İranlılar koronavirüste o örgüte işaret etti! Çarpıcı iddia: Türkiye ve Yunanistan’a gidecekler!

featured

Dünya koronavirüs hastalığı nedeniyle Çin ve İran üzerine yoğunlaşmışken, Avrupa’yı sarsacak bir iddia ortaya atıldı. Veryansın Tv’ye İranlı kaynaklardan ulaşan iddiaya göre, adının açıklanmasını istemeyen bir Yunanistan Sağlık Bakanlığı yetkilisi, Arnavutluk ve İtalya’daki kamplarda bulunan Halkın Mücahitleri Örgütü üyelerinin 600’ünün koronavirüse yakalandığını öne sürdü.

Veryansın Tv

Son günlerde Türkiye’den gelen sığınmacılarla ilgili kriz yaşayan Yunanistan ve ona sınır olan diğer Avrupa ülkelerinin büyük bir koronavirüs tehdidiyle karşı karşıya olduğu öne sürüldü.
Adının açıklanmasını istemeyen Yunanistan Sağlık Bakanlığı yetkilisi, İran rejimi karşıtlığıyla bilinen Halkın Mücahitleri Örgütü üyelerinin Arnavutluk’un başkenti Tiran’da eğitim gördüğünü ve 600 örgüt üyesinin koronavirüse yakalandığını öne sürdü.

Virüsün ise örgütün İtalya’daki ofisinden yayıldığını iddia etti.

‘YUNANİSTAN VE TÜRKİYE’YE SEYAHAT İZNİ’ İDDİASI

Yunan yetkili “600 kişiden 386’sının durumu ağır. Örgüt üyeleri bu durumu Arnavutluk yetkililerinden 20 gün boyunca sakladılar. Daha sonra durumu öğrenen Arnavutluk yönetimi hastalarla ilgili herhangi bir önlem almadı. İlaç ve hastane desteği de vermediler. Örgüt üyelerine diğer Avrupa ülkelerine özellikle de Yunanistan ile Türkiye’ye gitmeleri için seyahat izni verdiler” dedi.
Öte yandan Tiran merkez hastanesinde çalışan bir hemşirenin konu ile ilgili bilgi verdiği için tutuklandığı iddia edildi.

HALKIN MÜCAHİTLERİ ÖRGÜTÜ (HMÖ) NEDİR?

İran’da Şah rejimine karşı 1960’lı yıllarda ortaya çıkan örgüt, 1979’daki devrimden sonraki süreçte Tahran yönetimiyle ters düştü. Bu süreçte İran’da sivil ve askeri hedeflere saldırı düzenleyen HMÖ, ABD, Avrupa Birliği (AB) ve Kanada tarafından terör örgütü olarak kabul edildi. AB, 2009’da, ABD ve Kanada ise 2012’de örgütü terör listesinden çıkardı. İran HMÖ’yü terör örgütü olarak kabul ediyor.

İranlılar koronavirüste o örgüte işaret etti! Çarpıcı iddia: Türkiye ve Yunanistan’a gidecekler!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!