İYİ Parti’den 5 bakanlık karşılığı ‘ittifak’ teklifi

featured

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, partisinin Bursa İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a erken seçim çağrısında bulundu. Bazı şartlar sayan Türkkan, bunlar olursa AKP ile ittifak yapabileceklerini söyledi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Erdoğan’a erken seçim ve ittifak çağrısı yaptı. Türkkan, “İYİ Parti 2 yıl önce hangi ilkeler ile kuruldu ise bugün de aynı çizgide. İktidar partisi ile bir ittifaktan bahsediliyor. Bizim ne açık ne de kapalı kapılar ardında böyle bir talebimiz, pazarlığımız olmadı. Parlamenter sisteme dönünceye kadar da bu mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” diyen Türkkan, şöyle devam etti:

“Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de parlamenter sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icracı bakanlık verirse ülkenin yeniden inşası için biz de bir fedakarlık yapabiliriz. Yoksa biz ülkemizin içinde bulunduğu ortamda milletimize çare olmak için çıktığımız bu yoldan geri dönmeyiz. Sadece iktidara alternatif olmak için parti kurmadık. Büyük Türkiye için bu partiyi sizinle kurduk.”

RESEPSİYONDA VERİLEN SICAK MESAJLAR

30 Ağustos resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti lideri Meral Akşener arasındaki sıcak diyaloglar ve Akşener’in “Başkanım” diye hitap etmesi, iki parti arasında yakınlaşma sinyali olarak yorumlanmıştı. Ardından Akşener’den gelen ılımlı açıklamalar bu kanaati güçlendirdi.

Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki yakınlaşma iddiaları konuşulurken, AKP içinde ‘Cumhur İttifakı’nın bileşenleri değişebilir’ yorumlarının yapıldığı iddia edildi. Bazı AKP yöneticilerinin, İYİ Parti’yle ittifakın yüzde 50 artı 1’i garanti edeceği görüşünde. Bahçeli’nin çıkışları ise yeni ittifakları engelleme girişimi olarak yorumlanıyor.

VİDEO- Erdoğan’dan Akşener’e özel ilgi… ‘Tamam başkanım’

İYİ Parti’den 5 bakanlık karşılığı ‘ittifak’ teklifi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Derin güçler kutuplastirmak için iyi partiyi koparacak ve chp hdp ile bırakacak ve sağ daimi mu zafer olacak ocu diyerek

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!