Gündem

Koronavirüste ölü sayısı 1500’ü geçti

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan şehrinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüse bağlı ölümler, eyalette 139 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle 1.500'ü geçti.

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) bağlı ölümler, salgının merkez üssü Hubey eyaletinde 139 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle 1.500’ü geçti.

Hubey Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, eyalette son olarak 2.420 yeni vakanın daha tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 54.406’ya yükseldiği kaydedildi.

Bununla birlikte ülkenin başkenti Pekin’de, salgının yayılımını engellemek için sehayatten dönenlere 14 günlük bir karantina uygulaması başlatıldı.

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, açıklamasında ülkesinin salgınla mücadele için en titiz ve kararlı önlemleri aldığını ve uluslararası sağlık düzenlemelerinin ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) önerilerinin de ötesinde yoğun çaba sarf ettiğini söyledi.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Çin’in uzmanları bu virüsü şimdiye kadar çözmeliydi şimdi birisi çıkıp çözüm için ilacı bende derse hiç şaşırmayın bu virüs çözüm yollarına hizmet ediyorsa Çin buna boyun eğmemeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı