Köşe Yazıları

Kim bu Bill Gates? Melek mi şeytan mı?

Net serveti 110 milyar dolar.

Kurucusu olduğu (internet kadar ünlü) Microsoft Şirketi’nin değeri 1 trilyon dolardan fazla.

1955 Seattle doğumlu William Henry Gates III, ya da kısa adıyla Bill Gates, avukat bir babayla öğretmen annenin oğlu.

1967’de daha 12 yaşındayken bilişim kursuna yazıldı.

Henüz bilgisayarlar ortada yokken o yazılım uzmanı oldu.

‘Geleceği gören’ üstün yanı onu hep başarılı kıldı.

Okul arkadaşı Paul Allen ile yakınlarındaki bir şirketin büyük bilgisayarını para ödemeden kullanabilmek için, yazılım hatalarını ortaya çıkarıyorlardı.

Bu şekilde bilgisayar konusunda uzmanlaşan Gates ve Allen, 1972’de ilk şirketlerini (Traf-O-Data) kurdu.

Bu şirket bir trafik sayım ve kontrol sistemi için yazılımlar üretti, iyi para kazandı.

Gates bundan bir yıl sonra TRW adlı elektronik harp şirketinde staj gördü.

1974’te yazılım dili BASIC’i geliştirdi.

Bir yıl sonra Harvard’daki eğitimini yarım bırakarak ayrıldı ve Microsoft’u kurdu.

Gates 1977’de, BASIC ile donatmak için, Apple, Tandy ve Commodore gibi PC (Personal Computer – Kişisel Bilgisayar) üreticileriyle lisans sözleşmeleri imzaladı.

Ayrıca FORTRAN, COBOL ve Pascal türü yazılım dillerini geliştirdi ve Microsoft’a büyük üstünlük sağladı.

Teknoloji devi IBM ile MS-DOS yazılım anlaşması da yapınca Allah Bill’e “Yürüme koş ya kulum” dedi!

Word işletim sistemiyle fareyi (mouse) ilk bulan da o oldu.

1987’de Windows’u da piyasa sürüverdi.

1990’lı yıllara gelindiğinde sadece ABD değil, Türkiye dahil dünyanın tüm ülkeleri Microsoft abonesi olmuştu.

Yaptığı 35 milyar dolarlık bağışlarla melek gibi görünen bir kapitalistti o.

Saniyede 230 dolar kazanırken 6100 metrekarelik evinde Da Vinci’nin el yazması eserlerini bulunduruyor.

GATES’İN AŞI MERAKI

1993’te eşi Melinda ile nişanlıyken yaptığı bir Afrika gezisi, çifte ilham verdi.

Servetlerini (ya da bir kısmını) yoksullar için harcamaya karar kıldılar.

Melinda Gates’in TED konuşmalarından birinde söylediği şu sözler ana fikri anlatıyordu: “Afrika veya Hindistan’da kırsal kesimlere gittiğimde kadınlarla konuşurum ve hepsinin söylediği şey, çocukları ve kendilerinin aşı olmak istedikleriydi. Çocuklar için temel aşılar. Kadınlar için ise doğum kontrol aşıları istiyordu. Ama bulamıyorlardı.”

Aşılarla çocukları, doğum kontrolüyle de aşırı nüfusa ulaşan dünyayı kurtarmayı kafaya koydular.

2000’de, 46,8 milyar dolar bağışlayarak Bill ve Melinda Gates Vakfı’nı kurdular.

Yine dünyanın en zenginlerinden olan Warren Buffett da Gates vakfına 2006 yılında 43 milyar dolar bağış yaptı.

Vakfın resmi amacı sağlık ve eğitim alanında faydalı işler yapmaktı.

Esasen aşıya odaklandılar.

Aşı üreten şirketlere fonlama yaptılar.

Dünya Sağlık Örgütü ve diğer küresel kurumlarla HIV ve Ebola gibi hastalıklara karşı ortak projeler geliştirdiler.

SALGINI 2015’TEN BERİ SÖYLÜYOR

Bill Gates dünya nüfusunun fazla olduğunu ve küresel ısınmaya sebep olduğu için azaltılmasının şart olduğunu savunageldi.

Hatta bu konuda bir de kitap yazdı.

“How to Avoid a Climate Disaster? – The Solutions we have and breakthroughs we need” (Türkçesi: İklim Felaketi nasıl önlenir? Elimizdeki çözümler ve ihtiyacımız olan çıkış yolları).

Özellikle 2015’ten sonra Bill Gates, sürekli beklenen o pandemiden söz etmeye başladı.

18 Mart 2015’te Vancouver’da yaptığı TED konuşmasında, Ebola’dan daha kötü virütik bir salgının dünyayı etkisi altına alacağını ve 10 milyon insanı öldürebileceğini söyledi. Nükleer tehditten çok pandemik bir salgının insanlığı tehdit ettiğini dile getirdi.

Yine aynı yıl New England Journal of Medicine dergisine yazdığı makalede, böylesi bir salgına karşı RNA temelli aşılarla karşı koyulabileceğinden söz etti.

Biyofizikçi ya da biyolog olmamasına rağmen konuya hakimdi.

2015’teki o makalesinde, Moderna ve CureVac isimli iki şirketten söz etti.

Bu iki şirketi de Bill Gates fonlarla destekliyor ve biri ABD, diğeri ise Almanya’da bulunan şirketler halen sonuçları kanıtlanmamış olan, mRNA (Messenger- RNA) temelli Covid19 aşıları geliştirmekle meşgul.

Gates Vakfı, çalışmalarında CRISPR denilen (Ekşisözlük‘ten alıntı yapıyorum: “İstediğiniz hücrenin içindek DNA’yı kafanıza göre hoplatıp zıplatmanızı sağlayan yöntem. Yani kabaca orada bir ansiklopedi ve sizin elinizdede daksil ve dolma kalem var. Ha şu an itibari ile biraz eliniz tiriyor, daksili sağa sola bulaştırıyorsunuz ya da kalemle istemediğiniz yerlere birşeyler yazıyorsunuz, ama bu hatalar çok ender oluyor. Eğer ne yazmanız gerektiğini biliyorsanız, bu teknoloji ile Hulk da basarsınız Einstein de.” ) gen mühendisliğini temel alarak mRNA tipi aşılar geliştirmek için uğraşıyor diyebiliriz.

Bill Gates, 2017’deki Davos toplantılarında CEPI’yi kurduğunu açıkladı. Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (Epidemiye hazırlık yenilikleri koalisyonu) sözcüklerinin baş harflerinden oluşan CEPI’ye, İngiltere, Norveç, Hindistan, Almanya ve Japonya hükümetleri de katıldı.

Davos’ta konuşma yapan Gates, patojenlerin gen (DNA ve RNA) haritasının çıkarılmasının, aşı geliştirilmesinde ufuk açıcı olduğu vurgusunu yaptı.

Hem zengin, hem bilgiye hakim olan Gates, tek başına dünya hükümeti gibi adamdı.

Hatta şimdiki Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom da, Etiyopya’da Sağlık Bakanlığı yaptığı dönemde yıllarca HIV, Verem ve Sıtma konularında Bill Clinton ve Gates Vakfı ile birlikte çalışmıştı.

Bir biyolog olan Adhanom, solcu geçmişi yüzünden Çin tarafından desteklenmekle suçlansa da Gates ile çok yakındı.

Aynı yıl ilginç bir gelişme daha yaşandı.

19 Aralık 2017 tarihli New York Times gazetesi, ABD’de ölümcül virüslerin üretilmesine konulan federal yasağın kaldırıldığını haber veriyordu.

Donald G. McNeill Jr imzalı habere göre, yetkililer virüslerin daha ölümcül hale getirilmesine yönelik araştırmalara yapılan fonlamalara 3 yıl önce konan moratoryumu kaldırmıştı.

NIH (Ulusal Sağlık Kurumu) Başkanı Dr. Francis S. Collins, yasağın kaldırıldığını, ancak bunun bilim kurulunun gözetiminde ‘getirinin riskten fazla olması’ durumunda uygulanacağını bildiriyordu.

GATES’İN EVENT201 SİMÜLASYONU

Çin’in Wuhan kentinde teşhis edilen virüs salgınının hemen 2 hafta öncesinde ABD’deki o meşhur Event201  tatbikatı ile Bill Gates bir kez daha gündeme geldi.

Yıllardır sözünü ettiği salgının neredeyse birebir kopyasını daha olay ortaya çıkmadan sahnelemişti.

Güney Amerika’daki bir domuz çiftliğinden yayılan coronavirüs salgını, aşının geliştirilmesi için gereken 18 ay zarfında küresel nüfusun yüzde 80’den fazlasına bulaşıyor ve 65 milyon insanın hayatına mal oluyordu.

Tatbikatın ortakları da öyle sıradan kişi ve kurumlar değildi.

Bir kere, ABD’nin en yetkili halk sağlığı organı CDC (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) yetkilileri vardı. CIA Başkanı Gina Haspel vardı. Çin’in hastalık kontrol ve önleme merkezi direktörü George Fu Gao, Büyük ilaç şirketlerinin üst yöneticileri, aşı üzerine çalışan seçkin bilim insanları, hatta Luftansa gibi havayolları şirketlerinin yöneticileri de mevcuttu.

Hal böyle iken, bugün gelinen noktada ABD’nin pandemiye ne kadar hazırlıksız yakalandığını da gözlerimizle görüyoruz.

AŞI ÇALIŞMALARI ÖNCEDEN BAŞLAMIŞTI

Gates’in desteklediği coronavirüs aşısı geliştiren o şirketlere dönecek olursak…

Massachusets’teki Moderna Biyoteknoloji Şirketi, SARS-CoV-2 için aşı geliştirmeye çalışıyor. Moderna’nın diğer ortağı ise NIAID (ABD Ulusal Bulaşıcı ve Alerjik Hastalıklar Kurumu) ve onun çatı  kurumu NIH (Ulusal Sağlık Kurumu). Gates’in yakın dostu NIAID Müdürü Dr. Anthony Fauci halen Trump yönetiminin acil virüs önlem ekibinin başında (Aynı Fauci, şüpheli bir virüs sızıntısı yüzünden 2019 Ağustos ayında kapatılan Fort Detrick Biyolojik Savaş üssü ile ortak mesai yapmış bir isim). Moderna’nın geliştirdiği mRNA-1273 aşısı 24 Şubat’ta insan kobaylar üzerinde denenmeye başlandı bile.

Dr. Anthony Fauci (solda), Bill Gates ve Dr. Francis Collins

Bu arada, Moderna’nın websitesinde mRNA tekniğinin daha önce hiç ticari olarak denenmemiş olduğu ve belli riskleri içerebileceği yönünde hukuki uyarılar da bulunuyor.

Gates’in fonladığı Almanya’daki CureVac Şirketi ise epeydir, hani Gates’in ilk salgın sözünü ettiği 2015’ten beri mRNA türü aşılar geliştirmek için çalışıyor. Ocak ayında Bill Gates 8 milyon dolar daha verdi Covid19 aşısı için.

Pennsilvania’daki Inovio İlaç Şirketi de Covid19’a karşı INO-4800 aşısı geliştirmek için Gates destekli CEPI’den 9 milyon dolar almıştı. Nisan ayında ilk acil denemelere başlıyorlar. Bu arada yeni tip deri altı enjeksiyon aparatı geliştirmek için de 5 milyon dolar aldılar Gates’ten.

Görüldüğü gibi 14 Mart’ta, kendi ifadesiyle “küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi hayırsever önceliklere daha fazla zaman ayırmak için” Microsoft’tan ayrılan Bill Gates, yaklaşık 5 yıldır bu meselenin her noktasında öncü konumda.

Harcadığı milyarlarca dolar ve insanlığı kurtarmanın peşinde bir iyilik meleği mi, yoksa küresel çapta planı olan “tek devletçi” şeytani kapitalist mi?

Bunu içinde yaşadığımız kritik zamanlar gösterecek.

İletişim: hvodinali@veryansintv.com

KAYNAKLAR:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates

http://www.williamengdahl.com/englishNEO18Feb2020.php

https://www.globalresearch.ca/who-who-tedros-adhanom/5704110

Etiketler

11 Yorum

 1. Şeytanın ta kendisi sapkın inançlarını tüm insanlığı köle yapmak üzerine kuran bir pislik. Burada Bill denen şerefsizin iyi olduğu söyleyen yorumlar görüyorum. Siz çip takılıp ruhsuz robotlara dönüştüğünüzde de bundan mutluluk duyacaksınız. Deccal cenneti cehennem cehennemi cennet gibi gösterecek.

 2. Sürekli nüfusun falza olduğunu söyleyip neden insanları aşılar vs ile kurtarmaya çalışıyor. Hayret…. Neyse kötü niyetli düşünüp gölge yapmayalım…. İyi enerji yayalım evrene. Kötü enerjiyi de salalım tutmayalım fıs osuruk olarak, ne de olsa her fıs bir doktoru def eder.

 3. Onlarin yerinde siz olsaydiniz ve iyilik adina yaptiginiz seylere insanlar boyle baksalardi sizler neler hissederdiniz acaba?!

  Yaziklar olsun sizin gibi dusunen beyinlere?!

  “Onceden soylemistim size” diyebilmek icin yani “akilliyim ben, gordunuz mu” diyebilomek icin insanlarin iyi niyetlerini kotu yorumlamaktan vazgecin. Kotu cikarsa varsin sizin aklinizdan gecen seytanliklari kimseler bilmesin. En azindan iyilik yapanlari iyilik yaptiklarina pisman etmezsiniz. En azindan bir daha ki sefere bunlarin veya baskalarinin bir baska konuda yardim etmelerine engel yaratmis olmazsiniz. .

  Akliniz varsa aklinizi kullanip, hic bir sey soylemeyin ve kendinize saklayin ki insanlara da golge etmediginiz icin ihsan etmis olursunuz.

 4. Sadece insan olamaz mı? Çok para kazandık, milyar dolarlık olduk a…sını satayım, acık da öte dünyaya yatırım yapayım, bak Steve Jobs geçti gitti, bu dünya kimseye kalmaz, biraz da insanlık için çalışayım demiş olamaz mı? Yok mu böyle bir ihtimal? Aşmış Maslow piramidinin zirvesinde ayak ucuyla yükselmiş,sadece Haleluya diyor olamaz mı yani? İnşallah aşıyı Çinliler bulmaz, yoksa çekeceğimiz var sizden 🙂

 5. Netflix de belgeselini seyrederken bulantıdan dayanamadım diziyi bitiremedim.
  Bill Çin devletini ayartmaya çalışan şeytanlardan sadece biri.
  Harcadıkları milyar dolarlar servetlerini gizledikleri vakıflar ve hayalini kurdukları Trilyon dolarların hayali için…
  Bunların piyasa diye gördükleri devletler ve onların vatandaşı milyarlarca insandır.
  Girişimcilik ve mucitçilikleri de vatandaşların vergileriyle fonlanan bilimsel araştırmaları kiralık şeytan avukatlarıyla çalabilme marifetleridir.
  Son zamanlarda ki haber dosyalarınızı ziyadesiyle zevkli buluyorum, kendinizi geliştiriyorsunuz.
  Bana Şivan Okcuoğlu nu anım satıyorsunuz. sizin özgül ağırlığınız ziyadesiyle farklı.

 6. Herşeyi komplo teorileri ile açıklamak iyi bir şey değil . Bence böyle bir krizi Bill Gates ya da başka bir kapitalist istemezdi. Bu başka bir şey. Tam bodoslama daldı modern dünyanın sistemine. Bambaşka bir dünyaya uyanacagimiz kesin. 17. Yüzyıldan beri başlayan klasik ve Neo klasik piyasaci toplum finish. Ufukta başka bir şey var.

 7. bir düzeltme yapayım. işletim sisteminin adı Word değil, Windows. fare yani mouse’u blan kişi başka o da geçenlerde öldü.

 8. Trilyon dolarlık şirketleri dize getiren ne sosyalizmdir, ne dincilik, ne de ulusalcılık.
  İnternet üzerinde birbirini görmemiş, tanımamış, 72 milletten oluşan “inek”lerin oluşturduğu “Açık Kaynak Kod” projeleri bu şirketleri dize getirmiştir.
  Sosyalizm kapitalizmi yenememiştir.
  Dincilik kapitalizmi yenememiştir.
  Ulusalcılık kapitalizmi yenememiştir.
  Örgütsüz ama organize akıllardan oluşan açık kaynak projeleri kapitalizmi yenmiştir.
  Son 20 yılda 4 milyar yazılım projesi açık kaynak kodlama yöntemi ile gerçekleştirilmiştir.
  4 milyar proje.
  Bu kadar projeyi sosyalizm yapamamıştır.
  Bu kadar projeyi dincilik de yapamamıştır.
  Bu kadar projeyi ulusalcılık da yapamamıştır.
  Hintli, Çinli, Amerikalı, Yeni Zelandalı, Çek, Alman, Türk … 72 milletten oluşan gönüllü emek veren mühendisler, yazılımcılar 4 milyar proje yapmıştır. Hem de kelli felli plazalarda çalışmadan, yılda binlerce dolar maaş almadan, milyarlarca dolarlık pazarlama bütçelerine sahip olmadan bunu yapmışlardır.
  Sosyalizm başarısız olmuştur.
  Dincilik başarısız olmuştur.
  Ulusalcılık başarısız olmuştur.
  İnternet üzerinden birlikte çalışarak fikirlerini hayata geçiren yazılım emekçileri trilyon dolarlık şirketleri dize getirmişlerdir.
  Linux işletim sistemi, binlerce mühendisin ortak katkısıyla geliştirilmektedir ve Microsoft’un Windows’una kafa tutmuştur.
  Linux işletim sistem, HP’nin, IBM’in geliştirdiği UNIX işletim sistemlerini pazardan silmiştir.
  MySQL veri tabanı da açık kaynak projesidir. Milyar dolarlık Oracle şirketi bile bununla başedememiş ve onu satın alarak bitirme yoluna gitmiştir.
  Linux işletim sistemini derleyip teknik destek veren Red Hat adlı şirketi IBM satın almak durumunda kalmıştır. Çünkü kendi geliştirdiği UNIX ve Mainframe işletim sistemlerini artık kimse almıyor. Linux 40 yıllık IBM devine diz çöktürmüştür.
  GitHub adlı açık kaynak kodları paylaşma ve birlikte proje yapma amaçlı girişim de Microsoft tarafından satın alındı en son.
  Bunun gibi daha neler neler.
  4 milyar açık kaynak projesinden sadece 3-4 tanesini burada yazdım. Elbette bu kadar projenin hepsi başarılı değil, büyük bir kısmı çöpe gitti.
  Ama açık kaynak felsefesi trilyon dolarlık şirketleri dize getirmeyi başardı.
  Yıllardır “izm”lerin peşinde gidenler kapitalizmi yenemediler. Ama dünya çapında binlerce yazılım emekçisi trilyon dolarlık şirketleri dize getirdi.
  Ne sosyalizm, ne dincilik, ne ulusalcılık bu çağda kapitalizmle baş edemez. Bunlar eski çağların hayalleridir.
  Bu yazılımcıların bir başı, yöneticisi falan yok. Bir fikir ortaya atıyorlar, o fikri hayata geçirmek için birlikte yazılım üretiyorlar. Bunların bir lideri yok, kutsal kitabı yok, “izm”leri yok, “führer”leri yok. Bunlar, 19. yüzyılın felsefesiyle açıklanamayacak işler yapıyorlar.

 9. Bill Gates şeytani kapitalist bence doğru olabilir bence istihbarat işin içine girdiyse işin rengi zaten bellidir her neyse buna karşılık insanların paraya verdiği değerin sağlığın önüne geçmeyecek kadar olmasını anlamaları gerekir hükümet olarak vatandaşı refah seviyesini yükseltmek için sağlık eğitim ve güvenlik ihtiyaçlarının ticari olmamasını sağlaması gerekir sonra sağlıklı bireyler yetişmesi için GDO’lu vs olmayan doğal gıdaya ulaşmasını sağlamaktır çok geriden geliyoruz devlete bunları yaptıracak vatandaş ancak canı yana yana öğrenecek ve bunları isteyecek devletten devlet olarak ne deniyor halk kendi önlemini alsın deniyor tamam ben alıyorum devlet üstüne düşeni yapmıyorsa ve vatandaş olarak ben devlet gibi davranmalıyım bütün borçları sıfırlıyorum herkese yetineceği parayı koşulsuz veriyorum büyük fırmaları kamulaştırıyorum işşiz kavramını ortadan kaldırıyorum vatandaşı her yönden değerlendirip kabiliyetini görüp devlete faydalı olacak şekilde kullanarak faydalı ( hayırlı ) olmasını sağlıyorum devleti ve vatandaşı güçlendirecek hertürlü önlemi alıyorum sosyal dengeyi sağlıyorum neyse fazla gevezelik yaptım galiba Anadolu’da bir söz var (adamın yüzüne bakarlar öyle tokat atarlar) ne söylesek boş aya yol yapsanız inanırız diyen kitle olursa sorumlular kendini düzeltme ihtiyacı duyarmı duymaz

 10. Şeytan tanımı az kalır ..hasta bunlar ..dünyanın medyatik şeytan efendileri bunlar..dünyada sadece kendilerine hizmet etmeyi kabul etmiş insanları tanıyorlar diğerlerini tanımıyorlar …insanlığından utanıyorsun bunların yaptıklarını gördükçe ..niye virüs üretiyorsun niye aşı üretiyorsun ne virüs üret ne aşı …Başka işi yokmu bunların sömürge ruhlular ..insanda bir dur olur bir es olur bunlar tanrıymış gibi davranıyorlar ..çok para böyle yapıyor…para değersiz birşeydir …ağaç kabuğu olan zengindir diyelim … bakalım nesi kalıyor başında fesi kalsa oda iyi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı