı olduk bugün açın bakın partiyi yönetenlere bir tarafta sezgin tanrı kulları, bir tarafta soroscular, liboslar bir tarafta hdp kontenjanından giren pkk sevicileri. Ha birde bazı yorumlarda kalmış perincege laf atıyorsunuz ama adamın yıllardır verdigi mücadelenin yüzde birini yapamayan adamların peşinden taparak koşuyorsunuz. Yok perincek gül vermiş de bilmem ne de yahu bugun baksan Amiral Soner Polat ı över herkes ama amiral polat tan tutunda amiral cem gürdeniz, oktay yıldırım, ismail hakkı pekin, osman pamukoglu, osman başıbüyük, hasan atilla ugur ve nice babayigitler ya aktif olarak vatan partili yada sempatizanı, sevdalısı. Siz kalkmış türkiyenin en namuslu ve emperyalism in türkiyede bir numaralı düşman olarak gördüğü vatan partisini ve liderini tayibbci mayibci kafatascı fasit pkklı ajan gibi bir birine zıt ithamlarla saçma sapan sebeplerle uzaklasıp dışardan pilli ithal putlarınıza tapıyorsunuz. Yazıklar olsun size…

 13. Elleriniz dert gormesin Nihat Genc. Oyle bir yazi yazdiniz ki, butun CHP-HDPciler, Ataturk tuccari sahtekarlar, liboslar, Natocular buraya sivrisinek gibi buraya dolup kufre ve viziltilara basladilar. Kurmali pilli bebek, ABD gudumlu cakma ikinci Ataturk (!) Imamoglu’nun gercek yuzunu gosteren bir gercekler ‘ayna’si oldunuz. Sahtekarlari, kuklalari ifsa eden yazilarinizin devamini bekliyoruz.

 14. Nihat bey, basettiğiniz goygoycular, twitter ergenleri burayada toplanmış. Sorduğunuz soruları soramayacakları için size saldırmışlar . Buda nekadar doğru sorular sorduğunuz gösteriyor … imamoğlu sahipleri izin verdiği zaman karabatak gibi çıkacaktır tekrar meydana merak etmeyin…

 15. Kılıçdaroğlu fetonun deniz baykala kumpasından sonra chp nin başına geçti 1.YCHP yiz artık dedi ve milliyetçileri kapının önüne koyup pkk nın avukati amerikan ajanlarıñi partiye doldurdu.2.Teskereye onay verirken içimiz kan aglıyor dedi 3 Pkk nın siyasi koluyla can ciğer kuzu sarması 4Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz 5İmamınoğlu projesini tek başına mı buldu yoksa kedi olalı bir ciğermi tuttu6 Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim 7

 16. Nihat Genç’i tebrik ediyorum.Çünkü ;
  Çocukları büyüklerden,
  Sapı samandan,
  Maison(=ev)u sezondan,
  Zerreleri gevezelerden
  Ayırmak için bir (1)soru sordu.Ortalık karıştı.Cevap çok mu zor?
  PARMAK AY’I GÖSTERİYORSA EL İLE, BİLEK İLE,GÖMLEK İLE UĞRAŞMAK NİYE?

 17. Ülkeyi Suriye bataklığana yıllardır sürükleyenleri eleştireceği yerde tek derdi İmamoğlu olanlardan bu ülkeye hayır gelmez. Yurdumuz Suriyede teröristlerle savaşıyor , beyefendinin derdi bundan bile iç siyasete malzeme üretmek,yazıklar olsun sana. Neymiş İmamoğlu bunu fırsat bilmemiş. İmamoğlu yurdumuz için böyle kritik bir dönemde sizin gibi politik yalakalıklarla ve fırsatçılıklarla uğraşsaydı zaten İmamoğlu olmazdı.

 18. Sevgili Nihat
  Bu memleketı altmiş yıldır sag muhafazakar iktidarlar yedıler bıtırdıler ulkenın geldıgı nokta ortadadır ulkenın bu noktaya gelmesin de her halde ımamoglunun sorumluluğu yoktur san kı oyle bır yazıp anlaymıssınız kı bu olan bıten her seyı arkasında İmamoğlu var elestırelım bır belediye bakanı olarak varsa yalnıslaro elestırelım sonuc ta kendıdı sıyası bır fıgur degıl bır İstanbulun belefıye baskanı ulkeyi kutuplastırmak degıl kucaklastırmak adına sızden daha yapıcı kucaklayıcı birleştirici kaynaştırıcı yazılar bekliyoruz

 19. Siz ulusalcılar önce Atatürk ilkelerini bir anlayın sonra konuşun. Beka vadisinde fink atan kişilerden Atatürkçülük öğrenilmez. Bu ülkenin Atatürkçü düşünce ile yaşayan gazateci askerleri cezaevi yüzü gördü. İki ayyaş diyenlerin arkasinda saf tutanlar, bizim fikrimiz iktidar da diyen yanar döner perinçek e vagon olanlara hiçbir şey olmadı. Ülkü ocağının toplumda yarattığı anti demokratik davranış ve tutumlar yetmez gibi sizin zır cahil gençleriniz üniversite de bağnazlık ve hizipçilik dağıtıyor. Bu ülkeyi bağnaz müslüman gömleğini ters giyen din tüccarları, milliyetçilik nutuğu altında ülkenin tüm bürokratik kurumlarını ele geçirmiş hak yemeyi meziyet sayan rüşvet ve kayırmacılık ta alıp başını giden sözde milliyetçiler, solculuk halkların kardeşliği deyip emperyalistlere karşı yol arkadaşını satan kürt faşistleri, bir de siz adına ulusalcı deyip hizipçilik ve bağnazlıkta cumhuriyet in güzel adını kullanarak daha kötüsü Atatürk ü kullanarak başka güçlere taşeronluk yapan sizler. Bu 4 grup ülkeyi bölmesin diye çalışanlar var Allah tan. Saçmalamaya devam et Nihat genç. Nagehan alçı dan bir farkın yok senin. Bu milleti çıkarlarınız için bölmeyi kutsallarını hoyratça sömürmeye devam ettiğiniz müddetçe bizi emperyalist de sömürür evangelist de anglo sakson da israil de…. herkes sömürür. Eleştirdiklerin den hiçbir farkın yok. Gazlanıp gazlanıp her gördüğünüz olaya benzin ile gidin. Hak hukuk gözetmeyin. Bu ülkede siyasetçisi köşe yazarı vs. Ölünce sizi gömecek yer bulunur da bakalım yeriniz diğer tarafta o kadar rahat olacak mı? İstihbaratçilik oynamayı bırakın bence. Ortalığı karıştırmayı bırakın. Abd batı bu kadar karıştıramaz bu ülkeyi…umarım insan gibi yaşama kültürünü öğrenirsiniz. Tabi insan gibi yaşatmayı öğrenirseniz. İnsanları zehirlemeyi bırakın. Bu ülke insanın vatan sevgisi o kadar büyük ki hiçbir siyasi parti ve yardakçısı milli, ulusçu vs boş nutuklar atmasın. Siyaset size göre değil

 20. İmam oğlunu çekemeyenler neredeyse kendilerine mezar kazıp içine girecekler biran önce ğirsinler çünkü doğruluktan ayrılmış insanlar bundan sonrada doğruluk nedir bilmezler çünkü beyinlerine kötülük hakim olmuş kötü insancıklar

 21. Her tür körü körüne yandaşlıktan bıktık. Aklı hür, irfanı hür, vicdanı hür insanlarla kaynaşmak. Fikir alışverişi için bu platforma abone oldum ve ilk defa burada yorumlara katılma gereği duyuyorum. Sayın Nihat Genç’in bu hür düşünceli insanların önde gelenlerinden birisi olduğunu düşünüyor ve insanların zihinlerini ve düşüncelerini sarsmaya çalıştığını düşünüyorum. Yolunuz açık olsun Nihat Bey.

 22. Genelde bir yazinin altina uc defa yorum yazmam ama asagidaki bazi yorumlar icin tekrar yazmak zorunda hissediyorum kendimi. Bazi yorumcular neden Imamoglu’nun elestirildigini onun sadece bir Buyuksehir baskani oldugundan dem vurmus. Sunu hemen belirtmek lazim. Imamoglu Belediye baskanindan cok ote, ilk gununden beridir Cumhurbaskani olarak lanse edilen bir kisi (acin bakin medyaya, internete). O halde Turkiye’nin gelecegini ilgilendiren potansiyelde bir kisidir ve bu haliyle her yaptigi eylem yakindan incelenecek ve gerekirse tenkit edilecektir. Bugun artik Turkiyenin gelecegi ile ugrasmaliyiz ve ulke olarak buyuk bir kopruden geciyoruz. Su yada bu politikaci sunu bunu yapmisti diyerek gundemi gecmis bitmis islerle mesgul edemeyiz. Onumuze bakmaliyiz. Iste bu noktada Imamoglu, Kaftancioglu Turkiye’nin gelecegini ipotek altina alabilecek uzaktan kumandali kisilikler olarak goruluyor ve Nihat Genc’te bunu hakli olarak belirtiyor. Ne yapalim yani? Imamoglu hakkinda hic konusulmayacak mi? Belediye baskani olmasi birsey degistirmez. Bu adama bir dolu kisi ikinci Ataturk dedi ve gelecegin Cumhurbaskani olarak sozetti. O halde bu kisi sade bir Belediye Baskani degil ve bu yuzden her attigi adim yakinen izlenmelidir. Bu kritik donemde Turkiye sinsi saldirilar ve tertipler icnde, Butun vatanseverlerin dikkatli olmasinda fayda var.

 23. imamoğlunu eleştirğin kadar doğu perinçek eleştirsene aponun gülünü aldı tek eleştiri yapmadın peşinden gittin partisine destek verdin gerçek gazeteciysen hadi eleştirde görelim imamoğlu adamdır hadi yoluna bak saldırma ………..

 24. Yaziyi ve yazilan yorumlari okudugunuzda, disardan bakabilmeyi becerebilirseniz sunu hemen fark edebilirsiniz; ulkemizde maalesef, kendini bilgili goren ve hatta bilgili, aydin olan insanlar da dahil, neredeyse halkin %99 u, olaylari yalnizca tek bir dar cerceveden, duz bir bakis acisiyla degerlendiriyorlar..
  Ve “mutlak dogru” dedikleri dusuncelerini, asla asla degistirmiyor, karsi dusuncelere karsi asla ve asla taviz vermiyor ve tanimi mazur gorun; “bodoslama” yikip geciyorlar.
  Ornegin,
  İmamoglu’nun sesinin cikmamasi dogru mu?
  Hayir degil.

  Peki, bu yuzden herseyin sorumlusu İmamoglu mu?
  Tabi ki hayir.

  Su anda gundemde olmasi gereken, Imamoglu’nun suskunlugu mu olmali yoksa ulkeyi yoneten asil sorumlular, bu problemi onumuze getiren, ulkeyi tehdit edilebilir, baskiyla ezilebilir hale getiren iktidar mi?
  Gundem ekonomi ve bu ekonomik kosullarda bir de bu siyasi ortami yasamak zorunda kalan halk olmamali mi?

  Peki İmamoglu susuyor cunku sadece belediye baskani soylemi gercekci mi?
  Cunku gercekten kendisi, cumhurbaskani adayi gibi ulke capindaki siyasi gundeme daha once karismis birisi..

  Yok efendim esi dergiye kapak olmus yok hicbirseyden anlamaz bir figur sozleri de artik konuyu mahalle agzi seviyesine cekmiyor mu?

  Dunya siyasetini iyi analiz edenler su anda Turkiye’nin yasadigi labirentin farkindadirlar. Kimin kimin adami oldugunu da su anda aktif siyasette gercek Ataturkcu cizgide, vatansever bir tane siyasetci olmadigini da, sistem nedeniyle, matematiksel olarak bunun sifira yakin ihtimalde oldugunu da bilirler.

  Ama bilmeyenler, en azindan tartisirken, dusunurken daha gri bakmayi ogrenebilirler. İmamoglu’na ölüm ya da tek yol İmamoglu demeden once beklemeyi, analiz etmeyi dusunebilirler.
  İmamoglu’nun suskunlugu beni de dusunduruyor ama daha iyi analiz icin zamana ihtiyacim var ama neticede adam belediye baskani, laf ona gelene kadar, bugun baskalarina soylenecek cok soz var. İmamoglu bugunku gundemin 15. 17. Maddesi olabilir ama ondan once konusulmasi gereken cok sey var diyebilirler.
  Ve Nihat bey, siz de biraz sevgi tasiyin, veryansin, nefret, bunlar insani da insanligi da yer bitirir.
  Satirlarca ayni seyi tekrar etmissiniz, insan İmamoglu nu elestiren biri olsa bile okurken sikiliyor.
  100 satirdan olusan bir yazida, ulkenin olaganustu gundeminden bahsedip, bu yazi icinde bir paragraf da İmamogluna ayirip, o da batinin adami, bak secimden once gul dagitan, her konuda konusan adamin sesi cikmiyor, kilicdaroglu da suskun, yoksa bu parti politikasi mi diyebilirsiniz.
  Ama sayfalarca ayni seyleri tekrar ederek nefret kusmak size yakismiyor, nacizane..

 25. Imamoglu’nun bir proje oldugunu gormemek en hafifi ile artik gaflet icinde olmaktir. Belediye baskani Mansur Yavas gibi olur. Imamoglu ne belediye baskanligini yapabiliyor ne de bu zor gunlerde milli bir durus sergiliyebiliyor.

  Mustafa sarigul olmadi , Imamoglu ile devam ediyorlar….

 26. Biraz once yorumlara tekrar baktim ve bazilarina guldum. Herhalde Nihat Genc ari kovanina oyle bir comak soktu ki, sanirim bazi CHPli arilar buraya dolmus gibi bir intiba verdi. Bu yorumlarin cogunda, agizbirligi etmiscesine (sanki yine birileri bir tusa basmis gibi) ayni kelime ve cumleler kullanarak, Nihat Genc’i cok sevdiklerini ve hep okuduklarini, ancak artik okumayi birakacaklarini, husrana ugradiklarini vs.vs. gibi cok benzder laflarla sizlanmislar. “Cakma” ve uzaktan komuta, pilli bebek ikinci Ataturk (!) lerinin pili bitince ve bu gercek vatan sorunlari karsisinda ortaya dokulunce (Kral ciplak) panik mi basladi acep? Sen cok yasa Nihat Genc. Sozlerin ve kuklacilarin cenahinda yarattigi etki ve panik hemen gorulebiliyor. Seni destekleyen bircok vatansever gercek Ataturkcu var. Saglicakla guzel yazilarina devam et.

 27. Öncelikle yanlış anlaşılmamak için hiç bir parti ile gönül bağım olmadığını belirtmek isterim. Nihat Genç geçmişte Ulusal kanalda yaptığı programlarla dikkatimi çekti. Uzun zaman orada takip ettim. Oda tv deki yazılarını takip ettim. Nihat Genç’i savunmak gibi bir amacım yok, hadsizlik olur zaten. En zor dönemlerde yani Ergenekon gibi kumpas davalarında hatta öncesinde neredeyse tek başına bir muhalefet partisi gibi iktidarı çok ağır eleştirdi. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı. Tutuklanması, başına bir iş gelmesinin an meselesi olduğunu düşündüğüm zamanlar bile oldu. Peki niye yapmadılar? Nihat Genç zor bir adam. Başlarına bela alacakları kesindi. Şimdi İmamoğlu’nu eleştiriyor diye neredeyse açıktan küfür edecekler, utanmasalar. Objektif olun, duygusal davranmayın lütfen. Korkmayın İmamoğlu’na karşı tutum alınca Erdoğancı olmazsınız. Hem şu yazının neresi yanlış. Tespitleri doğru değil mi? Gerçekten nerede İmamoğlu? Ona gönül veren insanlar vatansever olduğunu düşündükleri için oy verdiler. Ama kendisi ne yaptı? Neredeyse peşmerge kıyafeti giyecek duruma geldi. Dürüst olmak gerekirse umutlanmıştım. Ama bir proje adamı olduğu konusunda da düşüncelerim hep oldu. Yanılmayı çok isterim. Görünen o ki 2023 seçimlerine bile kalmayacak. Erdoğan yine hepsini silip süpürecek gibi duruyor.

 28. nihat abi çok değişti çok… artık seni savunamıyoruz hiç bir mecra da… imamoğlu na kafayı niye bu kadar taktın onu çok merak ediyorum..

 29. Nihat Abi, severek okuduğum ve takip ettiğim yazarlardan biriydiniz. Pek yorum vb. olaylara girmem ama madem ki beni yanıltan, hayal kırıklığı yaşamama sebep olan isimlerden biri oldunuz, yazayım dedim. Eminim çok umurunuzda olmayacak ama ve sizi çok üzmemek için de sadece yollarımız buraya kadarmış demek istedim. Yanlış fikirleri ile yanılmama sebep olduklarına emin olduğum dost kişilerden uzak durma gayretim sebebiyle üzülerek belirteyim ki, sizi değer verdiğim aydınlar arasından çıkarmak mecburiyetindeyim. Işığınız buraya kadarmış. Sizi az da olsa takip ettiğimden; fikir hayatımızda ciddi manada farklılık yaratan bu kırılımda veya yol ayrımında sizinle ayrı ayrı yönlere savrulmanın üzüntüsüyle her ne kadar kendinizce haklı sebepleriniz olduğunu düşünsem de böylesine tutarsız, at gözlüklü (size bu lafı söyleyeceğimi hiç düşünmezdim) bir bakış açısı ile gelmiş olduğunuz nokta itibariyle vedalaşmamızın gerekliliğine rağmen hoş olmadığını söylemek durumundayım. Her şeye rağmen yine bir gün hakikat yollarında tekrar buluşmak dileğiyle… Kendinize iyi bakın. Sağlıcakla kalın.

 30. İmamınoğlu tünele girmiş fare gibi sessiz bekliyor.Durun siz kardeşsiniz mi desin.Beyaz bayrak alıp kobaniye gider belki.Tarafını belli et imamınoğlu türk askerinin yanındamısın pkk hdp israil amerika uşaklarınin yanındamısın.Sukut ikrardan gelir

 31. Imamoglu genclik tillarinda FETO (CIA) kanalinda spor muhabirligi yapmis ve hatta bir konusmasinda Balyoz davasinda iceri atilan komutanlar icin dogru buldugunu belirtmisti (Youtube da videosu mevcut). Hadi diyelim, toydu, yada kafasi karisikti ve orada her calisan Fetocu degildi. Ama daha birkac ay once bu adamin karisi HDP (PKK) nin liderlerinden Demirtas’in karisi ile kameralar onunde kucaklasti, kahvalti etti. Hadi onuda gecelim, Istanbul su baskini esnasinda Bodrum’dan bile donmedi, ancak medyadaki haberlerden korkup sonradan yine gostermelik soyle bir geldi. Bunuda gecelim, neredeyse hergun Kaftancioglu ile birlikte HDPyi desteklemesine ve acilimdan yana oldugunu soylemesine ne demeli? TSK nin yaptigi sapina kadar hakli ‘Baris Pinari’ operasyonu icinde “kafam karisik” diyip ortadan kayboldu. Yani yaptigi hersey sanki uzaktan kumanda ‘pilli bebek’ imajini pekistiriyor. Kendisi sanki bir Isvecli ‘Greta Thunberg’, hani o sozum ona Dunyayi isinmaktan kurtaracak olan ama buyuk olasilikla Soros gibilerin pilli bebegi olan Isvecli onbes yasindaki ergen. Sanki Imamoglu’nunda tusuna surekli basan ve pilini sarj eden birileri var. Nihat Genc’e katilmamak imkansiz.

 32. nihat abi, baştan beri esatı tanımadı diye yapay saçmalıklarla can-mal kaybına sebep oldu diye,milyonlarca arabı yurda doldurdu diye imamoğluna mı kızalım gözünü seveyim. konu suriye ama aklında hep imamoğlu olduğundan mevzuyu oraya çekiyorsun. akp lilerde aynı böyle yapıyor. imamoğlunu gelecek seçime kadar konuşmasan diyorum abi. belediyeci o. adamı kendi taraftarları yeri gelince eleştiriyor ama ülkenin içini boşaltanları kendi tarafı eleştirmiyor.sende onlara konu değiştirmek için yardımcı oluyorsun bilerek yada bilmeyerek. malesef konum bu.

 33. İmamoğlu kırkpınar güreşlerinde…
  İmamoğlu karadenizde..
  İmamoğlu güneydoğuda kayyum atanan belediyelerde…
  İmamoğlu pariste ahmet kayanın mezarında…
  İmamoğlu suriye konferansında…
  İmamoğlu her yerde…

  Ama..
  Ama sözkonusu PKK, YPG, PYD terör örgütleri ise imamoğlu ist. bel. bşk.
  Futbolcularımıza Paris’teki maç sonrası ırkçı tehditler olunca imamoğlu sadece ist. bel. bşk.
  Trump’tan, Macron’a, İsrail’den Arap Birliği’ne herkes Türkiye’ye giydirirken imamoğlu sadece ist. bel. bşk.

  Sadece imamoğlu değil canangiller de sus pus…
  Size bizi sayıyla mı verdiler?

  Sen kimin adamısın İmamoğlu?

 34. Seçimden önce Amerika’nın büyük gazetelerine yazı yazan selam çakan Batı ülkelerinin Televizyonlarına radyolarına yumuşak yumuşak mesajlar veren, 30 yıldır Türkiye’ye bayrak dikmek için Türkiye’nin güneydoğu parçasını koparıp almak için bütün terör yöntemlerini uygulayan ve destekleyenlere selam çakarak gelmiş bir adamdan bir halt olmaz!!!!
  Bugün hepimiz acı bir sınavdan geçiyoruz.
  Bu sınavı o saydığınız sözde Atatürkçü sünepe takımı kaybetti çoktan!
  PKK nın siyasi kolu hdp ile el ele tutuştular…
  Yolları açık olsun!!!!

 35. Sevgili Nihat Genç,

  Gerçekleri Önceden ve yaşandığı süre içinde görmek bir gazeteci için ne kötü. Ve Bu gerçeği bu bonzai içmiş sözde Atatürkçülerin Sözde Atatürkçü CHP’yi seçenleri yüzüne vurmak ne zor iş!
  Dürüstlüğünüzün de ölçüsü bu. kılıçdaroğlu da, TR 705 James Tanrıkulu da, İmamoğlu da Kaftancıoğlu da, 15 Temmuz ile diz çöktüremefiği ülkeye dizayn edilmiş CİA bağlantılı fiğürlerdir…

  Bu yazınızı çerçeveletip asacağım. İlk satırdan don noktasına kadar gerçeğin ta kendisi. Eski CHP seçmeni olarak dizi yürekten kutluyorum.
  Bu bonzai içmiş ve ERDOĞAN düşmanlığını ülkemizin çıkarlarının bile önüne koymuş (yukarda size zart zurt boş yorumlarla saldıranlar dahil) insanlardan ben umudu kestim.
  Şu anda Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini kurtaran asker, sivil, sanatçı, siyasetçi… memleketin gerçek evlatlarının yanındayım.
  Sosyal medyada Bir imamoğlu tarikatı ve müritleri yaratıldık. Gerçekleri ne duyuyor ne görüyorlar. Memleket, vatan diye bir dertleri de yok!
  Ellerinde hesap makinesi ile oy hesabı yapıyorlar. Paris’te Ahmet kaya mezarı önünde poz vererek bölücülere selam yollayan bir İmamoğlu, tüm dünyayı önüne alıp Suriye’ye giren ordumuza tek bir olumlu laf edemiyor. Ve bu adamdan geleceksin 2020 yılında cumhurbaşkanlığını kazanacak adam diye söz edeceksin… Bonzai içmiş bütün Atatürkçüleri de esefle kınıyorum. Hepimiz aynı gemideyiz ve bu gemimizin ne olursa olsun sağ salim limana yaklaştıracağız. Kahrolsun Batı emperyalizmi…

 36. İmamoğlunu savunacak birşeyler bulan arkadaşlar var hala, hem de bu sayfaları okuyacak kadar araştırmacı:)
  Adam Hdpkk nın önüne yatmaktan perişan olmuş durumda, vatandaşın gözünde teröre yardım ve yataklık derecesinde suçlu. Bunları da görmüyorlar.

 37. Öncelikle burada Sevgili Nihat abiye laf atanlardan başlayayım. Ben partili felan değilim açıkçası umrumda da değiller. Türk halkı olarak ilk yapmamız gereken parti gömleğimizi çıkarıp askıya asmaktır. Bu imamoğlu denilen zat’ın savunuculuğunu yapabilmek için kimlerle bağlantılı olduğunu çok iyi bilmek gerekir eğer bunlardan bi haberseniz kusura bakmayın bu zat’a sahip çıkamazsınız. çıkarsanız da yarı yolsa donsuz kalırsınız. Bu zat’ı kimlerin aday yaptığından başlayalım mesela Tesev’in 183 no’lu kurucu üyesini bileniniz varmı? Bence yoktur ama ben sölim Kemal Kılıçdaroğlu. Peki kimdir bu Tesev diye soranlar için hemen açıklama getireyim Soros fonlu çalışan bir kuruluş. Aday gösterenlerden bir diğer kişi ise Sodev Kurucu üyesi O.Kağan SALICI peki nedir bu Sodev? diye soranlar olacaktır hemen onada bi açıklama getireyim. Ne tesadüftür ki bu kuruluşun arkasında yine Soros vardır. Bir diğer aday gösteren isim de herkesin çok iyi bildiği PKK sevici Kaftancıoğludur. Şimdi herkese soruyorum bu kadar şaibeli insanların aday gösterip başımıza Büyükşehir belediye başkanı olarak koyduğu insandan ne bekliyorsunuz? Ben burada gizli bilgi paylaşmadım tüm bilgiler açık kaynak üzerinden araştırılabilir. Arkadaşlar kendinize gelin, çizgisi Atatürk olanı asla kandırılmaz. Burada yada sosyal medyada klavye delikanlılığı yapacağınıza Atamızı biraz örnek alıp tarafsız (parti ve küresel bağlantısı olmayan) insanların kitaplarını okuyunuz. Lütfen bilginiz olmadan fikriniz olmasın. Biz Türk’üz ve önümüzde Atatürk gibi bir örnek varken bu saçma salak insanlara inanıp kanmayalım gözünüzü seveyim. Saygılar.

 38. Sayın Nihat Genç, size akıl vermem haddime değil ama onurlu bir geçmişiniz olduğunu bildiğim için sizin böyle kendinizi inkar ropörtajlarınızı ve yazılarınızı gördüğümde üzülüyorum. Akp yi eleştirdiğiniz söyleşi ve yazılarınız internet ortamında yok denecek kadar az ilgi görürken, muhalefete olan en küçük eleştirileriniz devlet gücü marifetiyle çeşitli linlkler ve paylaşımlarla her yerde görünür oluyor. Fakat siz ya kör olmuş görmüyor, ya görmezden geliyor yada bu durum hoşunuza gittiği için sessiz kalıyorsunuz. Her durumda da yukarıda belirttiğim gibi onurlu geçmişinize ihanet ediyorsunuz. Ekrem İmamoğlu eleştirinize hiç girmeyeceğim bile, bu yazının sadece bende bıraktığı izlenimi söyleceğim: Bu yazıyı yazmanız için ilgili yerlerden ne kadar maddi çıkar hedeflediniz??!!!

 39. buradakı yorumlara bakılırsa chplılerın(cakmaların) gozu henuz acılmamıs tıpış tıpış yurumeye nıyetlıler. duruma bakılırsa endıse verıcı chp de adam kalmamıs. mhp artıklarıyla anap artıkalrıyla bır yerlere gelmeye calısıyorlar. bırakın da ısını yapsın dıyorlar. ne işi hangı ıs. adam ıst bld bsk ıstanbulda durdugu yok bır gun kastamonuda bır gun dıyarbakırda bır gun fransada bır elezıg bır gun trabzonda . mezar zıyaretlerı fılan.
  helekı ısmet pasanın torunun davetıne gıdıp yalakalık yaparken cok gecmeden bır baska dıkta musveddesının mezarına gıdıp ısmet pasayı asmaya nıyetlenen bunak dıyen adamın mezarını zıyaret edıyor ovguler duzuyor. bu bıle yeter nemenem bır sey oldugunuanlamaya .balık hafızalı chplı kardesler bunu bıle cozmekte n acız haldeler. . habıra konusup duruken ,her konuda ahkam keserken harkeat konusunda konusmuyor dıye osıyastcı degıl dıye ovuyorsunuz. yazık sıze be.

 40. Nihat Bey kaçırdınız mı bilmiyorum, İstanbulda bir Suriye Konferansı düzenledi CHP, İmamoğlu da burda sahne aldı;
  https://youtu.be/nTrGo-9V0sU
  Sanki bld.bşk olarak lazımmış gibi linkteki konuşmayı yapıyor. İlginç kısım şu: Veli Ağbaba parti fikri olarak “Suriye ile görüşme”yi belirtmişti; İmamoğlunun vurguladığıysa uluslararası zibidilerle işbirliği!
  Bence şu noktayı es geçiyorsunuz; Ekrem Beyin suskunluğu balonluğundan ziyade metin hazırlayıcıların şaşkınlığından

 41. Nihat Genç eskiden programlarını seyreder yazılarını okurdum. Baya baya sende değişmişsin. İmamoğlu konuşsa ayrı eleştiriyorsunuz konuşmasa ayrı eleştiriyorsunuz. Sizin derdiniz ne acaba? Adamı eleştireyim derken tamamen batmışsın. Sen en iyisi sus. Sayfayı takibi de bırakıyorum.

 42. Nihat bey Imamogluyla bu kadar ugrasmaniza anlam veremiyorum!..
  Hatirlatayim size;Ekrem imamoglu buyuksehir belediye baskani Cumhurbaskani degil..

 43. Ülke teröristlere operasyon düzenliyor. Ama aslında teröristlerin ipini tutan emperyalistlerle savaşıyor. Bunun bir vatan savunması, emperyalizm karşıtı bir savaş olduğunu görmeyenler ya gaflet ya da hıyanet içinde olanlardır. Hükümet şunu yanlış yaptı bunu yanlış yaptı, tartışılır. Yanlış yaptılar diye vatanımızı savunmayacak mıyız? Bize saldıranlarla mücadele etmeyecek miyiz? Mücadele sadece elde silahla olmaz. Dilde sözle, kalpte duayla, velhasıl topyekün olur. Topyekün mücadeleye de herkes ama herkes destek olmalıdır. Futbolcu da, belediye başkanı da, profesör ve dağdaki çobanda. Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda, Kıbrıs’da babalarımızın dedelerimizin verdiği savaşla onur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Bizim çocuklarımız da bugünlerde verdiğimiz savaşdan dolayı bizimle onur duysun.

 44. Bende seni adam yerine koyup yillardir yazilarini okurum. Sayin Imamoglu belediye baskani eyy Nihat Genc
  Kendisi once bu gorevini yapsin, su ana kadar da
  cok basari daha ne bekliyorsun, sapla samanı birbirine karıştırma lütfen.

 45. İmamoğlu’na sadık müritler yaratıldı sosyal medya algı yöntemleri ile. Bu adamı eleştirirseniz anında iplerinden boşanmış gibi saldırıyorlar. İmamoğlu o kadar Zübük bir karakter ki herhangi bir prensibi, ilkesi falan yok tamamen popülist ve makyevelist bir anlayışla siyaset yapıyor, belediye başkanlığıyla da hiç alakası yok. Arkasında da Batı’nın olduğu artık herkesin malumu, erken seçim olsun istiyorlar Tayyip’ten kurtulmak için bunu karşısına çıkaracaklar. Türkiye’yi durdurmanın yolu olarak İmamoğlu gibi bir figürü kurtarıcı olarak görüyorlar.

 46. Genç, tespitlerinde çok haklı. Devşirme bir belediye başkanından bir cacık olmaz. Dış menşeili köpeklere değil, yerli ve milli siyasilere ihtiyaç var. İmamoğlu’nu evliya yapanlar, kurandan nefret edenler, Erdoğan düşmanlığı yüzünden, kuranda okusun, namazda kılsın, önemli değil yeter ki Erdoğan devrilsin, nasılsa biz İmamoğlu’nun takiyye yaptığını biliyoruz diyenler ne kadar şerefsiz ve adi insanlar. İmamoğlu’nun ardından yürüyenler biraz aklınız varsa, yarın rezil olmadan daha sahici birinin ardından yürüyün.

 47. İstanbul u yönetmeye gelmiş !
  kendisi 40 yıllık hayatımda yanıldığım tek insan.
  Peki ne alakaysa ahmet kaya nın mezarını gözümüzün içine soka soka ziyaret ederken , diyarbakıra eşiyle birlikte çıkarma yaparken İstanbul la ne alakası var bu işlerin .

 48. Gerçekten saçmalamışsınız sizin yazılarınızı ve programlarınızı zevkle izlerdim.Uzun süredir izliyemiyordum İzlememekle hiçbir şey kaybetmemiş im.Harekat başladı İmamoğlu dan ses yok diyorsunuz.Harekatın gerginlik döneminde Amerika B ağzına geleni söyledi. Sayın Hükümetimiz den ses yok.siz önce bunları ve Türkiye’nin bu duruma gelmesine neden olan yanlış politikalarını yazın.Adam daha 3gündür görev başında bırakın da rahat çalışsın. Sosyal medyada sürekli görünüp devamlı her konuda fikir beyan etmesi ona pek fazla bir şey kazandırmaz.Bu anlamsız eleştirilerden sonra aklıma Metin Fevzioğlu geliyor. Yoksa siz demi…

 49. İmamoğlu’nu bırakın da asıl günlerdir beni üzen İşidli gibi konuşan Mehmetçiklerden bahis edin. ” İslamiyetin olduğu her yerde onlar varmış,canlarını verirlermiş” .Böyle diyor bizim garip Anadolulu fukara çocuğum.TSK askeri değil de tarikat cemaat müridi gibi !Nasıl böyle kişiliksizleştirildi Mehmedim?Kendini belli ki,Türk Ordusu’nun bir eri değil ,bir Tayyip tarikatının kanı ucuzca dökülecek bedensiz ruhsuz şehidi olarak görüyor !Biz onlar için göz yaşı dökerken ,dua okurken onlar kendilerinden Tayyip için vazgeçmişler bile !Türk Milleti için TSK İçin böyle bir yokoluş kabul edilemez ! İmamoğlu 5 yıllığına seçilmedi mi? O görevde başarılı olmak zorunda değil mi? Olmak zorunda…..Onu zamanı gelince eleştiririz.Merak etmeyin her türlü şaklabanlığı gördük ,biliyoruz,unutmayız….

 50. Adam çok güzel yazmış. Gerçekleri zatların yüzüne söyleyince bazen bozulurlar, bazen de kudururlar.

 51. iyice saçmalamışsınız, Allah Allah sanki imamoğlu başbakan, cumhurbaşkanı, yada msb. öküzün altında buzağı aramayın,İmamoğlu yapılan yanlışları düzeltmekle meşgul .. şimdi çıkıp bir laf etse ona bile bir kusur bir ayıp bulursunuz. o çok iyi yapıyor , herşeyin bir zamanı var İnşallah oda olacak …!

 52. ekrem bey beledıye baskanı . lider degıl. bu bir.
  bir kere daha yazalım; yanılmadıgıma emınım. hıc bır beledıye baskanı işi dısında simdiye kadar sıyası konularda ahkam kesmemıstır. konusması dogru degıldır.
  ha su var kı, dedıgınız gıbı ekrem bey beledıye baskanlıgı degıl kımbılır nerelerın destegı ile cumhurbaskanı olma sevdasına kapılmıstır. daha koltguna oturmadan erdogan rakıbımdır lafını bunun ıcın etmıstır. balon gıbı sısırılerek ayakları yerden kesılmıstır.
  Ancak barıs harekatı hakkında konusmak secımlerde verılenlere ıhanet olur.
  chp si bu devletın kurucusudur onun konumu farklıdır. devletı korumak en basta onun dıger partılerden daha fazla sorumlulugundadır. hal boyle ıken genel baskan bıle pusuya cekılmıs tam kendı karakterı gıbı sınsı sınsı beklmektedır.
  hdp lılerın adıce verdıgı demeclerı bıle sıneye cekmekte hatta savunmaktadırlar.
  TC kemalıst chp olmadan ,cakma chp kemalsıt chp olmadan gelecek ıcın umut beklemeyelım.zaman daralıyor.

 53. Müthiş siyasi figürümüzün eşi fransız moda dergisine kapak olmuş ama… 🙂

  Bu gidişle imamoğlunun işi zor. Köle edemeyeceklerini anladıkları milletin başına kâhya ayarlamaktan vazgeçebilirler… Tüm kökü dışarda projeler ve proje ekiplerini bir korku sardı… Kullanım alanları daraldı, belki çöp olarak bir kenara atılacaklar. Vah vah!
  Not: Sözcü’de aydın mı varmış ya hu diye dönüp biraz baktım; bulamadım. Aydın değil, aymaz demeli…

 54. İmamoğlu İstanbulu yönetmeye geldi Türkiye’yi değil ..hele adam istanbul yumağının içinden Br çıkabilsin herşey karmakarışık. .iktidar tv ler çıkarmıyor ama foxta görüyorum..ayrıca operasyon konusunda konuşsaydınız İmamoğlu değil şuan milletin meselesi Suriye de şehit olan yiğitlerimiz. . Ne için .neden ! Onlar için yazsaydınız ..sizin de kafanız kırılmış .alıp veremediğiniz nedir ..!

 55. E.İ , FETÖnin kanalında boy göstermiş biri… Ben şunu derim : FETÖye şöyle veya böyle bulaşmış birine umut bağlamam, değil oy günahımı vermem…

 56. Madem Suriye’de Güvenli bölge oluşturulacak Neden Türkiye’deki 4 milyon Suriyeliyi Organize Edip Onları Suriyeye soksaydı Hem Askerimizi Kaybetmemiş olur Hemde Dünya’da Yanlızlaştırılmanın önüne geçilmiş olunmazmyıdı!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı