Gündem

Komutanın emir subayının cep telefonunda ele geçirildi

İzmir’de dün FETÖ’den gözaltına alınan Ege Ordu Komutanı’nın emir subayı muvazzaf Binbaşı F.Ö. ile ilgili yürütülen soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı.

Ege Ordu Komutanı’nın emir subayı F.Ö., İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında FETÖ’nün mahrem imamı ile irtibatı tespit edildiği iddiasıyla dün gözaltına alınmıştı.

Sabah gazetesinin iddiasına göre İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgusu devam eden Binbaşı F.Ö. ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. F.Ö.’nün telefonu üzerinde yapılan incelemede ardışık ve şifreli arama kayıtlarına rastlandı. 2013-2015 yılları arasında örgütsel olarak kullanıldığı değerlendirilen ve “FETÖ’nün operasyonel hattı” olarak tanımlanan 7 sabit hattan 11 kez arandığı saptandı.

Etiketler

2 Yorum

  1. Vatana ihanetin cezasının indirimi olmasın. Cumhurbaşkanı ‘nın bile yargılanabildığı tek suç “vatana ihanet” Bence kesin ağır müebbet olmalı karşılığı..

  2. Bu sekilde yakalananlarin cezasi ikiyle carpilmali, kendisi teslim olanlarin cezasi yariya dusurulmeli..Pismanliktan faydalanma isi kesinlikle iptal edilmeli…Suistimale cok acik o is.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı