Kuaför salonunu mühürletmişti: İlgezdi’nin tartıştığı müşteri olay anını anlattı

featured

Gamze Akkuş İlgezdi’nin Ataşehir’de kendisine öncelik göstermeyen kuaförü mühürletme skandalında yeni gelişmeler yaşanıyor. İlgezdi ile kuaförde tartışan müşteri, Veryansın TV’ye yaşananları anlattı.

VERYANSIN TV

CHP Genel Başkanı Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi‘nin kuaförde manikür sırası beklememek için müşterilerle tartıştığı ardından eşi Battal İlgezdi aracılığıyla kuaförü mühürletmeye çalıştığı Veryansın TV’nin haberiyle Türkiye gündemine oturdu.

Gamze Akkuş İlgezdi ve eşi Battal İlgezdi’den konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

İlgezdi’nin yerel seçimler sürecinde kuaförde tartıştığı kadın müşteri Veryansın TV’ye konuştu. Daha önce de İlgezdi’nin kuaförde randevusuz ve sıra beklemeden hizmet almak istemesinden ötürü iki kez servis alamadığını söyleyen müşteri, aynı duruma tekrar tanık olunca sessiz kalmadı. İlgezdi’ye siyasi kimliğini kullanarak ayrıcalık elde etmesinin kendisine yakışmadığını söyleyen müşteriye, salonda bulunan ve İlgezdi’nin daha önce mağdur ettiği diğer müşteriler de destek çıktı.

Olay üzerine salondan ayrılan Gamze İlgezdi, daha sonra Ataşehir Belediyesi’ne bağlı zabıtalar ile dükkanı mühürletmek istiyor.

Kuaför sahipleri ve mağdur müşteri, İlgezdi hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayette bulunuyorlar. CİMER’in şu ana kadar şikayetle ilgili dönüş yapmadığı belirtildi.

İlgezdi’nin mağdur ettiği kuaför çalışanları

İşte İlgezdi’nin mağdur edip tartıştığı kadın müşterinin şikayet dilekçesi:

“CHP İstanbul Millletvekili Gamze İlgezdi ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hakkında
Batı Ataşehir’de hizmet veren B…. Kuaförü’ne 2011 yılından beri düzenli giden bir müşteriyim. 2 kez randevu almış olmama rağmen CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi’nin randevu almadan kendisine hizmet verilmesini talep etmesi, bana ve salon müşterilerine servis verecek çalışanı evine çağırması yüzünden saatlerce salonda bekledim ve kuaförden neticede servis alamadım. 2019 yılında takriben Belediye Seçimleri zamanında bir gün; kuaför salonunda benim randevu sürem içerisinde bana servis veren çalışanın kendisine oje sürmesini talep etmiştir. Bu süre uzayınca kendisinin yanına gidip ‘beni daha önce de 2 kez mağdur ettiğini, şu anda benim randevum olduğunu, bu yaptığının kendisine yakışmadığını’ normal bir ses tonu ile kulağına eğilerek söyledim. Sonrasında kendisi yanıma kızıyla gelip ‘kızını ağlattığımı’ iddia etmiş, konuşmama müsaade etmeden ‘sus sus’ diye bana karşı sesini yükseltmiştir. Daha sonrasında benden başka mağdur olan bir kaç müşteri daha kendilerinin de başına geldiğini Gamze Hanım’a söylemişlerdir. Şimdi öğreniyorum ki; salona ruhsatı veren Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi karısına ve kızına salonda hakaret edildiğini sebep göstererek salonu kapatacağını belirtmiştir. Bu şekilde orantısız güç kullanarak usulüne uygun çalışan kuaförü kapatma tehdidi bir vatandaş olarak beni son derece rahatsız etmektedir. ivedi olarak ilgilenmenizi dilerim.”

Kuaför salonunu mühürletmişti: İlgezdi’nin tartıştığı müşteri olay anını anlattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!