Gündem

İYİ Parti istifalarının ardında Abdullah Gül mü var?

Bir hafta içinde İYİ Parti'nin iki önemli ismi istifa etmiş, beş milletvekilinin daha istifa edeceği iddia edilmişti. Abdullah Gül'ün istifa edenleri Ali Babacan'ın partisinde toplayacağı öne sürüldü.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi, “darbe” mesajları veren RAND raporu ile İYİ Parti’de yaşanan istifaları ilişkilendirdi. 28 Şubat dönemi DYP’den istifaları hatırlatan Selvi, İYİ Parti’de yaşananları buna benzetti ve Abdullah Gül’e işaret etti.

Selvi’nin yazısının satır başları şöyle:

“Pentagon destekli ABD’li düşünce kuruluşu Rand Corporation’ın darbe raporu, bu tartışmaların fitilini ateşledi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili açıklamaları ise tartışmanın siyasi bir boyut kazanmasına yol açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe tartışmalarına çok sert tepki gösterdi ama bir tartışma iklimi oluştu. Meral Akşener’in, İYİ Parti’den iki milletvekilinin istifa etmesiyle ilgili soruya yanıt verirken 28 Şubat sürecinde DYP’de yaşanan istifaları hatırlatması da yine bu kapsamda değerlendirilmeye başlandı. Hatta “28 Şubat sürecinde Cumhurbaşkanı Demirel DYP’den istifa ettirilen milletvekillerini DTP’de toplamıştı, şimdi de eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İYİ Parti’den istifa edenleri Ali Babacan’ın partisinde mi toplayacak” şeklinde yorumların yapılmasına sebep oldu. Çünkü İYİ Parti’den 5 milletvekilinin daha istifa edeceğinin konuşulduğu bir ortamdan geçiyoruz.

Belli ki birileri, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2023’ten önce yapılacağı düşüncesinde. Bu kez erken davranıp tedbir almaya başlamışlar.

Rand Corporation’ın raporuna gereğinden fazla değer verildiği görüşünde olanlar var. Şimdiye kadar ki darbelerin üzerinde Made-In USA patenti yer aldığı için RAND Coperation’un darbe raporu da bir tespit olarak değil, bir teşvik olarak algılandı. Rahatsızlığın nedenini raporun Pentagon menşeli olması oluşturdu.”

Etiketler

3 Yorum

  1. Yani aslında İyi partiye yapılan eleştirilerin hiiiiç bir alakası ve sıkıntısı yooooook anlamında sipariş haber gözüküyor,yapılan eleştirilerdeki Soros vs vs konusu zaten boş ve asıl olarak Ülkücü ve Milliyetçi bir kesimin Laiklik-Anti Erdoğan refleksiyle Hdp çizgisine çekilmesi bir siyaset dizaynıda değildir zaten,bütün bunların izlerini bazı yürüyüşlerdeki Atatürk posterinin yanında apo posterleri taşınmasında seyretmiş olanlarda boşuna hayret etmişlerdi

  2. Gazete basligi günümüzün kosullarina göre cok yanlis konulmuss.. nedeni: abdullah gül yabancilarin analiz edip ülkemiz icin kurmus olduklari oyunun uygulayicisidir… yani yabanci ülkelerin kendi cikarlari icin hazirlamis olduklari vizyonuna ülkemizde hizmet eden kisilerden bir tanesidir.. sözüm ona ülkemizde sömürgecilerin sözcüsüdür.. tabiri cok yerindedir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı