Külliye’de gizlice Erdoğan’la görüşen sır CHP’li kim? ‘Senin CHP Genel Başkanı olman gerekir’

featured

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Ankara siyasetini sarsacak önemli bir iddia ortaya attı. Bugünkü köşesinde, farklı bir plakalı araçla, gizlice Külliye’ye giren bir CHP’linin Erdoğan’la görüştüğünü iddia etti. Erdoğan’ın bu kişiye, ‘Senin CHP Genel Başkanı olman gerekir’ dediğini öne sürdü.

“Önemli bir CHP’li gizlice Külliye’ye girdiği. Erdoğan ona senin CHP Genel Başkanı olman gerekir” dedi.

Bu çarpıcı iddianın sahibi Sözcü yazarı Rahmi Turan.

Turan’ın yazısının satır başları şöyle:

“Saray’a yakın olan haber kaynağım: “Sana müthiş bir haber vereceğim. Bomba gibi bir haber.” dedi. “Bomba gibi müthiş haberler, doğru olsa bile, çoğu zaman tekzip edilir.

Bu da yalanlanacak cinsten olmasın?” dedim.

Haber kaynağım ısrar ederek: “Hayır, yüzde yüz doğru ve tekzip edilmesi mümkün değil!” dedi ve anlattı:

“9 Kasım akşamı çok önemli bir siyasetçi sizin ‘Saray’ bizim ‘Külliye’ dediğimiz yerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzuruna çıktı. CHP’li olduğu belirtilen o önemli kişi Külliye’ye kendi aracıyla değil, değişik plakalı başka bir araçla girdi.

Kapıdaki görevliler talimat aldıkları için bilinmeyen plakalı aracın Külliye’ye girmesine izin verdiler.

Önemli kişi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la bir süre sohbet ettikten sonra yine değişik plakalı başka bir araçla Külliye’yi terk etti.

CHP’li önemli kişinin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile memleket meselelerini konuştuğu, Erdoğan’ın ona: “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir.” dediği belirtildi.

CHP’li siyasetçinin önce ses çıkartmadığı, sonra itiraz eder “Engellerim var” şeklinde cevap verdiği ifade edildi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise: “Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!” şeklinde yanıt verdiği belirtiliyor. Şimdi “Kim bu önemli CHP’li?” diye soracaksınız değil mi? Külliye’ye, yani Saray’a yakın haber kaynağım bana önemli bir CHP’linin adını söyledi. Ben de bunu sormak için o kişiyi aradım fakat tüm çabalarıma rağmen ulaşamadım. Onayını almadığım için de hiçbir isim açıklamıyorum.

Türk siyasetinde farklı ve ilginç gelişmeler olduğunu göstermesi bakımından bu olay bana çok önemli geldi. Anladığım kadarıyla CHP’de sular bulandırılmak isteniyor! CHP, muhtemel bir erken seçim öncesi, yıpranmamak için, her türlü önlemi almalıdır. Peki, bu nasıl olmalı? Akıl vermek ne haddime? CHP’deki kurt politikacılara bunu ben öğretecek değilim tabii ki!”

KİM O CHP’Lİ?

Rahmi Turan’ın yazısı CHP’nin ana gündemi oldu. Herkes “Kim bu CHP’li?” diye sormaya başladı.

Halk Tv’de Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programında iki kişinin ismi zikredildi. Birisi CHP’den ihraç edilen Öztürk Yılmaz’dı. Yeni parti çalışmaları içinde olan Yılmaz’dan henüz açıklama gelmedi.

İsmi anılan diğer kişi de CHP Milletvekili Gürsel Erol’du. Erol sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, kendisiyle ilgili iddiayı yalanlamış oldu ve Rahmi Turan’a o kişiyi açıklama çağrısı yaptı.

Erol şöyle yazdı: “CHP yine karıştırılmak isteniyor! CHP geleneğinden ve kültüründen gelen hiç kimse Saray kapılarında kendi geleceği ile ilgili bir beklentiye girecek kadar haysiyetsiz değildir. Rahmi Turan’ın haberini yorumlamak yerine bu ismi açıklamasını partililer olarak talep ediyoruz.”


Diğer yandan konuyla ilgili CHP Milletvekili Muharrem İnce’den de açıklama geldi. CHP liderliğine talip olduğu sır olmayan İnce Twitter hesabından şöyle yazdı:

“CHP Genel Başkanını özgür iradeli kurultay delegeleri seçer, Saray CHP’ye müdahale edemez. Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın yazısında isim vermeden belirttiği kişi ortaya çıkmalıdır. Çıkmıyorsa Saray kapılarında CHP Genel Başkanlığı kovalayan o ismi Rahmi Turan açıklamalıdır.”

Külliye’de gizlice Erdoğan’la görüşen sır CHP’li kim? ‘Senin CHP Genel Başkanı olman gerekir’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 sene önce

  Yeni CHP Türkiye’nin milli güvenlik sorunudur.
  O yüzden Erdoğan’ın söylediği: “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir.” sözünü önemsiyorum açıkçası.
  Kurtarırsa bu CHP’yi Erdoğan kurtarır..Milli meselelerde milli çizgide dursalar daha güçlü bir ülke oluruz.

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  sozcu mınareye kılıf hazırlıyor.

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Şeyma denen satılmış canlı,canın cehendeme

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Ychdpkk dan bı halt olmaz en iyisi kapatılmalı Atatürk hdpkkli Türk düşmanlarının oyuncağı değil.

  Cevapla
 5. Cumhurbaşkanı yardımcı özel kalem müdürü ve Erman Haran’ a sorun onlar çok iyi bilirler.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!