Analiz

Kurtlar Vadisi hangi derin devletmiş, açıklıyorum!

Hakan Hakyemez

Korona günlerinde işiniz gücünüz kalmadı da Kurtlar Vadisi’yle mi uğraşıyorsunuz, demeyin, vakit geçirir eğlenmiş olursunuz.

Baştan söyleyeyim, Kurtlar Vadisi hukuki zorunluk olarak FETÖ projesidir iddiasında bulunmuyorum. Ancak aşağıda sıralayacağımız ‘tuhaf benzerlikleri’ gözden geçirmenizi rica edeceğim.

Kurtlar Vadisi, bu ülkenin en meşhur dizilerden ve 16 yıl gibi çok uzun sürmüştür. Bu uzun süreçte siyasi olayların gelişmesine göre dizi bir çok kez siyasi format değiştirip yoluna devam etmiştir.

Kurtlar Vadisi, neyi amaçlıyordu, devlet aslında ‘derin devlettir’, yani, devleti ‘kriminalize etmek’. Halkın kafasına derin devlet algısını yerleştirmek, ki, görevini başarıyla tamamlamış ve sonradan Ergenekon Şeması ortaya çıkınca, dizi sayesinde insanlar çok da şaşırmamıştır.

Bu sütunlarda Ezel ve Çatışma dizisinin şifrelerini ortaya çıkartıp teşhir ettikten sonra, şu Kurtlar Vadisi dizisi neymiş diye ‘incelemeye aldık’ ve yüzlerce tuhaf benzerlik bulduk. Bu benzerliklerin amacı bulanıklık ve zihinlerde karmaşıklık yaratmak. Bunlardan sadece belli başlı olanları aşağıda sıralayacağım, çünkü ayrıntılar çok fazla, okuyucuyu boğmayalım.

Önce dizi nasıl bir ‘şablon’a oturmuş hatırlayalım, dizide meşhur bir ‘konsey’ var, bu konsey kimdir ve konseyin başı kimdir, ınıııının ınnnnnn.

Önce havaya girmeniz için aşağıdaki iki videoyu izleyin. Birincisinde Doğu Bey, açıklıyor, ‘derin devlet’ kimdir? İkincisi NATO üzerine, yine Doğu bey, bugünden çok iyi anlaşılacak NATO üzerine konuşmasını yapıyor.

Doğu Bey’in suratının FETÖ’ye ne kadar benzediğini unutmayın. Peki Doğu Bey kimdir? 1970’li yılların ünlü MİT Başkanı Fuat Doğu olabilir mi? Fuat Doğu’nun FETÖ üzerinde etkisi hatırası çok fazladır. Dizi, manipüleyi, bir takım konuşmalar, isim ve yüz benzerlikleriyle şifrelemiş.


Gelelim, konseye. Konseyin başında kim var: Karahanlı. Karahanlı’yla neyi şifrelemişler, Atatürk’ü. Önce konsey toplantısı Dolmabahçe’yi andıran geniş süslü bir salonda yapılıyor.

Sonra gelelim, Karahanlı’nın çalışma masasına. Atatürk’ün çalışma masasıyla tıpa tıp aynı. Öyle aynı ki perdeler, yeşil ışık, hepsi birebir kurgulanmış. (benzerlikleri gösteren videolar).

Şimdi gelelim konseyin başı baron Karahanlı’ya.

Atatürk’ün soy kütüğünün Karahanlılar’dan gelme olduğunu yazıp çizen başta Yusuf Halaçoğlu bir çok makale vardır.

Dizide Karahanlı uyuşturucu-mafya-kirli ilişkiler örgütü ‘derin devlet’in başı olarak gösteriliyor. Ve Karahanlı öldürülürken hangi imgeler kullanılıyor, masonluk ve illuminati, şunlara bir bakın ve bugün ünlü yandaş deli Fatih Tezcan’ın ‘Atatürk masondu’ benzeri iftira ve küfürlerinin de kaynağını öğrenin.


Gelelim, konsey üyelerine. Konsey üyelerinin ismi hepsi Atatürk döneminden Atatürk’e yakın çevreden alınmış, bazılarının suratları dahi benzetilmiş. Başta, en yakın koruması, Kılıç Ali.. Dikkat edin, dizide olduğu gibi, Kılıç Ali Atatürk’ün en yakın en sadık arkadaşıdır.

Gelelim, Laz Ziya’ya. Atatürk’e suikastten idam edilmiş Rizeli ünlü Ziya Hurşit, Laz Ziya. Dizinin bir yerinde baronla ‘geçti o günler şimdi sıra bende’ gibi intikam alan cümleler dahi var.

Diğer konsey üyelerinin dizideki isimlerinin Atatürk çevresinden isimler olması da manidar, Konsey üyesi Hüsrev Ağa, (Hüsrev Geredi mi?). Dr. Samuel Aravaya, mecliste 5. ve 6. dönemde Atatürk’ün azınlıklar için mecliste kontenjan verdiği bağımsız Niğde vekili, Yahudi asıllı Türk siyasetçi. Dizide Samuel Vanunu, tıklayın video.


Sevgili okuyucu, elimizdeki malzeme çok fazla, mesela Atatürk’ün koruma polisliği yapmış İzmir’de yaşayan melami şeyhi Ömer Dağdaş var, dizide Polat’ın üvey babası, çok fazla ayrıntı, karışıklık yaratmayalım, özetleyelim.

Kurtlar Vadisi ‘derin devlet’ dizisi olarak ünleniyor, dizinin amacı da bu.

Nedir ‘derin devlet’? Devletin içinde illegal bir yapılanma, mafya, uyuşturucu, cinayet vs. planlıyor. Peki bunları dizide kim gerçekleştiriyor? Konsey!

İsimlerin yüzlerin eşyaların ve mekanların ‘düzenlenmesine’ bir daha bakın, mesela dizi Susurluk Dönemi büyük şöhretli çıkışını yaptı, polis teşkilatını yıpratmak için Abdullah Çatlı ve özellikle Cem Ersever yüzü şekli kullanılarak dizide tetikçi olarak aynen kullanıldı, buralara takılmayan, dizinin amacı isimler ve benzerliklerle ‘kirlilik’ ve bulanıklık yaratıp ‘devlet, polis’ algısını yerle bir etmek, düşünün bütün bu cinayetlerin başı Karahanlı olarak gösteriliyor.

Karahanlı Atatürk, derin devletin başı, dizi, Karahanlı’yı öldürürken mason olduğunu ayrıntılı mason törenleriyle söylüyor bize, ayrıca ölümünde Dikilitaş gibi bir yığın pagan imge kullanılıyor.

Sadede gelelim, çalışma masası konseyin toplandığı Dolmabahçe benzeri büyük salon. Etrafında Kılıç Ali, Ziya Hurşit, ayrıca konseydeki diğer isimler kimlerle eşleştirilmiş kimdir, sonra söyleriz, ayrıca, nedir bunlar?

Atatürk’ün masası…

Bir de Karahanlı’nın öldürülmesiyle Türkiye’de Ergenekon operasyonlarının başlatılması aynı günlere denk geliyor!

Tarihi şahsiyet isimleriyle ‘kirletme’ ‘kuşku düşürme’ algı bozma ve ülkedeki gizemli bütün cinayetleri konseyin yani Ergenekon’un yani konseyin başı Karahanlı’yla kodladıkları Atatürk’ün kurduğu Türk Devleti’nin üstüne yıkma.

Başardılar mı, başardılar!

Bir ayrıntı daha…

Kurtlar Vadisi Pusu’ya üst düzey MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu da girmişti.  136. bölümde, Kozinoğlu’nu canlandıran “Kazım Kaşifoğlu” karakteri için ölüm emri verilmişti. 3 gün sonra Kozinoğlu, Silivri Cezaevi’nde hayatını kaybetti.

Kozinoğlu dizide, çok kirli ve tehlikeli bir karakter olarak canlandırıldı.
Dizinin o bölümünde Polat Alemdar, uyuşturucu satıcısı Yaşar Katırcı’ya ‘Kaşifoğlu’nu (Kozinoğlu) teslim etmişti.
Kızının ölümünden Kaşifoğlu’nu sorumlu tutan uyuşturucu ağası Yaşar Ağa, onu öldürmek üzereyken polislerce kurtarıldı. Devletin içinden bir birim, “O gizli tanık” diyerek, Yaşar’ın elinden Kaşifoğlu’nu kurtardı. Ancak, Yaşar Ağa’nın yardımcısı ilhan, “Kaşifoğlu azrailin ben olacağım. Seni öldüreceğim” diye bağırarak, Kaşifoğlu’nun polis aracıyla gidişine isyan etti. Yaşar Ağa da, bir devlet yetkilisine, “O Kaşifoğlu’nu tahammüden öldüreceğim, itiraf ediyorum. Bana verin onu. Ben öldüremezsem, arkamdan gelenler öldürecek” dedi.

Kendi adıma, iki-üç yıl öncesine kadar Kurtlar Vadisi, Ezel vb. dizilerinden tek bir bölüm dahi izlemiş değildim. İzleyen herkes mafya-devlet derin devlet dizisi olduğunu biliyor söylüyor ama içine yerleştirilen algı malzemelerini kimse deşmemiş, anlamamış, yani milletçe ‘yemişiz’.

Oysa aydınları yazarları ve kamuoyuyla Türkiye Cumhuriyeti’ni yıpratmak işini bitirmek için karşı oyun tezgahlayanların filmlerinde dizilerinde hangi şifreleri hangi gizli amaçları neleri planladıklarını dizinin yayınladığı on altı yıl boyunca aydınlarımız ve kamuoyu ortaya çıkartıp sorabilseydi, bu şifreler bu gizli mesajlar, bu yıkıcı bozguncu manipüle karşısında, millet olarak daha uyanık kalabilirdik.

Son bir not… Aşağıdaki videoyu 49. dakikadan sonra izleyin.

Etiketler

44 Yorum

 1. Kendi çapında az da olsa bu yorumların doğruluk payı vardır ama bu diziyi baştan intibaren izleyen biri bu yazıyı yazsa bambaşka şeyler yazardı bir defa dizinin kamera arkası olaylarına vakıf olmak o dönemi yaşamış olmak gerekirdi demek istediğim bu diziyi 2 ye hatta belkide 3 e ayırmak gerek çünkü dizide çok önemli bir kırılma yaşanmıştı halk polat yerine çakırı sevmiş raci Şaşmaz ın zikir görüntüleri ortayaçıkmış osman sınav oktay Kaynarca ve konsept danışmanı Soner Yalçın ayrılmış dizi şaşmaz sülalesine bırakılmıştı onlarda günahları boyunlarına ama veli küçük ahmet serdar savurgan palaska zafer kaşifoğlu vs karakterleri ile bizim kafamızı bulandırmıştı evet bu manipülasyonu yapmıştı ama yukarıdaki yazılanlar en önemsizleri o yüzden bu yazıyı bu siteye yakıştıramadım hatta zihnime dizi o kadar yerleşti ki Mustafa önsel in Muzaffer Tekin i anlattıklarını zihnim hala kabul etmiyor adamlar zihnimizin ırzına geçtiler siz bunu yaparken üzerinde ne olduğuna takılmışsınız bunu yazan arkadaşın bu dizinin müdavimi olan bi arkadaş ile baştan sona tekrar izlemesini öneririm zira bu yazı sitenin ciddiyetini düşürüyor

 2. ABD para dininin merkezidir. Parası olmayanın bugünlerde virüs kapıp sokaklarda öldüğü söyleniyor. Bu dizinin denk geldiğim farklı bölümlerini değişik dönemlerde az da olsa izledim. Bende oluşan kanaat, siyasi ve toplumsal olarak insanlar neye şartlandırılmış ise, yani moda olanı işleyen ve güncel duyguları okşayan, yani “reyting” ve para kazandıracak konuları işleyen, vasat seyirciye hitabeden bir dizi olduğudur. Bu diziyi yazan/ çekenler de ABD’de yetişip, gelmiş, genel olarak orada yetişenlerin çoğunluğu gibi paranın kokusunu iyi alan kişilerdi sanırım. Ha, bu arada Fetö de para desteği vererek kendi amaçları doğrultusunda muhtemelen bazı konuları sokuşturmuştur senaryoya. ABD/Fetö’nün girmediği yer var mıydı?

 3. Diziyi bir kac defa izlemis hakkında araştırmalar yapmış çokça kaynak okumuş biri olarak bu görüşlere katilmiyorum. Oldukça zorlama bağlantılar kurulmuş dizi muhakkak ki mesajlar veriyor ama bunlar degil.

 4. Ergenekon balyoz kumpaslarının algı operasyonu yapıldı bu dizide.Dizide komutan İskender BÜYÜK vardı gerçekte ergenekon kumpasında tutuklanan komutan Veli KÜÇÜK . medya patronu vardı Davut tataroğlu kızları damadı vs. gerçekte Aydın dogan. Polat alemdar ormanda saklanmış silahları alıyordu dizide feto kumpasinda aynisini yaptılar ormani kazip kendi yerleştirdikleri silahlari buldular.Önce dizide yaptılar milleti alıştırdilar sonra tek kurşun atmadan orduyu esir alıp genelkurmay başkanını terörıst diye hapse attılar.Holywood taktikleri bunlar.

 5. Bu kadar saçma bir yorumlama görmedim. Bu sahte haber anlayışınızdan vazgeçin. Halkı kaybedersiniz. Yıllarca severek izlenmiş izin verilip halka sunulmuş bir diziyi karalarsanız Türk milletini karalamış olursunuz. Çünkü millet diziyi sevdi sahiplendi ve izledi. Siz onlara haksızlık etmiş olursunuz diziye değil. Siz izleyenleri hain yerine koymuş olursunuz. Kafanızdaki neyse iyi kurgulanmış. Yalnız senarist değilsiniz gazetecisiniz farkı anlayın.

 6. ya sanırsın amerika’da yaşıyorsun, ultra genius bir senaryo ekibi ve yayıncılıkla mesaj veriyorsun. sen ortadoğu ülkesindesin arkadaş kahvedeki memet emmi karahanlı atatürk bağını subliminal olarak 1000 kere izlese de düşünmez aklına gelmez, fularlı fetö olarak doğu bey’i düşününce gülme krizine girdim, bu analizi yaparak sümüklü fetö’yü genius gibi gösteriyorsunuz valla bravo, söylediklerinin yarısı kolpa olsa da soner yalçın da o zaman fetöcü mu oluyor bu dizininin senaryosunda danışmandı.
  Daha da tespit kassanız her kötülüğü Soroslara, onu da dünyayı yöneten 2 büyük aileye rotschild’e rockefeller’a onu da onların arkasındaki yahudilere , yahudileri de onların da arkasındaki kertenkele kılığındaki görünmeyen uzaylılara da bağlayabilirsiniz isterseniz ama bence bu analizi de postu da kaldırın birazcık itibarınızın kalsın derim, zaten son dönemde şikayet etmekten sızlanmaktan başka bir öneri, çözüm yok yazılarınızda. içerik üretemiyorsunuz ciddi bir güncelleme, kaynak kullanımı sıkıntınız var, bilgiye erişemiyorsunuz ya başka sitelerden haberleri copy-paste servis ediyorsunuz ya da komplo teorileri ile kendi beyninizi yediğini gibi insanları da kandırma çalışıyorsunuz.
  Selam ve kalpak ile.
  Kahvedeki Memet Emmi

 7. Bu diziden sonra cinayetler oldu.herkes mafya oldu.papaz cinayeti hrant fink cinayeti zirve yayın evi .danıştay cinayeti ve gençler yaptı.polata ozenenler turkiye yi masonlardan kurtarmak isteyenler zaten gençler yönlendirildi.vs vd

 8. İsim, karakter vs benzerlikler ilgi çekici, okuması hoş ancak ilk bölümden itibaren takip ettiğim bu dizi için yaptığınız genel analizi yanlış buluyorum. Zamanında bu analiz! Yapılsaydı da sadece reklam olurdu, fazlası değil. Yazının başında belirttiğiniz gibi “vakit geçirir eğlenmiş oluyoruz.”
  Takip ettiğiniz bildiğiniz yayınlar üzerine daha verimli yazılar yazmanızı beklerim. Veya bu çalışmayı diziyi izleyen, size danışmanlık yapabilecek bir arkadaşınızdan destek alarak devam ettirmenizde bence bir seçenek.

 9. e tamam da diznin uzun süre senaristliğini yapan kişi soner yalçın… fetö tarafından içeri atıldı…

  Laz ziya dündar kılıç, damadı da alaattin çakıcı olamaz mı? fikirlerinize saygı duyuyorum ama dediğiniz gibi 100. bölümden sona politik konjonktüre göre çok değişti bazı şeyler. hepsinde tutarlı bir mantık aramak doğru değil.

 10. Arkadaşlar bu dizi bir çok kez format değiştirdi yönetmen değiştirdi konsep danışmanları değişti yol yön değiştirdi. Bu dizi neyi amaçlıyordu devleti krimanilize etmek. Cinayetleri devletin üstüne yıkmak. Başardı mı başardı. Milletin kafasında her şeyi aslında derin yapılar yönetiyor algısı yerleştirdi mi yerleştirdi. Eşyalar isimler mekanların düzenlenmesine ve tarihi şahsiyetlerle benzerliklerine bakın. Unutmayın fetö örgütü gizli şifre vermeden yaşayamaz yapamaz. Bu kapalı yapı bu gizli işaretlerle nefes alıyor ve iletişime geçiyorlar ve kendilerinin ne kadar derin yerlerde hala yaşadıkları görüp umutlu oluyorlar, ilk yıllarında dizi Atatürk mason illuminati isim ve tarihi şahsiyet benzerliklerini kendisi kurdu. Burada bir uydurma yok!

 11. Hadi bende sana Karahanlı’nın kim olduğunu diyeyim ; başbakanı pijamayla karşılayan Aydın DOĞAN 😁

 12. İlk önce zannetmişsih. Sonra zannetiğin şeye inanmışsın. Sonra da inandığın şeyle yargılalyp bu yazıyı yazmışzın.

 13. Öncelikle şunu Bilmen gerek ben bu dizi turkiyede ilk defa devlet için de gizli yapılanmaya gitmeyi açıklayan dizilerden feto da devlet için de yapılanmış bi grup tür eğer dizi feto nün ürünü olsa neden milleti bu gibi bir dizi ile bilgilendirip uyandırsın dizide ki karekterler sizin dediginiz gibi atatürk dönemi değil 80 li 90 li yılların turkiyedeki siyasi askeri ve illegal işler yapan kişilerden oluşturulmuştur diziyi izlemediğiniz için kendinizce yorum yapıp milletin kafasını karıştırmak istiyorsunuz size bir örnek vereyim dizide gladyo diye bir yapılanma var bu gerçektede var bunu türk halkı ilk defa bu dizi ile öğrendi yani dizi gerçekleri açıklıyor feto ürünü bir dizi olsa bu tür yapılanmalara değinip te milleti uyandırmaz

 14. Hacı sen daha “derin devletin” ne olduğunu bilmiyor, tanımını yanlış yapıyorsun. Ana nokta yanlış olunca da herşey yanlış yoluyor. Nitekim öyle olmuş.

 15. Kardeş geçenlerde ezele sardin şimdide vadimizemi sardın kurtlar vadisinin bir bölümünü bile izledigine inanmam kurtlar vadisinde o konular anlatılıyordu ama öyle degil o dizide yıllar önceden fetonun kötu oldugundan ülkeyi ele geçirmeye çalıştığı anlatildi bu konular anlatılırken vatan sevgisi anlatıldı git adam akıllı ön yargısız bir bölümünü izle hasta olucaksin diziye sen kesin polatın yüzünü degiştirip mafyanın içine sızıp yok ettiginide bilmezsin

 16. Kurtlar vadisi ilk 55 bölümde Osman Sınav yönetmenliğinde daha sonra pana film e geçti ilk 97 bölümde fetö yok ama pusuda olabilir.

 17. senin hesabına göre 15 temmuz takır takır işliyor bencede 15 temmuzda adamlar pardon adam dedim feto kumpası başarılı olmuş

 18. Diziyi yapan adam Osman sınav kim bu adam ülkücü kimliği ile ön plana çıkmış bir yönetmen ve yapımcı. Bu dizi yayınlandığında fetö ye tek karşı Olan grup ülkücülerdi. Ki o zamanlar herkes fetö aşığı idi. Ülkücü bir adamın anlatımını yanlış yorumluyor sunuz. Kurtlar vadisi ni izlemediginiz çok açık . Dizide Polat efe (Selçuklu) Ali (Osmanlı) ve Polat ( Türkiye Cumhuriyeti) ni temsil eder. Yani anadoludaki devletimizin üç aşaması nasıl Ali(Osmanlı) yüzünü (rejimi) degistirip Polat (Cumhuriyet) olmuş bunu anlayinn önce. Ömer babayı burada karahanliya Yakın n bir insan olarak anlatmışsınız ki dizide hiç bir yakınlıkları yoktur. Aksine Polat’ın babası durumdadır. Ki bu dizinin sonlarında Polat ak saçlılar ile (2000 yıllık Türk teşkilatı) görüşüyor. Orada ak saçlılarin başı polata aturku övüyor ve onun nasip bur kiuruci lider olduğunu oluyorlar. Ak saçlılar Atatürk’ün kurduğu güçlü devletin düşmanı Mehmet Karahanlıdir diyorlar. Ama siz diyorsunuz xki bu yazıda Mehmet Karahanli Atatürk tür . Bence diziyi izleyin sonra gelin bu yazınizi tekrar okuyun. K ndi yazdığınızdan utanirsiniz iyi saçmalamışım diye

 19. İlk olarak Karahanlı karakteri dizide derin devlet ile bağlantısı olan birisi değil, onun kendi de konseyi de başka devletlerden güç alarak kendi çıkarları için illegal işler yapan bir toplum. Bundan dolayı Atatürkle sadece birkaç isim ve dekor benzerliği ile bağdaştırman saçma olmuş. İkincisi Doğu Bey ile fethullah güleni bağdaştırman saçmalık Doğu Bey devlet görevlisi, fetö darbeyi yapana kadar kendince siyaset yapıp dernek yöneten bir hocaydı. Üçüncüsü ise kaşifoğlunun ölüm emri verildikten 3 gün sonra Kozinoğlu öldü, dizi bölümünün de en az bir hafta önceden çekildiğini düşünürsek aralarında 10 gün var. Dizi yapımcısı 10 gün önceden senin deyişinle gerçek birisini yansıtan kişinin öleceğini bilip ona göre senaryo yazmış olamaz. Hem bu dizi 16 sene boyunca devam etti içinde bir sürü olay ve karakter varve sen sadece 3 4 olay ile dizinin insanları manipüle ettiğini söylüyorsun. Bu kadar az ve saçma delillerle bir şey açıklamaya çalışman sadece saçmalık olmuş. Makale hakkında diziyi izlememesine rağmen yorum yapanları da çok komik bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

 20. Bu dizinin son 3 yılını izledim ve bundan sonra KURTLAR VADİSİ ‘nin benzerleri olacaktır ama hiçbiri bu kadar cesur olamayacak ve izleyici yi bilgilendiren Sürekli kendini güncelleyen ülkemizin birimleri nin refleks kabiliyetleri ni öne çıkaran halkımızın refleks lerini canlandıran bir dizi asla çekilmeyecek ve malesef biz eski bölüm lerini izlemeye dvm edeceğiz.
  Bu yazıyı yazan arkadaş zaten izlemediği bir şey i anlatıyor
  Yani boş boş konuşuyor

 21. Çıkarımlar, benzetmeler çok çocuksu hatta saçma geldi bana. Lamba, masa benzerliğinden(ofis eșya modası vs. Birçok kütüphanede aynı Lamba var.) , yüz benzerliğinden hadi hepsini geçtim bunları, anlatılan insanlar ne derece Atatürk ü ve hayatını tanıyorlar ki benzerlik kurabilsinler ve Mesaj çıkarabilsinler. Ağır seviye paranoyakça geliyor anlattıklarınız. Kurtlar Vadisi siyaseti kahve köșesinde yapılır bana göre ama sağcısı-solcusu biz gelenekçi halkız eğer varsa bu tür mesajlar bize pek ișlemez. Bunlar para kazanmak için, haftaya ne olacak tadında, en fazla gündem ve ulusal-yerel kültür üzerinden ilgi çekmek için milli yahut kitlesel söylemleri tekrarlayan, zikreden, gündeme göre kendini güncelleyen ve herbirinden konseptler yaratan sığ-Ticari yapımlar. Televizyonun elbet etkileri var fakat bence bu seviye kriptografi çözecek izleyicisi yok:)). Çok uçuk çıkarımlarda bulunmușsunuz.

 22. Ben 16 sene bütün bölümleri izledim.benzerlikler var ama yüzde yüz bir karalama var diyemem

 23. Bu dizinin siyasî amaçlarla çekildiğini anlamamak için ahmak olmak lazım. Kurtlar vadisi terör isimli dizi birinci bölümünden sonra yayından kaldırıldı, çünkü çok gerçek tespitler yapıyor ve terörün amacını açıklıyordu. “Bana büyük şehirleri verin, size istediğini vereyim” söyledi terörist başı. Dolayısıyla bütün bu dizi belirli amaç için yayınlanmıştır, amacı ise izleyenlerin anlatımıyla sınırlıdır.

 24. Ben onu bunu bilmem kardeşim ben ben karadenizliyim gerçekten Arkadaşın dediği gibi ihtimal var yok değil hatta fazlası var bana göre ama ben buna takılmıyorum pek kurtlar vadisini seviyorum ve severek bütün bölümlerini izledim Türkiyemi bu zamana kadar yemiş içmişler hakketen ve aynı zamanda da Eşkıya hükümdar olmaz onu da seviyorum ben Giresunluyum Topal Osman Ağanın Torunu fatih Sultan Mehmet’in torunuyum buda böyle biline ve kimlerin ne oldugunu olduklarını çok iyi biliyoruz ve yakın zamanda da gördük 15 temmuz da zenginler para derdine düşmüş Türkiyeden nasıl kaçarız derdine düşdüler savaşmak yerine kaçmayı düşündüler yine diyorum hatta idda ediyorum yine olsa aynısı olur savaş çıksa ilk zenginler bir çok sanatçı kesimi yurt dışına kaçtılar Reisi Cumhur başkanı Allah başımızdan eksik etmesin inşallah

 25. kurtlar vadisi pusuda dahil vatan sevgisini devletin içindeki kirli yapılanmaya gösteren gençleri vatan aşkı nedir bayrak aşkı nedir onu gösteren bi dizidir sen kimsin ki böyle karapropaganda yapıyosun …

 26. İzlemediğin dizi hakkında kısa videolar paylaşarak bir şeyler yazma gereği ihtiyaç duymussun

 27. bu diziyi duydum.başından sonuna kadar ir bölüm izledimmi hayır.izlermiyim sanırım izlemem.emeğinize sağlık..

 28. BAK KENDİNDE YUKARIDA DEMİŞSİN. DİZİYİ İZLEMEDİĞİNİ SÖYLÜYORSUN. SEYRETMEDĞİN İÇİN BÖYLE SALAKÇA, KENDİNCE TESPİT YAPMAYA ÇALIŞMIŞSIN AMA ONU DA BECEREMEMİŞSİN. BURADA DİZİNİN AÇIK AÇIK ATATÜRK DÜŞMANLIĞI VE FETÖNÜN PROPAGANDASINI YAPTIĞINI AÇIKLAMIŞSIN. SIRF BU YAZDIĞINI, MARKA ZEDELENMESİ OLARAK GÖRÜLÜP, DAVA AÇILIR VE SENİNDE BAŞIN AĞRIR. ŞAHSEN BEN BEN BU DİZİNİN YAPIMCISI OLSAM YAZDIĞIN SÖZDE MAKALEYİ MAHKEMEYE BİLDİRİP ŞİKAYET EDERDİM. BU DİZİYE BOK ATMAYIN BİLİP BİLMEDEN. BINU YAPARAK HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK EDİYORSUN! ASIL SEN BU YAZIYI YAZARAK MANİPÜLASYON YAPIYORSUN. Şimdi yazmaya devam etsem küfür ederdim de neyse.
  .

 29. Ben size başka bir şey söyleyeyim. Kurtlar Vadisi’nin Yapım Şirketi’nin Pana Film’in giriş amblemi Kaynak yayınlarını Legosu’u Kullanılıyordu. 2013’te Silivri de Şule Perinçik’le Prof Dr, sanırım O zaman Doçent’ti, Onlara Hafta sonu söylemiştim. Daha ilk hafta da Pana film Legosu da değişti, İster inanın ister inanmayın. Onu da incelerseniz daha iyi anlarsınız. Tabii eski Logolu diziyi bulursanız. Pana Film Kaynak Yayınalrı Legosundan apartam. Kaynak yayınlarını da söylemeye lüzüm yok sanırım.
  Yani demem O ki, Silivri Çadırı bile dinneniyordu o bile ayrı Hikaye.

 30. ülkemizde, halkımızda, Atatürkçü bilinç çoğalmadığı sürece, maalesef daha çoook FETÖ hamlesi olacak.

 31. Tespitleriniz konusunda, bu diziyi hiç izlemediğim için bi şey söylemem imkansız ama kılcal damarlara girip her türlü yolsuzluğu, soysuzluğu, iftira ve kalleşliği ana damara ilerlemek için mübah sayan bi örgüt için böyle medyatik işler yapmak; kendini sanatçı kabul eden bazılarının söylediği gibi “çok keyifli bi çalışma” dır zaten.ama biliyorumki çevremde ne izleyen nede izleyin diye tavsiye eden birini duymadım, kimler izledi nasıl popüler olup 16 sene devam ettirildi kim bilir?

 32. Soner Yalçın’ın yıllarca senaryo danışmanlığını yaptığı diziden komplo senaryosu üretmek eh tabi ki zor değil 🙂

  Bildiğim kadarıyla ekipçe başka bir küçük tarikat onlar..Yaptıkları şey de, Türk insanına, andıran/hatırlatan mafya, eşkiya, illuminati, gibi geyiklerle sömürerek, para kazanmak, zengin olmak malı götürmek, köşeyi dönmek, cambaza bak cambaza hikayesi. Adamlar o kadar para kazandılar ki, inşaat holdingi kurdular, sonra da iflas mı ettiler ne..

  Ha, gündeme göre, ayar çekmişlerdir kamuoyuna, mesele tamamen cazibe hadisesiydi..bence

 33. peki bu kadar güzel çalışmışsın iyi hazırlanmışsın dersine peki sen kime çalışıyorsun derler.

 34. Yuzde yuz katiliyorum…Hala devam ediyor…Kimse o kadar parayi biz eglenelim diye harcamaz…Medyadan filmlerden haber sitelerinden gazetelerden internet sitelerinden kopmadikca bu algilama ve algilanma devam eder gider…Iyi niyetli tek bir hizmet bulamayiz, arkasinda mutlaka bir seytan saklanmis oluyor…Bu kadar pisligi bu dunya daha ne kadar kaldirir esas soru bu…Corona nin bile bu azginligi durduracagini tahmin etmiyorum..Ama insallah yavaslatir…

 35. Buna hiç şaşırmadım bu diziyi hiç seyretmedim ama böyle olduğunu tahmin ediyordum ..örnekleri ABD de olan filmlerdendi seyredenleri dinlemek gerçeği görmeye yetiyordu..

 36. Hayatımda Tek bir bölümüne dahi bakmadım Bu dizi uzun yıllar Devleti karalamış Bir yapımdır. FETÖ’nün STV kanalında Bir çok dizi pkkyı kahraman Türk Askerini işgalci algısı Yaratmıştır Birçok dizisinde – Bu diziler sayesinde Halkın Gözünden TSK suçlu imajı yaratılıp TSK’ya ergenekon balyoz Kumpaslarının ön ayakları döşenmiştir.

 37. Bence yazdıkların mantıklı şuan eşkiya dünyaya hükümdar olmaz var bu dizide aynı konular aynı bizim hoşumuza giden bizim iyi bildiğimiz taraf herzaman istediğimiz görüntüde.

 38. Sen daha izlediğin diziyi anlayamamışsın ki kardeşim birde kalkmış fikir üretiyorsun karahanlı derin değil dizide önce Bi bunu anla bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı