Fotoğraf GaleriGündem

İşte dünyanın en güçlü orduları… TSK kaçıncı sırada?

ABD merkezli, bağımsız Global Firepower'ın 2020 raporuna göre Türk Silahlı Kuvvetleri, dünyanın en güçlü 13'üncü ordusu konumunda bulunuyor.

ABD merkezli, bağımsız Global Firepower’ın 2020 raporuna göre Türk Silahlı Kuvvetleri, dünyanın en güçlü 13’üncü ordusu konumunda bulunuyor. TSK, 2019 raporunda 9’uncu sırada yer alıyordu.

Türkiye, 138 ülkenin incelendiği 2020 askeri güç sıralaması endeksinde puanı artmasına karşın dört basamak geriledi. Listenin başında geçen yıl olduğu gibi ABD yer alırken, Rusya ikinci, Çin üçüncü sırada bulunuyor. En güçlü 10 ordu arasındaki NATO üyesi sayısı 5’ten 3’e düştü.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16Sonraki sayfa
Etiketler

5 Yorum

  1. Yurek hacimleri istatistiklerde gorunmedigi icin sacma sapan bos beles yayinlar bunlar..Bunlarla ordu buyuklugu hesap etmek ilkokul bir seviyesi isler..Takmayin kafaniza..yenilgi once kafada baslar sonra yurege sicrar..Tek amaclari ha oylemiymis dedirtip santajlarla bloflerle boyun egdirmek, teslim almak..sonrada uc kurusa bes kofte yemek..

  2. SELCUK doğru olabilir! ama akıllara şu soruda gelebilir! neden paylaşmadı.? tersinden okursak. kötü. ama 4 büyük orduyken. neresinden bakarsak bakalım. vahim..bi durum.

  3. TSK Globalpower ile askeri bilgilerini paylaşmayı reddettiği için akıllarında cezalandırıyorlar 🙂 Arkadaşlar yorum yapmadan değerlere bakın 400 tankı 43 uçağı olan Brezilya mı 9’uncu sırada komik olmayın…. Ciddiye alınacak bir rapor değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı