Gündem

İngilizler bile Türkçe konuşurken İmamoğlu İngilizce ne mesaj verdi?

İngilizlerin iki yüzlü ve sinsi olduğunu belirten Türk vatandaşına Birleşik Krallık'ın eski Anlara Büyükelçisi tepki gösterdi. Ekrem İmamoğlu ise İngilizce olarak İngilizlere dostluğunu sundu.

VERYANSIN TV

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, Türkiye’nin İngiltere’ye gönderdiği yardımları paylaştığı mesajında Türkiye’ye teşekkür etti.

Birleşik Krallık’ın eski Ankara Büyükelçisi Richard Moore ise bu mesajı alıntılayarak “Bravo benim Türkiye’m! Cömertliğiniz efsanevidir. Omuz omuza. Çok teşekkür ederiz” dedi.

İngilizlerin teşekkür mesajına H. Mehmet Kamiloğlu isimli vatandaş tepki göstererek “İkiyüzlü ve sinsi de olsalar, böyle selam verdiririz işte:çünkü biz TÜRKİYEYİZ!” dedi.

Kamiloğlu’nun tweet’ine yanıt veren Moore ise “İkiyüzlü ve sinsi. Türkiye’nin İngiltere konusunda komplo teorisi hayranlarını çok özledim.” dedi.

Buraya kadar Türkçe ilerleyen diyaloglara saatler sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. İmamoğlu’nun resmi İngilizce hesabından eski İngiliz Büyükelçiye destek mesajı atıldı. İmamoğlu, İngilizlere dostluğunu sunarcasına “Türkiye’ye olan sevginizden şüphe duymuyoruz. Organize kötülük her yerde bulunur ama Türk halkı herzaman kimin dost olduğunu bilir” dedi.

Etiketler

33 Yorum

 1. Üstüne kompile beton dötülmüş ülkeyi kurtaracak diye laz mütahit bulmuşlar. Pembeye boyar olur biter anadın mı?

  Tipitip diil amerikan jikleti.

 2. Matematik sıfır, fizik,-kimya-biyoloji Allah tarafından, Türkçe çatpat ama hangi ülkenin derin devleti kimlerle çalışıyor bizim ahaliye soracaksın.İngiliz derin devletini cia mossad vs bizimkilerden iyi kimse bilemez. İngiliz derin devleti badelesin sizi…

 3. İmamoğluyan Chattam House’ın kuklası tabi sahibine itaatini belli edecek. Bunu yaparken vatandaşı olduğu ülkenin dilini tabi ki kullanmayacak. Kendini nasıl ezik görüyorsa artık. Bu nasıl bir eziklik ve tam itaattir? Ne mutlu Türk’üm diyene diyen ulu Atatürk’ü ağzına alır bi de Atatürkçüymüş gibi. Yermiyiz bunları..

 4. Burada sorun şu: İmamoğlu neden bir yanıt verme gereği duydu? Kamiloğlu denen adamın gereksiz tvitine dışişleri, sağlık bakanlığı vb yanıt verebilirdi. Neden İmamoğlu topa giriyor? Belediye başkanının görevi midir böyle bir tvite atlamak? Kütükten pay alma ya da kendini gösterme olabilir mi?

 5. Bır soz de veryansına , arkadaslar ıkı de bır de ekrem ımamoglunu neden mansetlerınıze tasıyorsunuz. saman altından bu adamı destekliyorsunuz mu ne yapıyorsunuz. oyle ya da böyle reklamını yapıp gundemde tutuyorsunuz farkında degılmısınız.
  nasılsa nasıl kemal kılıcdaroglunu geç anladılarsa bunu da anlayacaklar. TC mı CHP mı bosverın. onları dusunen yok bır on yılda bunu adam sanırlar iş bıter.

 6. efendım neymıs ınternatıonal yazıyorumus. ıng yazmak zorundaymıs. yanı dıyor kı ımam. tum ıngılızlere AB lılere bakın ben sızlerı savunuyorum. rek-lamm.
  ımam bey yıne tatılde fılan mı ya da evınden dısarı cıkmıyor herhalde bu ufacık tefecık seylerle ugrasmaya vakıt buluyor.
  ucuncusu. dr aygen bey . yorumalrınız fevkalade. !!!!!
  oda tv de de yorumlarınız okurdum cok ıyı idi. ınonu ile ımamoglu aynı kefeye koymanız rengınızı gosterdı. ımamın emperyalsıt oldugunu halen anlayamdınız sa .rumuz mu ı bılmıyorum ama dr oraya yakısmıyor .
  bence acın yakın tarıhımıze bır goz atın ozellıkle postdam konferansı hk .
  son bır sey daha degıl ekrem obamanız (tıpışların 2.atası!!!!) gelmıs gecmıs tum sıyaset cılerı bır araya toplasanız ınonunun ayak basparmagı olamazlar.

 7. Ben merak ediyorum imamoğlu ingilizlerin dostuda bu veryansın tv kimin dostu şöyle bir haberlerine göz attım sürekli imamoğluna algı operasyonu yapıyorlar
  Madem bu kadar vatanseversiniz ingilizlere giden yardım malzemelerini eleştirin imamoğlu vatan değil vatandaş imamoğlunun depremde tatile gitmesi konuşuluyor 301 madencinin öldüğü somada yerde madenci tekmeleyenler konuşulmuyor istanbulda 2 gün önce insanlık suçu işlendi bunlar konuşulmuyor ayrıca akpnin yapısına bakın exeter üniversitesi çıkar bu üniversite dünyada kürdistan kurmak için eğitim veren tek üniversite buradan mezun olup akpden bakanlık yapanları bir araştırın imamoğlu bu üniversiteden mezun değil mesela kimler mezun kısaca abdullah gül ,mehmet şimşek,naci ağbal ve daha niceleri bunları araştırın imamoğlu istanbulu yönetiyor istanbulu satamaz bu exeterliler ülkeyi yönetiyorlar yönettiler neler yapabileceklerini varın siz düşünün

 8. Burda önemli olan trol yada imanoglunun cevabı değil . büyükelçi bile Türkçe açıklama yaparken.trolo bile Türkçe cevap verirken.imamoglunun ingilizce cevap verme gereğini neden duydugudur .

 9. Vatandaşa “hain” göndermesi içeren cümlesini kasten mi çevirmediniz Sayın Editör?

 10. Hem de ömründe “ubiquitous” dememiş milyonlarca İngiliz varken… 😂🤣 Hay bin kunduz!

 11. Değerli Veryansın ekibi, sizi ilgiyle takip ediyorum ve Özgür Türk Basını için; varlığınızın eşsiz olduğunu düşünüyorum. Ancak, en çok okunanlarda 1 nci sıradaki bu haberinize konu olan kişiler ve söylemleri hakkında gereken araştırmanın yapılmayarak, Kamunun eksik bilgilendirildiğini düşünüyorum. Acizane katkım olacaksa, ecnebi büyükelçiye cevap veren şahsın evveliyatında; Veryansın yazarlarından çok sevdiğim ve kıymetli bulduğum Sayın Önsel ilgili 2018 deki paylaşımında da görüleceği üzere bir tröl ve provekatör olduğu; Sayın İmamoğlu’nun , büyükelçiye cevap vermeden önce bu kişiyi araştırıp “Organize kötü adam her yerde bulunur” diyerek, “Türk Halkının kimin arkadaş olduğunu bileceğini” belirttiği halde; haberi yapan arkadaşın, “Organize kötü….” kısmını habere konu etmeyerek Türk Toplumunu eksik bilgilendirmiştir. Ayrıca Sayın İmamoğlu’nun “İngilizlere dostluğunu sundu” şeklindeki yaklaşımı yakışıksız olmuştur, bir varsayımdır. Haberin öznesi İmamoğlu değil Kamiloğlu’dur.. Haberi yapan arkadaş birazcık araştırabilseydi bu kişinin “organize kötü şahıslardan ” olduğunu görebilirdi..Aynen şöyle :
  Mustafa Önsel
  25 Temmuz 2018 ·
  Retweeted H. Mehmet Kamiloğlu (@MKVatan1):

  17 ağustos1999 gölcük depremini hatirlatip; bizde de böyle meczuplar çıkmış,”Donanmayı dinsizler yönetiyor,allah cezalandırdı”demisti!Dincilerin kafası her yerde aynıdır,müslüman hristiyan yahudi farketmez:((! https://t.co/19K6y52Qkc

 12. Icazetini Ingiliz derin devleti’nin Chatham House’undan alan bu kisinin dugmesine ayni merkezden tekrar basilmis, kurgulu bebegimiz konusmus (Hemide Ingilizce).
  Almanca’da ‘Hampelmann’, Ingilizce’de ‘Jumping Jack’ ve Fransizca’da ‘Marionette’ denen, Italyanca’da Pinoccio ismiyle unlenmis kurgulu tahta bebegin bizdeki karsiligi Imamoglu’dur.

 13. İmamoğlu büyük oynadığını sanıyor. İngiltere’nin gerçek bir düşman olduğunu bilmeyen mi var? Kime yaranmaya çalışıyor?

 14. Gece yarısı sokağa çıkma yasağı CHP ye yaramıştır Emperyallerin yeni adresi CHP midir ? Kime piar yapılmaktadır?

 15. Yapmayın, etmeyin, bari bu günlerde CHP’yi suçlamayın. Sizin çözüm öneriniz ne? İçinde Şahin Filiz’in de bulunduğu yeni bir parti mi?

 16. Eksik çevirmişsiniz. İmamoğli’nin ifadesinde şu da var ” organize suç heryerde fakat Türker kimin dost olduğunu bilir.” Vatandaşın eleştirisini organize suç olarak değerlendirip İngilizlere yağcılık yapan siyasileri siyaset sahnesinde görmek istemiyoruz.

 17. Sn.İMAMOĞLU İngilizce konuştu da n’ooldu? “Emperyalizmin yerli işbirlikçisi”(!) mi oldu? Vaaa mı O’nda “NATO is not an instrument of imperialism” diyecek “mangal gibi yürek”? [bkz: «İsmet İnönü: “Nato emperyalizmin aracı değil” (dedi)» (tek sütun üzerine) başlıklı haberi, Milliyet gzt., Sahibi Milliyet Gazetecilik A. Ş. adına Ercüment Karacan, Genel Yayın Müdürü Abdi İpekçi, Haber ve makalelerden sorumlu müdür Hasan Pulur, Yıl 20 Sayı 8029, Perşembe 02 Nisan 1970, Basıldığı Yer Milliyet Matbaası, s.1].

 18. Yani şimdi de bu geyik?Tabii ki insanız ve İngiliz Halkına yardım edeceğiz ederiz.Bizim sosyogenetik kodumuzda insan vardır.Tamam.Ama İngiliz’in (Devlet siyasasının) nasıl iki yüzlü,sinsi,vahşi,insan düşmanı,siyonist komisyoncusu olduğunu da kendisine teslim etmek hata değil dimi?Vatandaş bu hakikati dile getirmiş.Ekrem Bey neden dahil olmuş buna,muamma.Vakit bol mu?

 19. Saçmasınız. Neden mi? Ekrem İmamoğlu (İNTERNATİONAL) yazıyor. İmamoğlu’nun yabancı dilde mesaj paylaşımı yapılan hesabından yazıldığı bu kadar açıkken, algı yapıyorsunuz.

 20. birisine yazdırmıstır. neyse orası onemlı degıl de bu moore ıle beraber carthoam uyesıler galıba. .
  moore ulkesının sıyaset stratejısını anlamadan nasıl dıplamat olmus(!) bır yanlıslık. tarıh boyunca ıkıyuzlu ve sınsı dıploması ızledıler onlar. dıplomasının ozu de budur. zaten monserlerı begenmıyenlere saygılar.

 21. Ingilizlerin dost olabilecegini dusunmek dunyadan, ingiltereden ve tarihden bi haber olmak demektir ya da saf bir ingiliz usakligi anlamina gelir.

 22. Yunanoglu Tam da bir yalakadan bekleneni yapmış. İngilizler madem o kadar dosttularda Osmanlıyı kim parçaladı? Bugün Ortadoğu’nun bu halde olmasının yegane sebepleri İngiliz ve Fransa’nın sinsilikleri değil mi? Sykes ve picot kimdiler? O arkadaş az bile söylemiş.

 23. Yahu bunların AKP’den AKP’nin bunlardan farkı ne? Biz bunların da geçmişte PKK ile el ele oldukları günleri, Dolmabahça’yi , Oslo’yu, Ergenekon ve Balyoz’u unutmadık. Ama bu site bir gün olsun bunları yazmıyor. Diğer taraftan CB, Bakan vb.lerin manşetlerinize çıkmadığı gün yok. Tamam İmamoğlu’nun ne olduğunu biz ç.oktan anladık. Peki bunlar ne vatansever mi? Atatürkçü mü neyin nesi. Niye yapıp ettikleri bu kadar az yer alıyor? Her geçen gün daha fazla Aydınlık’a benizyorsunuz. Yazık ne ümitler bağlamıştık…

 24. Bir Ingiliz derdi tam anlasIlsIn diye Turklere Turkce mesaj yazmIs. Imamoglu (ya da onun adIna bu mesajI kim yazdIysa) aynI sekilde, Ingilize Ingilizce karsIlIk vermis. Ne var bunda?

  Okuzun altInda buzagI aramaya gerek yok.

  Super gazetecilik yapmIssInIz. Aferin size.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı