Köşe Yazıları

Kasım Süleymani İran’ın milli kahramanı… Peki siz milli kahramanlarınıza ne yaptınız?

İran, milli kahramanı Kasım Süleymani’nin yasını tutuyor, saygı duymak lazım. Kasım Süleymani Orta Doğu’da Şii ve İran çıkarları için savaştı. Suriye, Irak, Afgan ve Yemen vb. uzun sürmüş Orta Doğu savaşlarının her cephesinde onun ismi vardı. Büyük savaşlar büyük kahramanlar çıkartır, Kasım Süleymani paratonerdi, çünkü her taşın altında onun gizli ve derin komutanlığı vardı.

Siz, kendinize bakın, Kaşif Kozinoğlu’na ne yaptınız?

Mustafa Levent Göktaş’a ne yaptınız? Üç dil biliyordu, hayatı dağlarda geçti, tek başına PKK kamplarının içine kadar sızdı, sıkı durun ikibine yakın çatışmaya girdi. Bir çatışmada 38 şehidimiz yanıbaşında tek başına günler geçirdi. Nice efsane hikayesi hâlâ anlatılır, çoğunu Google’den bulmanız mümkün. Bizler de Levent Göktaş’ı tahliye sonrası tanıdık, nice hikayeleri ağzından dinledik.

Levent Göktaş

Sıcak çatışmaların ortasında bunca bilgi bu kadar yüksek bir kültür ve üstün cesareti karşısında ağzımız açık şaşkınlık ve hayranlıkla dinledik, bu kadar cesur bir komutanın kelepçelenmesine uzun yıllar çaresizlikle ağladık. Ve Türkiye’nin kendisine en çok ihtiyaç duyduğu yıllarda Silivri Cezaevi’ne üstelik kendi hakim karısını dahi fişledi iftiralarıyla tıktınız.

Kasım Süleymani İran derin devletinin komutanıydı, sizin ‘devletinizin derinlikleri’ neredeydi? Altmış uzun yıldır derin devletiniz ‘gladyo’nun elinde. Yani CIA Amerika ajanları derin devletinizi ele geçirmiş, ülke çıkarlarını CIA çıkarlarına dönüştürmüşler.

Mesela PKK’yla savaşta arada bir milli bir kahraman çıktıysa onu da Eşref Bitlis gibi öldürdünüz, Hablemitoğlu gibi kafasına silah sıktınız, Uğur Mumcular gibi arabasını havaya uçurup cesed parçalarını cımbızla toplattınız. Kaşif Kozinoğlu gibi Silivri zindanlarında öldürdünüz. Sahada otuz uzun yılın çatışmaları tecrübeleriyle Türkiye’nin onuru olmuş Levent Göktaşları hiçe sayıp ortadan kaldırdınız.

Kaşif Kozinoğlu

Kasım Süleymani daha dün öldürüldü ama otuz uzun yıldır İran ve Şiiler adına sahadaydı, otuz uzun yıl cepheden cepheye koştu. Siz aynı sahada adamlarınızı neden otuz yıl tutamadınız? Aynı Amerika sizin ‘milli kahramanlarınızı’ elli uzun yıldır öldürüyor, kumpasla öldürdü, ‘özel harp’ dedi öldürdü, ‘derin devlet’ iftirasıyla öldürdü, ‘Jitem’ iftirasıyla öldürdü, ‘silahları toprağa gömdüler’ iftirasıyla öldürdü, ‘Fatih camiisini bombalayacaktı’ deyip tarihten sildiler, büyümelerine yüksek komutanlıklara atanmalarına Türk Milleti’nin çıkarlarını savunmasına saniyesinde izin vermeden, kimini havada kimini arabasında uçurdu, patlattı, zehirledi, öldürdü ve hepsini içimize yerleştirdikleri ajanlar, hakimler eliyle içerden öldürdüler.

Son otuz yıldan bugüne dönün geriye bir sayın bakalım Türk Milleti’nin kaç milli kahramanı öldürüldü ya da derdest edilip ortadan kaldırıldı?

Ve bugün dünya tetikte İran’ın milli kahramanlarının intikamını nasıl alacağını korkuyla bekliyor, peki, siz, bunca milli kahramanınızın intikamını alabildiniz mi?

İçinizde öldürülen derdest edilen milli kahramanlarınızın intikamını ‘almayı’ düşünen tek adam kaldı mı?

Amerika’yı bu kadar kolay operasyon yapmaya içimizdeki Amerikan köpekleri alıştırdı?

Bakın, İran, ‘intikamımı alacağım’ diyor ve bütün dünya intikamın mutlaka alınacağına yüzde yüz inanıyor?

Bu topraklarda yazıp çizip okuyan görev yapan tek bir kişi kendi milli kahramanlarımızın intikamından tek satır hiç söz etti mi?

Bu topraklarda tek bir devlet hükümet görevlisi kendi milli kahramanlarının intikamını aklının ucuna dilinin ucuna dahi getirebildi mi?

O halde, milli kahramanlarına yas tutup intikam sözü veren İran’a saygı duyun!

Unutmayın kardeşlerim, Türk Milleti’nin milli kahramanları sahada at koştururken Kasım Süleymaniyeler çömez dahi değildi, sahayı kim adına kimler temizledi, sahada uzun otuz yıl Şiilerden Kürtlerden hep söz edildi de Türkmenler ve Kerkük’ten neden tek kelime edilip bu uzun otuz yılda varlıkları gündeme hiç getirilmedi?

Hepsini geçtim, sen hâlâ ekranlardan Atatürk’e küfrediyorsun!

Etiketler

28 Yorum

 1. bir devleti ve milleti büyük yapan kahramanlarına sahip çıkmasıdır. tebrikler nihat abi

 2. Anlamadığınız mesele şu ki; Burada Türklerin kahramanları ile İranlıların kahramanlarını karşılaştırılmadı. Ziyadesi ile İranlıların kahramanları için verdiği tepki ile Türk milletinin kahramanları için verdiği tepki karşılaştırıldı.Teşekkürler Nihat Abi.

 3. Burada bile benim ki daha doğru diye atışıyoruz. Oysaki herkes hata yapar, tarihin hangi aşamasında ve hangi ünvanda olursa olsun her yönetici elinde olmayan sebeplerden veya çok güvendiği yakınları tarafından yanlış yönlendirilmeye çalışılmış ve kısmende başarılmıştır. Önemli olan bu hatalardan bizim ne kadar ders aldığımız. BİZ MAALESEF HATALARDAN ASLA DERS ALMAYAN BİR MİLLET OLDUK. Daha yakın tarihte başörtüsü dediler biz taraf olduk, milliyet dediler taraf olduk, mezhep dediler taraf olduk, ….olduk da olduk. Amma hepsinin sonunda başımız gelen belayı iyice anlamadan yenisi ile karşılaştık. Neden mi çünkü biz hala duygularıyla dünyaya bakan bir milletiz. Nerede bir mazlum var onu kurtarmayı görev biliyoruz, ona yardıma koşuyoruz, kimdir nedir neden bu haldedir araştırmıyoruz. Sonuç hüsrannnnn. Kendi düşmanlarımızı besliyoruz.
  Cumhuriyet tarihinden veya daha öncesinden beri din hep kullanılmış bir araç haline getirilmiş, fakat diğer tarafta bunu seyretmiş, ellerini ovuşturmuş, ne zamana kadar halkın bu duygularına bir alan açılana kadar, oda nedir cemaatlerin bu alana çıkmasıdır. O terör örgütü böyle zamanda başladı bu işlere ve onun için uzun zaman taraftar buldu ve fark edilemedi. Oğlunun düğünü olurken dışarıda yağmurda bekleyen 65-70 yaşlarındaki anayı hatırlayın Maltepe ordu evinin önünde, başı kapalı diye içeri sokulmuyordu. Sonra ordudan başı kapalı, içki içmiyor eşi bilmem ne ne gibi sebeplerle atılan gerçek müslümanları. Siz o zamanlar ne yapıyorsunuz acaba. Atanları ve onların yandaşlarını hatırlıyormusunuz.
  O günleri çabuk unuttuk vesselam………

 4. ahmet habil bey, belki benim eksikligimdir, olabilir ancak yaptiginiz yorum, AKP ve FETO donemlerinde uzun uzun bizleri sinire birakan gereksiz ecdad tartismalarinin otesine gecememis.

  Kazim Karabekir, veya Mehmet Akif, veya hadi daha oteye gidelim Abdulmecit, yok olmadi, Kanuni’ye de bakalim, olmaz daha da geri olsun, Alparslan. O da olmaz, Atilla olsun, yok Mete han’dan baslayalim degil mi? Olmaz olmaz Oguz’a gidelim, sonra arada ortaya Ebubekir, veya Ali koyalim. Yetmez bulandirmak icin Menderes sokalim. Benim gibi bir kusagin omrunu tukettiniz. Vay vay, aslinda oyle degil boyleymis. Hadi ya, aslinda o kotuymus de bu iyiymis… Hadiyin ordan..

  Desmeyin artik. Bolmeyin artik. Karabekir de bizim, Ataturk de bizim, hepsi de bizim. Ikisi kavga etmis, tartismis olabilir, aralarinda olan onlari baglar. Cikan sonuc neyse odur, bize kalmistir. Ikisi de tertemiz vatan evladi yigitlerdir. Ikisi de kotu niyetli degildir. Ikisi de arkalarinda hanlar hamamlar, yatlar, ve katlar birakmamistir. Ne Karabekir’den vazgeceriz, ne de Ataturk’den.

  Bu kripto soylemlerinizi artik kimse yemiyor.

 5. Güzel ve içli bir yazı kaleme almışsınız Nihat Efendi bey;
  Lakin konuyu da getirip ismen Atatürk olan Cumhuriyetimizin kurucu liderine bağlamışsınız ya! Madem kurduğunuz bu ilgiye binaen Cumhuriyet döneminde tavan yapan ve oturtulan bu ihanet geleneği ile yok edilen, sürülen, öldürülen, pasifize edilen -ve yerine sahte kahramanlar ihdas etme pahasına ihanetlerin irtikap edildiği- belkide binlerce bu vatanın öz evlatları olan Hakiki Milli Kahramanlarımızı da yüreklice gündeme getirin de yazın; kaleminiz güzel işliyor malum. Mesela size bir ipucu; Kazım Karabekir Paşa’dan başlayabilirsiniz. İskilipli atıf Hoca, Mehmet Akif Ersoy vs. devam edersiniz, silsile uzun…

 6. Milli kahramanlarımızı,gönlümüzde yüreğimizde şerefle,onurla,gururla her zaman yaşatmak ve onlarla övünmek,onur duymak her Türk vatandaşın aslı,gerçek ve vicdanı görevimizdir…

 7. Bulent bey ulkelrının kahramanlarını degerlendırecek ınısıyatıfe sahıp degılız. kımıne gore bırı kahramandır dıgerı ıcın se vatan haını ,kıstasları bızler belırleyemeyız. her ulke kendısı ıcın kahraman yaratır sızın karagozunuz kara kasınız ıcın degıl

 8. Biz toplumumuzu homojen görme yanılgısına kapılıyoruz.
  Kurtuluş Savaşına katılmayanların torunları da hala aramızda. Dedelerimiz savaşa giderken bazıları savaşa gitmediler, karşı çıktılar, düşmanla birlik oldular. Bunların torunları da hala aramızda ve dedelerinin yolunda yürüyorlar.
  Yani onların dedeleriyle bizim dedelerimiz aynı cephede savaşmadılar. O yüzden torunlar da aynı cephede değiller.
  Onların dedeleri Atatürk’ü hiç sevmedilerdi, torunlarına da bunu aşıladılar ve kuşaktan kuşağa geçti bu öğreti. Torunları da yeni nesillere Atatürk düşmanlığını aşılıyorlar.
  Atatürk maalesef yanlış yapmış. Kurtuluş Savaşına katılmayanlara vatandaşlık hakkı vermemesi gerekiyormuş. Kahramanla hain aynı kefeye konmuş, vatandaşlık kapsamında eşit sayılmış ve bu “adaletsiz eşitlik” kuşaktan kuşağa aktarılmış. Dedeleri Yunan, İngiliz için savaşanlarla, dedeleri Türk Milleti için savaşanlar aynı haklara sahip olmuş.

 9. Kahraman filan değildi. Bu herifi bizim komutanlarımızla karşılaştırmayı dahi uygun bulmam. Bir kere bu adamın hizmet ettiği rejim amerikan emperyalizmine hizmet ediyor. Tekrar ediyorum. Bu adamın hizmet ettiği molla rejimi emperyalizmin hizmetçisidir. Emperyalizme sadece suudlar gibi emperyalizmin kucağına oturarak hizmet edilmez. İran molla rejimi bitirdiği hukukla, adaletle, özgürlüklerle, eşitlikle bilimsel eğitimle ülkesinin binlerce yıllık köklü medeniyetini mahvederek emperyalizmin karşısında paramparça bir hale sokarak emperyalizme hizmet etmiştir. Tıpkı bizim islamcılarımız gibi. Sözlü mülakatla hakim atayacaksın ama amerikaya karşı sözümona muhalif olunca emperyalizme karşı olacaksın öyle mi? molla rejiminin meshur idamcı yargıcı azeri asıllı Sadık Halhallı astığı binlerce kişi içinde masumların olduğu yönündeki eleştirilere ” masumlarsa Allah onları cennete alır” diye cevap veriyordu. Hizbullahın arkasındaki güç de bu molla rejimiydi. İrandan gelen paralar yüzünden bir ara hizbullah yönetimi ikiye bile ayrılmıştı. Bu adamlar hizbullahın iranda iktidarı ele geçirmiş versiyonları sadece. Beykozda öldürülen Hüseyin Velioğlu neyse bu herif de tam olarak odur. Eğer Hizbullah siyasal hedefine ulaşsaydı Süleymaninin rolunu Velioğlu oynayacaktı. Amerika onu vurup öldürseydi acaba ona da Türkiyenin kahramanı diyecek yazarlar çıkar mıydı? Çağdaş bir anayasa çerçevesinde görev yapmayan herkes sıfatı yandaşlarınca ister asker olsun ister besiç her şeyden önce kendi halkının düşmanıdır. Ne suudilerin yemende savaşan namussuz askerleri şehittir ne de molla rejiminin kılıcı bu profesyonel katil. Şehit emperyalizme karşı milli bir duruş sergilerken cezaevlerinde ya da sınır boylarında canlarını veren bizim kahramanlarımızdır. Çünkü onlar kör topal anayasal cumhuriyetin ordusudur. Perinçek çıkmış Süleymaniyi “hepimizin şehidi” ilan etmiş. Bu mollalar yasakladığı için stada erkek kılıgında girmeye çalışırken yakalanıp ceza verilen Seher Hüdayari adlı genç kadındır İranın şehidi. Başörtüsünü açıp geber Hamaneyi diye sokaklarda bağıran o korku duvarını aşmış İranlı kızlardır İranın kahramanları. İnsanlık dışı bu rejimin profesyonel katili şerefsiz Amerikan emperyalizmi tarafından katledilse bile kahraman filan olamaz. Süleymani ve benzeri besiçlerin kahraman olup olmadıklarını sırf seküler düşünceye sahip olduğu için ülkesinden vatanından kaçmak zorunda kalan milyonlarca iranlıya sorun. Onlar size gerçek cevabı verecektir. 15 tane ülkede sözümona şiilerin hakkını savunan bu “kahraman” karabagda baltalarla doğranan şii Azerbaycan Türklerinin haklarını neden savunmamış da İran Ermenistana elektrik doğalgaz ve tüm ihtiyaç duydugu yasam desteğini verip işgali devam ettirmesini sağlıyor. Bu ikiyüzlü şerefsizler beleşten ranın tepesine tebelleş olmuş mollaların kahramanı olabilir ama sige nikahıyla zenginlere peşkeş çektikleri yoksul iranlı kızların kahramanı değildir. Bir de perinçek gibilerin kahramanı olabilir. Evet Amerikan emperyalizmi etrafımızdaki halkayı daraltıyor. Evet iran dagıtıldıktan sonra sıra bize de gelecek. Ama iran dağılacaksa bunlar gibi mollalar ve dinci manyaklıklar yüzünden dağılacak. Bugün Türkiyeyi bu kadar zayıf kılan nedir. Fetöcüsüyle metöcüsüyle hakyolcusuyla süleymancısıyla çalışmadan maneviyat taciri, milletin vicdanına kene gibi yapışıp beleşten ülkenin başına tebelleş olmuş islamcılar değil mi? işadamından başarılı eğitimli bilim insanlarımıza kadar her kes ülkeden çekip gidiyorsa sebebi hukukum liyakati yok eden, sınavlarda milyonlarca gencin hayatını mahvedip yandaşları kamuya sokan bu islamcılar değil mi? vatanımıza duydugumuz sevgiyi aşkı paramparça eden bizi kendimize milletimize yabancılaştıran bunlar değil mi? bunlar amerikayla savaşsa dahi sırf emperyalizm karsısında ülkeyi bu duruma soktukları için emperyalizmin hizmetçisi değiller mi? Kahramanmış. Türkiyeye gelen iranlılarla konuşun. onlar ders size kim kahraman kim değil.

 10. Deli Dumrulun anasının dediği gibi !”Kara donlu kafirlere tutsak düşseydin para verip kurtarırdım, yaman yere varmışsın” !!! İçerden vurdular bizi !!!! Gençliğe Hitabede söylenen tehlikeler bir bir gerçekleşti de Kimse sesini çıkarmadı !!!

 11. Ypg 1 hafta önce 2-3 gün içinde müjdemiz var gibisinden bişey söylemişti.. Süleymaninin öldürülmesiyle alakalı olabilrmi .. hiç kimsenin dikkatini çekmedi nedense

 12. Çok güzel bir yazı, elinize sağlık, fakat bitiş cümlesindeki Atatürk ne alaka? Kazım Karabekir paşamız Kasım Süleymani’den daha az mı değerliydi ki Atatürk ölene kadar ev hapsinde tutuldu? Rauf Orbay hangi askeri siyasi sorumluluğunu kötü yerine getirdi ki 1939’a kadar sürgündeydi? Halide Edip değil miydi İstiklal Harbi kıvılcımını milletin kalbine beynine düşüren? Neden 1926’dan 1940’a kadar Türkiye’ye sokulmadı? ABD’nin ve gerçekten yedi düvelin Suriye’deki oyununu biraz gecikmeyle de olsa uyanıp bozan, savunma sanayimizi önemli ölçüde millileştiren ve bu sayede bölgedeki haklarımıza sahip çıkmaya başlayan siyasetçilere ayrım yapmadan bodoslama Amerikan uşağı muamelesi yapmanız bana biraz tribünlere oynamak gibi geldi. Vakit sütün içinden beyaz saç kılını ayırabilme vakti. Kıt kaynaklarımıza ve değerlerimize sahip çıkma zamanı.

 13. Selam,

  Levent Albayı 90’larda Kuzey Irak operasyonlarındayken tanıdım, binbaşıydı o dönemde, yarbay oldu, 2 sene terfi alıp bir sene sonra albay olmuştu. Meteydi kodu. Hakkında anlatılanların eksiği var fazlası yok, en iyi PKK’lılar tanır, leşlerini bile bırakarak kaçtıklarını bilirim. Levent Albayı herkes severdi, cesurdu, zekiydi, sosyaldi herkesle muhabbete girerdi, sonuç alırdı, pratikti. Tabi tek başına değildi, sadece o bilinir de birçok isimsiz subayı astsubayı o dönem kelle koltukta mücadele etti. 99 sürecinde pasifize edildi bi gitti geri geldi Genkur. Koruma Müdürü oldu, sonra emekli ettiler, onun gibi olan büyük bir grubu parça parça refüze ettiler, Özel Kuvvetler ıslahat faaliyetlerine başladılar. Aslında tüm bunlar FETÖ öncesi yapıldı Atlantikçilerce, sonra FETÖ zaten iyice nüfuz etti.

  TSK yaşayan kahraman sevmez, daha da anlatmayalım. O dönemde Türkmenleri örgütlemişlerdi hatta gazete filan çıkarıyorlardı, Barzani için TC=Levent Albay demekti.

  En kötüsü de şuydu, ‘Levent Albayı bile almışlar lan, Levent Albayı yuhhh’. Ve bunun yarattığı moral bozukluğu, inancın kaybolması, öyle ya Levent Albaya bunu yapan bize napmaz ki.

  Yaptılar da. Kendi odalarımızda radyonun, televizyonun sesini açıp birbirimizle konuşmaya çalışıyorduk yahu. Rezil ettiler orduyu.

  Saygılar

 14. Bu zamanda ,etrafimiz kan golu iken, Ataturk’e ekrandan kim kufur ederde KRIPTO gozuyle bakarim

 15. Nihat Genç abim diline yüreğine kalemine sağlık.içimizdekibütün duyguları dile getirmişsin.saygılar.

 16. “Komsusu acken tok yatan bizden degildir”sözü artik son yillarda “komsu acsa bizden degildir”seklinde degistirilmistir.Bir yanda asgari ücrete mahkum edilen milyonlar emekliler bir yanda “ihtisamdan tasarruf olmaz diyerek”milletin iliklerini sömüren bir yönetim ve o yönetime biat etmis olan bir sürü.

 17. Ihanet icin kahraman yoktur.Bu cumhuriyeti kuran Ulu Önder’e yapilan hakaretlerin saldirilan hangi dönemde hiz kazandigi ve uluorta küfredildigini biliyoruz.IsteUlu Öndere küfrettiren kin ve nefret ihanettir.Ulu Öndere küfrettirenlerin dedeleride o’nun emperyalizme karsi verdigi savasa karsiydilar.Bugün Sevr’in tartismalari yapiliyor,kim yapiyor dün Kurtulus Savasina karsi cikanlarin torunlari yani emperyalizmin kullari.Bircok kahramanimiz bugünkü yönetimin isbirlikcisi Fetulah Gülen cetesinin kurbani olmustur.Peki kimdi bu Fetulah Gülen?Emperyalizmin ve Vatikanin satin almis oldugu bir sahtekar.Düsünün ki Fetulaha karsi yapilan bir elestiriye basta AKP olmak üzere tüm yandasyani satin alinmis ve emperyalizmin kuklalari kiyamet kopariyordular.Ordumuzu igdis ettiler ve bugün ordu diye birsey yok .Sadece sarayin emirleri ile kulluk yapan omuzu kalabaliklar.Kahramanlarimizi halkimiz unutmaz hainleride unutmaz unutmayacak.Kisisel cikarlari ugruna ülkeyi atese sürükleyen vatan evlatlarini babasinin maliymis gibi kullananlari halk unutmaz.

 18. valla sen bu yazıyı yazacak bilinçe sahipsin ya önce sana ,sonra intikamının peşine düşen irana saygı duydum.

 19. Çalmanın,ihanetin,katilin cezasını öbür dünyaya havale eden bir millet olarak,hesabı bu dünyada sormadıkça bunları maalesef daha yıllarca yaşayacağız.Ama birgün aydınlandıkça,ayıldıkça bunun da sonu gelecek, Nihat’lar çoğaldıkça.

 20. Çalmanın,ihanetin,katilin cezasını öbür dünyaya havale eden bir millet olarak,hesabı bu dünyada sormadıkça bunları maalesef daha yıllarca yaşayacağız.Ama birgün aydınlandıkça,ayıldıkça bunun da sonu gelecek, Nihat’lar çoğaldıkça.

 21. Bir soruda ben sorayım. Peki siz ne yaptınız Nihat Genç ?

  Türkiye’nin kahramanlarına düşmanlığın fikri, ideolojik kaynakları belli iken. Sivrisineklerle savaştınız eyvallah, peki bataklık için ne yaptınız. :)) Sizde bataklıkların idamesine çalışanlardan birisiniz sadece. Gerçek islam bu değil, gerçek bu sol bu değil. Bir sürü masal, bir sürü palavra. Gerçek liberalizm hiç bu değil demediniz. :)) Oysa Türkün milli kahramanarına düşmanlık yapanlar hakiki de soldu, hakiki de müslümandı. Daha 1 hafta önce, hocaefendi Fethullah Gülen’in kaynağının yani bataklığın aklaması yapılıyordu, Youtube kanalınızda. Hocaefendi Kuran’a çarpmış. Siz bu kafada devam ettikçe Fethullah’ın Kemalist ilan edilip, insanların kandırılması da gayet mümkün yarınlarda.

 22. Hocam merhaba hepimiz biliyoruz ama sadece kendi kendimize konuşuyoruz iktidarı ayakta tutan halk bizim gibi bakmıyor ülkeye her türlü rezaleti görmelerine rağmen adamlar akp yapıyorsa bir bildiği var Tayyip yapıyorsa bir bildiği var diyor desteklemeye devam diyor güya millet müslüman komşusu açken tok yatan bizden diyen peygamber hangi dinde acaba inancı zayıflamış millet güce tapar olmuş bu güç değişmedikce o iktidarı destekleyenler aynı kalmaya devam edecek sorun vatansever insanların diğer güya dindar güya namuslu güya ahlaklı insanlardan az, güçlü ve baskın olmadığımız için düzen değişimi zor

 23. Biz kahramanlarımıza yaşarken de olmuşken de sahip çıkamıyoruz ki Nihat abi. Büyük devlet lakirtilari boş. Büyük devletler kahramanlarına sahip cikar

 24. Ne diyeyim, öyle bir yazı olmuş ki, yaşım sizden çok büyük ama ellerinizden öperim sayın Nihat Genç, varolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı