Gündem

‘İş Bankasın’danki CHP hisseleri Diyanet’e devredilsin’

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmesini önerdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası’nda CHP hisselerinin Hazine’ye devri için talimat verdiği ortaya çıkmıştı.

İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin gelirinin Mustafa Kemal Atatürk’ün vaisyeti ile Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na aktarılmasına rağmen, AKP hükümeti bu hisseleri almak için uzun süredir plan yapıyor.
Tayyip Erdoğan’ın yeniden son AKP MYK toplantısında, İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin hazineye devri için Meclis çalışmasının başlaması için talimat verdiği ortaya çıkmıştı.

İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin ‘hilafete’ ait olduğunu öne süren Yeni Akit yazarı Dilipak, bu hisselerin Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesini önerdi.

Dilipak’ın Twitter’dan yaptığı paylaşımlar şöyle:

“İş Bankasından tartışma sadece %28 ile sınırlı değil. Bu Hilafet fonuyla ilgili. Hazinenin payı daha büyük. Ayrıca bir de özel hak sahipleri var. İş Bankasının sermayesi 4 grubta toplanır. İş Bankası konusu Borsa açısından sorun oluşturmaz. Sermaye yapısının yeniden düzenlenmesi sözkonusu. Hisse paylarının Hazine, Diyanet ve hak sahiplerine teslimi, kimi niye ilgilendirir ki.

CHP İş Bankası yükünden kurtarılırsa, bu CHP’yi normalleştirir. CHP bu hali ile normal bir parti değil. Bankası olan bir parti. İş Bankası yükü CHP’nin sırtından alınırsa,CHP yi ele geçirme mücadelesi de hızını kaybeder. CHP için zaten Mustafa Kemalin kurucusu olduğu bir parti Mustafa Kemal patenti kurucu ve parti programı Anayasanın değiştirilemez maddeleri ve başlangıcı ile zaten CHP’nin tekelinde. İş Bankasının alınması, CHP’nin kimliğine zarar verilmez. CHP devletçi bir partidir. Solcu geçinir. Bankanın kamuya devri CHP için sorun olmamalı.”

Etiketler

2 Yorum

  1. aman aman diyanete aktarilmasinnnnnn………….. gökten inen kitaplari anlamada zorlanan insanlar, diyanetin verdigi ve verecegi fetvalari hicte anlamiyor, anlamiyacakkkk……..hatta ve hatta…. diyanet elindeki daha aziyla yetinecek, fazlasini hazineye devredecek…. aksi halde seytan iyi melektir diye fetva vermeye kalkarrrr…….. Kul hakki yiyenleri caizdir diye afaroz ettigi gibiiiiii…….gerci dilipak gibi yasini basini almis bir kisiye bunu zikretmek bize an azindan bana düsmez……

  2. arıza bu herif ya.. Kimin malını kimden çalıyorsun hacı? Benim milletimin hissesi o. Diyanetin sarıklıları az yese, başkanı mersedes yerine yerli arabaya binseydi biriktirseydi. 4 milyar dolarlık diyanet bütçesiyle kaç tane İş bankası gibi banka kurulurdu haberin var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı