Kılıçdaroğlu’nun gizli danışmanı Enver Altaylı mı?

featured

Elimde yıllarca emek emek hazırlanan bir iddianame…

Türkiye şimdi eski MİT’çi Enver Altaylı’nın iddianamesini konuşuyor ve daha çok konuşacak!

Bugünden itibaren başka bir siyasete uyanacağız…

Olay o kadar büyük ki!

Uzatmayalım.

***

Yaklaşık 3 yıl önceydi. CHP’li bir kaynağım bana Enver Altaylı kime danışmanlık yapıyor biliyor musun?” diye sormuştu.

“Bahçeli mi?” demiştim.

Hayır, Kılıçdaroğlu” diye yanıtlamıştı.

Defalarca sordum bu konuyu kendisine.

Israrla, “CHP’ye gizli bir şekilde danışmanlık yapıyor” diyordu.

Çok araştırdım, bulamadım.

Aradan yıllar geçti ve bugün taşlar yerine oturdu.

***

Enver Altaylı için hazırlanan iddianamenin tamamını okudum.

Her şey somut delilere dayanıyor.

Her şey o kadar açık ki…

85 sayfalık iddianamenin belki de en kritik bölümü “Rasim Bölücek” ile ilgili olan bölüm.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi’nde yerel seçim sonuçlarını Bölücek’e sarılarak kutlarken

RASİM BÖLÜCEK KİM?

Peki, kim bu Rasim Bölücek?

Kılıçdaroğlu’nun en gizemli başdanışmanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Metropol İmar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi…

Yaklaşık bir sene önce Doç. Dr. Oktay Gökdemir sosyal medya hesabından Bölücek ile ilgili çok çarpıcı bilgiler vermişti.

Gökdemir, “Kılıçdaroğlu’nun birçok önemli söylem ve kararlarının arkasında o dönem adı FETÖ ile anılan Başdanışman Rasim Bölücek’in olduğunu” söylemişti.

Gökdemir bununla da kalmamış, “kontrollü darbe” ifadesinin de Bölücek’e ait olduğunu, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday gösterilmesi için de Kılıçdaroğlu’nu ikna eden kişinin aynı isim olduğunu belirtmişti.

CHP’NİN 14’ÜNCÜ KATI

Gökdemir şunları söylemişti:

“Hepimiz Genel Merkezi 13 kat biliyorduk. Efendim bu bizim genel merkez 14 katmış… Kimse bilmiyor!…

 1. kat biliyorsunuz Genel Başkan katı. Oraya özel kartla çıkabilirsiniz.
 2. katta Erdoğan Toprak beyefendi oturuyor. Ama bir de 14. kat var… CHP’li vekiller bile bilmiyor.

Şimdi sıkı durun!’

Burada Genel Başkanının başdanışmanı ve siyasi söylem danışmanı, Genel Başkanın bütün polemiklerini, konuşma metinlerini yazan bir arkadaş oturuyor.

Gizemli, müphem. Aynı zamanda etkili, yetkili de. İlgimi çekti. Kim bu bir CHP’li olarak hiçbirimizin bilmediği şahıs diyerek araştırmaya koyuldum. Meğer 5 yıldan beri iştigal ediyormuş kendileri. Adı Rasim Bölücek.”

Hatta 7 Haziran seçimlerinden sonra CHP’nin Devlet Bahçeli’ye “Gel sen başbakan ol biz destekleyelim” sözünü de bu ortaya atmış!

Bu sözler geçen sene söylendi.

Ancak iddianameyle, gerçek dün ortaya çıktı.

RASİM BÖLÜCEK FETULLAH GÜLEN İLE GÖRÜŞMEK İSTİYOR

Her şey Enver Altaylı’nın iddianamesinde yer aldı.

İddianamede, Enver Altaylı, üst düzey FETÖ yöneticisi olduğu sanılan Şakir Sen adlı bir şahıs ve Rasim Bölücek’in görüşmelerin ayrıntıları var.

Buna göre, üçlü ABD New York’ta bir görüşme planlıyor.

Rasim Bölücek, Şakir Sen ile yüzyüze görüşmek istiyor.

… ve Rasim Bölücek, Şakir Sen’e gönderdiği bir mesajda kendisinin FETÖ lideri Fetullah Gülen, olmazsa da o gruptan birisi ile görüşmek için talepte bulunuyor.

Şakir Sen ise Bölücek’e şunları söylüyor:

Kendileri çok ciddi grip olmuş, kabul edemedi maalesef. Doktorlar kimseyle görüşmesine müsaade etmiyor. Ben ise hareketle meseleyi çözmeye çalışıyorum, inşallah en kısa sürede çözeceğim inşallah.”

İddianamede, Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olan Bölücek’in Gülen ile görüşme talebinde bulunduğu belirtiliyor.

Birbirlerine gönderdikleri mesajda, MİT’in Ersin Ramoğlu’na yazı yazdırdığını, dikkatli olmaları gerektiğini falan söylüyorlar.

Rasim Bölücek, bir mesaj daha gönderiyor: “Bir ışık görünüyor mu?”

Şakir Sen ise muhatabının hafta başında daha net bir şey söyleyeceğini söyleyerek Bölücek’i cevaplıyor.

***

ALTAYLI İLE BÖLÜCEK’İN BİNDEN FAZLA GÖRÜŞMESİ VAR

Ancak en somut ilişki ise HTS kayıtlarıyla çıkıyor.

Enver Altaylı ile Rasim Bölücek sadece bir telefon hattından tam 1022 kez görüşme yapıyor. Toplamda 2 gün 13 saat 59 dakika 22 saniye.

767’sini Altaylı ararken, 197’sini Rasim Bölücek arıyor.

Bir başka GSM numarasından 137 kez, bir diğerinden de 14 kez görüşme gerçekleşiyor.

GÖRÜŞME İÇİN METOT GELİŞTİRMİŞLER

Ve iddianamede şu çarpıcı ifade kullanılıyor:

“Cep telefonu arama günlüğünde ‘0532 663….’ GSM numarasının incelenmesinde genelde ‘0’ sn’lik görüşme/çağrı bırakma olayının yoğun olduğunun görüldüğü, bu durumun aralarında farklı bir iletişim yoluna geçmek için geliştirilen bir metot olduğunun değerlendirildiği…”

İkili başka bir hattan ise 14 kez görüşüyor.

İkili başka hangi gün görüşüyor dersiniz?

Evet, bildiniz… 15 Temmuz gecesi…

Altaylı da savcılığa verdiği ifadesinde bunu kabul ediyor ve aynen şunu söylüyor:

“Hava karardıktan sonra uçakların seslerini duydum. Hatırladığım kadarıyla eşimle görüşmüştüm. Yine Rasim Bölücek isimli ahbabımla görüşmüştüm…”

İddianame çok açık.

Enver Altaylı’nın CIA ve FETÖ’ye çalıştığı çok net!

Ve Kılıçdaroğlu’nun en kritik başdanışmanı olarak bilinen ancak gizemi herkes tarafından konuşulan Rasim Bölücek anahtarı açıyor.

Kimse yıllardır Kılıçdaroğlu’na başdanışmanlık yapan ama görevi fazla kişi tarafından bilinmeyen Rasim Bölücek’in Enver Altaylı ile binden fazla olan telefon görüşmesini nasıl açıklayacak?

Haaa… Bu arada…

Hem CHP liderinin başdanışmanı hem de Metropol İmar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyesi Bölücek’in ikametgâhı neresi görünüyor dersiniz?

Amerika Birleşik Devletleri, New York.

***

Bugünden itibaren Kılıçdaroğlu’nun “gizemli” gerçek başdanışmanı, iddianamedeki belge ve delillerle ortaya çıkmış oldu.

Kılıçdaroğlu’nun gizli danışmanı Enver Altaylı mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

19 Yorum

 1. 3 sene önce

  Enver Altaylı demek; Ruzi Nazar demek, derin cia demek, “yeşil kuşak projesi” demek, 1980 öncesi “gerginlik stratejisi” nin uygulayıcısı demek, aydın cinayetleri demek, öğrenci cinayetleri demek, Maraş, Sıvas, Çorum olayları demek, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz demek, …..

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Mide bulandıran ülkeyi perişan etmiş ilişkiler/ işler insan bu kadar mı satılık olur? Olursa niye olur?

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Chp’ye, Kılaçdaroğlu şaşkını yoluyla sülük gibi yapışıp kanını emen Fetöcüler ortaya mı dökülüyor? Kılıçdaroğlu yine nasıl kıvıracak bakalım? Hdp-pkk bir yandan fetö bir yandan kemiriyor tarihi yapıyı…

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Şimdi bunu bir CHP’li okusun; “vay efendim Tayyip beraber yürümüş”ten başlar “Türkçe olimpiyatlarına” girer, “muhalefete muhalefet edilmez” saçmalığıyla bitirir konuşmasını.

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  Her halde kaset operasyonu yapılırken feto bazı tavizler aldı.

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  Chp li seçmen ve delegeler (satılık olmayanları-kaldıysa varsa hala) derhal bu Abd kuklası (ki fetöcü olmasalar da fetö ye destek açıklayanlar, fetö ile iş tutanlar Abd emriyla yapıyor olmalı bunu) Kılıçdarın ve üst yönetimin istifasını istemeli. Bu sahte Chp liler yüzünden akp den kurtulamıyor millet…

  Cevapla
 7. 3 sene önce

  Yillar önce Sayin Onur Öymen safiyane bir soru yöneltmisti herkese: “Eger, Sayin Baykal bir kaset operasyonu ile tasfiye edildiyse, sizce bunu yapanlar CHP’ye onun yerine kimin GB olacagini düsünmemis olabilirler mi?”.
  Operasyonla, emperyalist cizgide hizaya getirilmemis kurum, kurulus kaldi mi memlekette?!

  Cevapla
 8. 3 sene önce

  Ee yani bu tip danışman ve adamı değil bir tane yüzlerce sayıda adalet ve kalkınma partisinde hala bulabilirsiniz. niyeyse hiç kimse ses etmiyor, hiç kimse hesap sormuyor, seçmeni bile “olsun bir bildikleri vardır” modunda.
  zavallı chp iki farklı kişi iki farklı tip olunca komplo teorileri bitmiyor. bu kafayla devam .

  Cevapla
 9. 3 sene önce

  Bakalım Tahtakılıç Kemal Bey bu sefer ne diyecek, nasıl kıvıracak? Kadir Yavuz Bey’in yazdığı gibi derin CİA ile iç içe geçmiş pis ilişkileri ve otel arka kapısından kaçmaların sonuçları ülkeyi nasıl bir felakete sürüklüyor göreceğiz.

  Cevapla
 10. 3 sene önce

  Yine vah zavallı ülkem vah demek geliyor içimden. Bu ülkenin emeği ile geçinen ve ülkesini seven temiz çocukları yıllarca PKK belası ile mücadele ederken, bir taraftan da “şimdi başımızda terör belası var” bahanesi ile ülkeyi soyanların üzerine yeterince gidilemedi. Benzer olayları hep mi yaşayacak ülkemiz. PKK pisliğine FETÖ pisliği de eklendi, benzer senaryolarla devam.

  Cevapla
 11. Sabah bu sitenin amacı sorgulanıyor mu diye merak etmiştim Erdem Bey, verdiğiniz haberlerin yönü itibariyle (yani Veryansın genelinde) incelediğimde belli bir bakış açısı doğrultusundaki haberleri herkes görüyordur, yCHP ya da CHP diyelim üst kademesi muhalefet projesi ve atatürkçülükten uzak, iyi güzel, buna karşı sizin önerdiğiniz düşünsel yol haritası nedir, bu yazıları ard arda vermek değil sanırım değil mi, insanlara bir şey sunuyorsanız olabildiğince açık ve şeffaf ne istediğinizi ortaya koymanız yol haritanızı da vermeniz gerekmez mi?

  Cevapla
 12. 3 sene önce

  Sayin Erdem bey
  Kamuoyu ile paylastiginiz bu yazdiklarinizin kanunen bir suc bildirimine girebilme potansiyeline sahip oldugunu tahmin ediyorum (hukukcu olmamakla birlikte). Bu anlattiklariniz YCHPnin parti liderlerinin yabanci devletlerin istihbarat servisleri ve bolucu teror orgutleri ile alenen iliskilerini ortaya dokmesi itibariyla bir casusluk ve boluculuk faaliyeti icinde olduklari izlenimini vermektedir. Kurulu duzeni ve devleti bolup, parcalamak icin teror orgutleri ile ortaklik ve vatan hainligi suclarindan haklarinda devlet savcilari tarafindan gereken sorusturma ve davalarin acilmasini ve suclu bulunanlarin yargi onunde hesap vermelerini bizler sade vatandaslar olarak sadece temenni edebiliriz.

  Cevapla
 13. Enver Altaylı öterse Türkiye’nin son 50 yıllık geçmişinden bazı şeyler çözülebilir, bu Enver Altaylı sıradan bir eleman değil, tabi bu elemandan bahsetmişken bir de İyi Partiye uğramak gerekir, bir adet arkadaşta orada var Enver Altaylı kontenjanından….

  Cevapla
 14. 3 sene önce

  Ychpkknin fetoculugunu ve PKK ittifakını AKP’nin fetoculuguyle ve acilimiyla cevaplayanlar Atatürk’ün kurduğu parti ve ülkeyi kuran parti akp degil bilmem anlatabildim mi?

  Cevapla
 15. 3 sene önce

  Hepsini gectik, chp sol parti olmasina ragmen tum zenginler nasil oluyorda chp li oluyor, tum yuksek maas alanlar tum yuksek okumus kesimler. Sol demek isci emekci koylu demek degil mi. Bunlarin hakkini savunan degil mi. Bunlardan tek oy alamayan parti nasil sol parti oluyor esas bunu sorgulayan yok… Buna hayret etmeyip filancayi danisman yapmis ona sasiriyor. Filancayla ittifak yapmis onu konusuyor..Balik zannettiginiz sey koala, zurafa zannettiginiz de saksagan aslinda…Herseyi bosa konusuyorsunuz.

  Cevapla
 16. 3 sene önce

  Kilicdaroglu nu fetöcülerin hamisi Hillary getirtti ve bunca yildir Türkiyeyi satin aldiklari soysuzlar vasitasiyla istedikleri gibi yönlendiriyorlardi fakat bir hata yaptilar o da adamlari olan Tayyibi 15 Temmuzda ortadan kaldirmaya calismak oldu. Bunu da beceremeyince isler tersine döndü simdi de bütün bu psilikler ortaya cikiyor. Baslangicta Tayyip efendi ve avaneside bunlarin hizmetindeydiler.

  Cevapla
 17. 3 sene önce

  iliştirilmiş gazeteci İ.S’a dediğine göre E.A ‘ı kendisini telefonla taciz ediormuş zira hiperaktif biriymiş ))))))))))))) Çok güldüm şu İ.S ‘ın düştüğü çukuru gördükçe…Ben insan hakları savunucusuyum diye bağırdı durdu , savundukları da terörist FETÖ cüler, onun yayın organları ve kadınlarının diz kapaklarında bile tahrik olduğunu söyleyen yakında cezaevinden çıkan yobaz…

  Cevapla
 18. 3 sene önce

  Erdem Atay,nisan alirken hedefinizde CHP’nin oldugu cok bariz bir sekilde siritiyor.Yorumculara bakildiginda da sizi daha cok kimlerin takip ettigi belli oluyor herhalde onlar icin yaziyorsunuz hissi uyaniyor ister istemez.Feto ile mücadele her Türk vatandasi icin bir zarurettir ancak tavsana kac taziya tut yöntemi ile gazetecilik yapiyorsunuz.Yukaridaki yazinizda acik acik Kilicdroglu ve CHP’yi Fetöcülükle damgaliyorsunuz.Muhakkak ki elinizde yeteri kadar belge vardir eger yoksa müfteri oldugunuz anlasilir.CHP ile Halk Tv ile Sözcü gazetesi ile ugraslariniz bakilidiginda hedefin evet Erdogan’in muhalifleri oldugu anlasiliyor.Yani Iktidar Medyasi var,Iktidarin yandas medyasi var ve galiba sizin yolunuzda ne iktidar ne yandas ama fitne ve fesat gazeteciligi oldugu olgusu cikiyor ortaya..Devam edin bakalim belki birgün Erdogan’i aklarsiniz.

  Cevapla
 19. Binğo müthiş uzun zamandır merak edilen CHP muammasının arkasındaki sır CIA maşaları açığa dlilleriyle çıkmış.Zaten hepimiz biliyorduk bu CIA elini ama delilenmesi güzel Kılıçtaroğlunu tutan güç bunlardı o zaman.Zaten bu ülkede önce CHP yi kurtarmak lazım müthiş bir yazı varol

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!