GündemVideo

Koğuşta eziyete jet soruşturma

Koğuşta acemi askere 'devrecilik' adı altında yapılan eziyetin görüntüleri büyük tepki çekmişti. Bakan Akar'ın görüntülerle ilgili soruşturma talimatı verdiği öğrenildi.

Sosyal medyada yer alan ve tepki çeken, bir askere daha kıdemli diğer askerlerce yaptırılan bazı hareketlerle ilgili görüntüler üzerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ilgili birlik komutanları tarafından olayla ilgili inceleme başlatılmasını istedi.

Bunun üzerine, söz konusu davranışlarda bulunan askerler tespit edilerek, haklarında idari ve hukuki işlem başlatıldı.

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, askeri bir birlikte koğuş içinde yeni gelen acemi bir askere, üst devreleri tarafından çök-kal ve ördek yürüyüşü yaptırıldığı görülmüştü. En sonunda başka bir askerin olaya müdahale edip, eziyeti durdurduğu görüntülere yansımıştı.

Etiketler

3 Yorum

  1. Bu ne ilk nede son olacak askerlik peygamber ocağı saygımız sonsuz.
    Ama gerçek var sivil hayatta beş para etmez adamlar eline fırsat geçtimi böyle yapıyor malasef askrliğimde acemi birliğinde 10 çavuş ses duyulmasın diye depoya götürdüler 1 saat dövdüler.Ve bu gibi olayları hep duyduk gördük ceza alacaklarını zannetmiyorum er seviyesinde.

  2. Birlik komutanı göz yummadan bir birlikte kimse tertipçilik yapamaz. Tertipçilikten dolayı soruşturma açılacaksa birlik komutanının da ifadesi alınması lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı