Köşe Yazıları

Masum kim?

Medyamızda, masumla suçlunun ayıklanıp temizlenip hızlı sonuç alınamayan KHK mağdurları tartışılıyor, yetişin ey ahali, yeni belamız, budur.

Sosyolojik olarak cemaat, tarikat vb. gibi sağ örgütlerin adalet ve ceza sistemleri ve değer sistemleri ve mesela gizli kurumsal bağlantıları ve yapıları, bildiğiniz ceza ve adalet sistemi ve yapılarından çok farklıdır.

Mesela, diyelim FETÖ’ye sempatizan ilişkiler içindesiniz, o halde, ‘suçluluk duygusu’ gibi yüksek bir vicdani erdem sizde olmamalı. Olursa örgüte, lidere, davaya ihanet etmiş olursunuz. Mesela, Ahmet Altan ya da Taha Akyol ya da Ali Bayramoğlu ya da Ahmet Taşgetiren’in vs. ‘suçluluk duygusu’ yaşadığına şahit oldunuz mu?

Nedamet getirip yahu biz bilmeden ne karanlık bir dünya içre bulunup besleyip yazıp çizmişiz dediklerine şahit oldunuz mu?

Youtube’a girin eğlenceli hayvan videolarını açın, köpeklerin dahi ‘suçluluk’ hissettiklerinde başını gözünü saklayıp gizlenip muzip ‘utangaç’ görüntüleri izleyin.

Sadece suçluluk duygusu değil, bu örgütle ilişki içindeki insanlarda ‘duygusallık’ da yoktur. Duygusallık nedir, vahim bir olay karşısında ah vah üzüldüm kahroldum bu ne ya bu da olur mu vs. gibi ‘insani tepkiler’ vermektir.

Siz diyelim Ahmet Altan’da Taha Akyol’da Ali Bayramoğlu ya da Nazlı Ilıcak’ta FETÖ operasyonlarıyla yer gök sarsılırken bir ‘duygusal’ tepkiye şahit oldunuz mu?

Sadece suçluluk duygusu ve duygusal derinlik değil, bu örgütlerde ‘kullanışlı aptal’ olmak cezalandırılır mı yoksa övülür baş tacı mı edilir? Şüphe yok ki örgüte liderine ve ettiklerine ses çıkartmayan ‘kullanışlı aptallar’ ödüllendirilir.

Bu ‘örgütlerde’ akıllı olmak da dışlanmak sebebidir, ‘bilmek’ ya da soru sormak cezalandırılır, mantık arayanlar şeytanlaştırılır. Siz diyelim Ahmet Altan’dan Taha Akyol’a on yıllar boyunca bu örgüte ‘akılla’ karşı çıktıklarını bilmek anlamak için örgüt ve şakirtlerine tek bir soru sorduklarını gördünüz mü?

Başka yönden gidelim başka tür sorular soralım, ceza yasalarımızda ‘memleket sevmeme’ diye bir suç yoktur ve memleket sevmeyenlere ‘müebbet’ diye bir ceza verilmez.

ŞEYHLERİ MEMLEKETTEN DAHA ÖNEMLİ

Çünkü bu örgütlerde ‘memleketten’ daha önemli ‘şeyh’dir. Şeyh’den daha kıymetli büyük değerli yoktur. Mesela siz diyelim Ahmet Altan’da ya da Taha Akyol’da ‘memleket’i cemaat şeyhinden daha önemli gören bir satır yazı gördünüz mü? Yani memleket çıkarlarıyla şeyhin çıkarları çatıştığında hangisinin yanında yer aldılar, buyrun, yüzlerce makaleleri ortada, açın bakın.

Mesela, bir itfaiye ambulans şoförü kaza yaparsa ‘sorumsuz’ davrandığını söyleriz, ancak, bir yazarın sorumsuzluğunu nasıl anlarız? Hangi memleket meselelerinde hangi konuları nasıl bir üslup içinde ele aldığıyla ancak anlayabiliriz. Mesela memleketin ordusu hukuku yıkılana kadar şeyhlerinin önünü açan cemaatin kumpaslarına on yıllarca gözlerini kapatmalarından pekala anlarız!

Yani, bu tür cemaat tarikat sağ örgütler, bilmemeyi sever, vicdani tepki göstermeyenleri sever, kullanışlı aptalları sever, suçluluk duygusu olmayanları sever, aksine, akıllı olmamak soru sormamak mantıklı ve sorumlu davranmamak cemaat tarikat ve sağ örgütler için en büyük en değerli ‘hasletlerdir’.

Ve pek tabii bugün adalet ve ceza sistemimiz ‘sorumsuzluk’ ve diğer vurdumduymazlıklara ‘ceza’ vermiyor!

Daha başka yönden gidelim.

FETÖ ve benzeri örgütler, tıpkı günümüz şirketleri gibi artık Ortaçağ’daki gibi burunlarınıza halka takarak insanları sömürmez ve köpekleştirmez. Şöyle yaparlar, ülkenin en güçlü vergi kaynaklarını gelirlerini ve kurumlarını ele geçirirler, diyelim medyayı ele geçirir diyelim askeri hukuki makamları ele geçirirler ve sizler, yazarsanız onun medyasına, askerseniz onun torpiline ihtiyacınız şart olur.

Cemaat ya da iktidar otoritesi dışında yazar olmanız makam sahibi olmanız yükselmeniz imtihan kazanmanız kendi zeka ve maharetinizle kariyer ve liyakat sahibi olmanız imkansız hale gelir. Yani etrafınıza hapishane gibi bir daire çizerler ve evinizden dışarı adım attığınızda ya da hangi işi kursanız hangi siyasi sosyal hamleye girişseniz cemaatin devletiyle baş başa kalırsınız.

Ya mecbur olup teslim olacak ya da geçim ve yaşama şansınız kalmayacak.

Taha Akyol, Ahmet Altan ya da Ali Bayramoğlu, Nazlı Ilıcak, Ahmet Taşgetiren vb. hepsi bir şekilde mecbur kalıp suyuna gidenler yüzbinlerce insandan sadece birkaç örnektir.

İnsani bir direniş gösterip bu otoriteyle savaşacağına tam tersine bu otoriteye önce sessiz kalmış sonra suyuna gitmiş sonra yavaş yavaş zihinleri beyinleri cemaat gerçeğini kabullenmiş ve sonra da cemaatin hedeflerinde kullandıkları gazetelerde en hafifiyle cemaat yazar-çizerlerini ağırlamış ya da cemaatin hedeflerinde operasyon aracı olarak kullanılmışlardır.

BUNCA DELİLE RAĞMEN…

Tabi ceza sisteminde bunların bir cezası yoktur, çünkü suç oluşturan kanıt top tüfek yoktur, bu yüzden ceza sistemi şöyle der: Masumdurlar.

Masum?

Oysa bu masum kelimesi çok yanlış, şu hakim kararı cümlesi daha doğru, suç teşkil edecek kanıtlar oluşmadığından, ama asla ‘masum’ değil.

Ancak işte görüyorsunuz bu ve benzeri isimler ceza almadıkları yargılanmadıkları için kendilerini ‘masum’ görüyor olmalılar ve sanki bu ülkede hiç bir şey olmamış gibi güle oynaya eski cemaat günlerindeki gibi yazıp çizmeye devam ediyorlar.

Ve nasıl devam ediyorlar, aynı ‘sorumsuzluk’ duygusunu sürdürerek aynı suçluluk duygusu yaşamadan aynı akılsızlık aynı kullanışlı aptal aynı mantıksız robot beyni ve cemaat ve benzeri örgütlere bunca delile rağmen aynı hiç soru sormayışlarıyla.

Utanmadıkları ve iflah olmadıkları kesin, ancak, bu, bizi, onları ‘teşhir’ etmemizden alıkoyamaz.

Şimdi gelelim, konumuz, KHK mağdurlarına, KHK, açılımı, gücünü anayasadan alan kanun hükmünde kararname, demek, olağanüstü günlerde devlet meclisi dolaşmadan bu tür sert kararlar alıyor ve KHK kararlarıyla devlet kurumlarında çalışan yüzbinlerce insan işinden oluyor.

Yüzbinlerce insan.

İçlerinde suçsuz olanlar olmayanlar az olanlar çok olanlar, çok derin ve çok boyutlu inceleme araştırma soruşturma gerektiriyor ve pek tabii çok zaman alıyor ve çok çok hacimli bir iş yükü.

FETÖ operasyonları on yıllarca sürerken hiç soru sormayan yazarı akademisyeni ve Hrantlar öldürülüp Genelkurmay Başkanları içeri atılırken suçluluk sorumluluk hiç duymamış aklını hiç kullanmamış yüzlerce akademisyen ve yazarın o yıllarda hiç olmayan vicdanları, evet, bugün kalkmışlar KHK’lı mağdurlar konusunda ağlıyorlar çırpınıyor yalvarıyorlar ortalığı velveleye veriyorlar.

Bu ‘duygusallık’ gerçekten güzel bir şey, demek ki, acı varmış acı, canları yanmış.

Dedikleri de, aralarında çok masum çok suçsuz var, doğru mu doğru.

Ancak bu güruhun bilmediği ve hala manipüle ettiği çok acı bir gerçek var, bunlar FETÖ’nün enkazından sonra hala devletin bir arşivi hafızası (hala devlet içindeler ) ve devletin sanki bir iradesi dirayeti var, sanıyorlar.

Bu yüzbinlerce dosyayı ayıklamaya kimin gücü yetecek!

Bank Asya’ya para yatırmış zavallı masum diye örnek veriyoruz da Mülkiye gibi Türkiye’nin göbeği bir okulda polise kapıları kapatıp ‘burası Kandil buraya giriş yok’ diye slogan atanları hakim ve savcılar hokus pokusla mı yoksa nasreddin hocanın ona değdi buna değmedi hıyar örneğinden mi anlayıp temizleyecek?

Bu yüzbinlerin soruşturmasıyla hangi savcı hakim bürokrasi orduları baş edecek?

Bu güruh, 15 Temmuz darbe gecesinde, hatırlayın, misal, şu şu komutan tutuklanırken neden dövüldü, bu tür tutuklama hangi hukukta var diye de şarlamışlardı.

Bu güruh Türkiye Cumhuriyeti Devleti işgal edildiğinde sanıyorlar ki yedek bir ikinci bir Türkiye Cumhuriyeti bürokrasi daha var, onlar gelip ‘devlet’ olacak ve kaldığı yerden hukuka cezaya yasamaya devam edecek.

Uyanın ayılın beyler, bir tane devlet vardı onun da hali sayenizde pür melal.

Bu rakamlara şaşırmayın, 15 Temmuz sonrası, temizliği imkansız bu FETÖ’cü yapıdan ancak  emekli olmuş ve eski devreleri yeniden çağırıp sıfırdan yenisini inşa edene kadar bir halk ordusu kurarak yola koyulmalıyız diye yazılar dahi yazdık.

Üniversitenin bürokrasinin farkı yok, FETÖ yerleştiği kurumların  hafızasını sicil kayıtlarını da iğfal ederek kurumların kendilerini savunmasını imkansız kıldı ve FETÖ’cü  itirafçıların yüzde doksanı dahi manipülasyoncu gerçek samimi bir liste vereni çok az, kim kimdir bilen anlayan kayıt kuyut resmi delil yok, bu yüzden hala devlet içre cirit atıyorlar.
Kazın ayağı böyle, mesela, 15 Temmuz gecesi, Ankara’da kaç yüzbin asker ve kamu görevlisi vardı ve bunlara önce ‘karşı koyan’ sonra ‘tutuklayan’ kaç kişi vardı.
Bir roman gibi uzatmak zorundayız, diyelim Jandarma Komutanlığı’nda Genelkurmay’da onbinlerce FETÖ’cü asker var. Ancak bunlara karşı koyan ‘devlet’ güçleri kaç kişi? Sıkı durun, 20-25 özel harekat askeri!
Devlet içinde yuvalanmış yüzbinlere karşı yirmi otuz kişi, şaşırdınız mı, sanmam, bu acı gerçeği kabullenin kabullenmeyin, hakikat bu, devlet dediğiniz yirmi beş özel harekat ve bir kaç savcıya kadar un ufak olmuştu.

Peki binlerce haini kaç savcı ve hakim tutuklayacak, üç diyelim mi, daha ileri gidelim, ‘iki savcı’ dahi bulmakta zorluk çekildi, desem.

Yani, özetle, FETÖ, devletin kılcal damarlarına kadar, hakimi askeri, yüzbinlerce rakamıyla yuvalanmış, kendisini tutuklayacak kendisine karşı koyacak cemaat dışında kalmış bir kaç asker polis üç dört hakim savcı dahi bulamıyorsun.

ÖNLERİNE KABAK ÇEKİRDEĞİ KOYDUM, HADİ…

Tarihimizin bu en derin trajedisine rağmen 15 Temmuz sonrası şöyle yazılmış yüzlerce yazı, devlet nerede, devlet neden şunları tutuklamadı, devlet neden bunu serbest bıraktı.

Kullanılmış aptal sürüleri devlet mi var tutuklasın?

Yani, Iınnn ınnn, temizlik imkansız, bu yüzden 15 Temmuz sonrası dahi FETÖ hakimiyeti sürdü ve Adil Öksüz ve nicesi poliste askeriyede hain planlarıyla istedikleri gibi kaçtılar.

Bu güruh sanki bu yaşananları hiç duymamış gibi hala bu cemaate çalışan yazarlar ‘devlet nerede?’ diye yazıp çiziyor.

Ne yani, üç-beş yedek Türkiye Cumhuriyeti mi var, biri işgal edildiğinde diğeri harekete geçsin.

Sonra yasalar hızlandırıldı hakim polis kadroları değiştirilmeye başlandı, ama bir saniye, binlerce yeni hakim ve savcıyı nereden bulacaksın, bu meslek biraz da tecrübe değil mi? Arşiv ve hafıza değil mi? Heyhaaaat, yerlerine gelen hakim polis savcıların dahi çoğunluğu yine FETÖ’cü çıktı.

Hızla geçelim, göreve yeni gelenler elenenler tasfiye edilenler, her neyse, bugün .ötü kısmen kurtaracak kadar bir hakim ve savcıdan bahsedebiliriz, ancak, beyler, buyrun hiç mi merak etmiyorsunuz, bu savcı ve hakimlerin odalarına bir gidin.

Hepsinin önünde binlerce dosya. Dosyalardan odalarına girmek mümkün değil.

Beşyüzbin insan hakkında işlem yapıldı bir o kadar dosya savcı ve hakim ve bürokrasinin odalarında duruyor. Bu savcıların önüne beşyüz bin dosya değil, buyrun beşyüzbin çekirdek çitleyecekseniz deseniz, yine yetiştiremezler. Hadi Ahmet Taşgetiren hadi Taha Akyol, önünüze yüzbin tane kabak çekirdeği koydum, hadi çitleyin ve yetiştirin.

Bu kadar usulsüzlük hata eksik yanlışlığa kurunun yanında yananlara kim yetişecek?

Uzay filmi çekmiyoruz bir ışınla bütün dosyaları anında eleyip temizleyip haklıyı haksızı bulalım.

KHK mağdurları üzerine sallayan bu güruh, ‘devlet’in FETÖ sonrası enkazının ne halde olduğunu bilmiyor, gördüğü yok, dert ettiği yok, o savcıların odalarına gidip baktığı yok. Ve savcıların sizin köşelerinizde salladığınız gibi sallama şansı özgürlüğü hiç yoktur.

Bu dosyalar ‘başedilemez’ kadar büyük bir yoğunluktur, bu yüzden bu dosyalarla baş edemeyeceğini anlayan polis ve savcılardan ilk gelen teklif, arkadaşlar, bir yerde yanlış yapıyoruz, Nazilerin yargılandığı Nürinberg mahkemelerinde olduğu gibi, tepedekileri yargılayalım, çünkü aşağıdakilere güç yetişmiyor, imkanı yok.

Eleştiri mi yapmak istiyorsunuz, AKP niye kendi siyasilerini ve belli işadamlarını temizlemedi, bizler gibi bunu sorun, FETÖ’den akıllanmadın da mı yerine Menzil ve benzerlerini koyuyorsun, bunu sorun, bunca yıl devlete yüzbinlerce FETÖ’cüye niye yerleştirip devlet çarkını mahvettiniz, bizler gibi bu soruların üstüne gidin, ama, ısrarla bir kumpas peşindeler, yüzbinlerce dosyanın işin içinden sıyrılamayacağı fiziksel maddi gerçeğinin gayet farkındalar.

Bu dosyalarla baş etmek fiziksel bir imkansızlık, imkansızlığı yüzünden dosyalar dava yavaş yürüyecek mağduriyetler büyüyecek, bu ‘maddi’ gerçektir.

KHK mağdurları karşısında ‘devletin’ boyundan büyük dosyalara yetişemediğini yani Fetö enkazından sonra ortada bu dosyalara gücü yetecek bir ‘devlet’ olmadığı aşikardır. Niçin mahvettiğiniz devletin bugünkü bu acıklı halini kabullenmek istemiyor ve hala bir devlet varmış gibi savcılardan hakimlerden süpermen gibi davranmasını bekliyorsunuz.

Bu kullanışlı aptallar’ın ‘devlet’ algısına hayranım. 15 Temmuz gecesi ‘nerede devlet’ diye bağırdıklarında ben de cevap yazmıştım, devlet-mevlet yok, yüzbinlerce Fetöcü polis ve askere karşı 25 tane özel hareket dışında güç yok.

Şimdi bu yüzbinlerce dosyayı inceleyecek sonuçlandıracak bürokratik karmaşayı giderecek gücü devlet hala eline geçiremedi, bu gerçeği kabullenmiyorsanız, sizin başka bir derdiniz var.

Ne yani savcı ve hakimler sucuk salam gibi makineden mi çıkıyor ki devlet bir günde onbin yüzbin savcı hakim yetiştirip bu dosyalarla ilgilensin. Alışmışlar cemaat döneminde soruların çalınıp sucuk salam gibi hakim savcı komutan üretimine, ki, bu yapılar içinde işi yavaşlatan yokuşa süren manipüle eden FETÖ kadroları hiç de az değil, duyup şahit olduklarımızı hala anlatacak siyasi ve hukuki gücümüz bu satırlarda yok.

Şimdi, .mına koduğunuz devleti devlet nerede diye arıyorsunuz.

Cevap çok basit, devletin .mına kodunuz.

Kırk uzun yıl kılcal damarlarına kadar ele geçirilmiş, sessiz kaldınız, soru sormadınız, merak etmediniz, aksine sütunlarınızda ekranlarınızla FETÖ’cü savcıları ağırladınız poh pohladınız!

Ve ihanet şebekesine sular idaresinden PTT’sine Hakimler Yüksek Kurulu’ndan Genelkurmay’a kadar sırtlan sürüleri gibi salındı saldırdı. Devletin yenilmedik parçalanmadık didik didik lime lime edilmedik tek bir hücresi, şubesi, dairesi, kalmadı.

HANGİ DEVLET?

Bugün KHK mağdurlarıyla uğraşacak, hangi devleti arıyorsunuz, beyler, tam bir kıyamet yaşamış devlet, önce nekahet (iyileştirme) dönemine girdi yeni savcı ve hakimler yetiştirme yerleştirme ve sonra önlerindeki YÜZBİNLERCE DOSYA’yı inceleme.

O KHK mağduru akademisyen önce bunu bilmeli, onlarca yıl suskunluğunuz sayenizde şimdi sizin dosyanıza eğilecek tek bir ‘devlet’ görevlisi bulunamıyor.

Tarihte hiç bir devletin hiç bir bürokrasinin gücü bu BEŞYÜZBİN dosyayı incelemeye yetmez.

Yani bir benzetmeyle, devletin kolunu ayaklarını kesmişsiniz ve hafızasını da arşivini de dinleme kaçırma paramparça etmişsiniz ve şimdi, bu devlet bize bir bardak suyu çok görüyor, diyorsunuz.

Burada ‘maksat’ başka.

Kardeşlerim, bu akıl almaz yoğunluğu bu dosyalarla baş edilmezliği it gibi eşek gibi bu güruhun hepsi biliyor, işte bunu bahane edip Türkiye’yi genel bir affa hazırlıyorlar.

Yani FETÖ, kullanışlı aptallarıyla hala devrede hala canlı hala Türkiye’ye operasyon çekiyor, KHK mağdurlarını kullanarak (ki gerçekten mağdur çoktur) kendini affettirmek istiyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Taha Akyol Bülent Arınç Ahmet Taşgetiren vb. vicdanlarını temiz tutmak için BİRKAÇ TANE DEVLET’i yedekte beklemede depoda tutmayı akıl edemediği için evet suçludur(‘)

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kullanışlı aptallarının bir yıkıp bir bozup bir yıkıp bir felakete sürükleyip kırk yıllarca ve onlarca şeyh sümük mehdisine fantazyasına dayanacak kadar çok BİREBİR kopyalarını dolabında yedekleyip tutmadığı için SUÇLUDUR.

Gerçi suçluluk duygusu, sorumluluk duygusu, zekası aklı olmayanlar için ve mebzul miktarda KULLANIŞLI APTAL’a… YÜZ DEFA YEDEK TÜRKİYE CUMHURİYET’İ DEVLETİ olsa, yüzü de bu kadar gaflete manipüleye SORUMSUZLUK’a dayanabilmesi mümkün değildir.

Ve sonra…Fatih’te dört kardeş açlık işsizlik yokluk parasızlığa dayanamayıp siyanürle intihar ediyor, sorumlu kim, torpille imtihan açanlar kim, hırsızlar tarikatlar ihaleler kimin cebine girdi, bu FETÖ operasyonları ve sonrası sarayın inşası, kazananlar kim, kaybedenler kim?

Kaldı mı aramızda kendini suçlu hisseden?

12 Yorum

 1. Nihat abi adaletin yavaslamasi konusunda haklisin ama Turkiye fetoden kurtulmaya devam ettikce gucleniyor kanaatindeyim. Ozellikle askeriye mit polis eskisinden cok daha etkili calisiyor. Savunma sanayimiz ne kadar kucumseselerde yeni yeni adim atmaya basladi. Bence en onemli konu feto ve onun agzi ile konusanlarin yaratmaya calistigi algiyi bozmak ve kaale almamaktir. Bunlara laf yetistirmek bile zaman kaybi. Senin kalbinle ayni ritimde atiyor kalbimiz…yalniz degilsin abi..

 2. Türkiye de dolaylı ya da dolaysız bu yapıyla temas etmeyen yok gibi.Kimileri savunarak kimileri karşı çıkarak temas etmiştir.Her iki durumda da insanoğlunun içinde olan intikam duygusu depreşir ve içinde bu duyguyu yaşatır.Bu duygu yaşadıkça da bu örgüt bitmez.Bir gün bu örgüt kaldığı yerden hiç bir şey olmamış gibi devam edecek.Kalk Selehattin biz geldik diyen işgalci İngiliz gibi.Ama halk uyanık olup bunlara prim vermez ise ancak o zaman yok olurlar.

 3. Evet Nihat Genç çok güzel bütün açıklığıyla yazmış eline sağlık, ama çözüm ne? Kim bugün bu sıkıntıyı giderecek, hangi babayiğit bu karmaşanın hakkından gelecek, iyi tesbit çok doğru da, çözüm çözüm ne?

 4. Bu ağırlığı kendinden menkul sigortacı bulent saraya imam mı atanmış.Millet fak ru zaruret içinde intihar ediyor bu efendiler kan yemeye cığer yemeğe doymamış.Yedikleriniz ateş olsun

 5. PARALEL FETÖ ALGISI

  Paralel yapıyı doğuran nedenler ve ” vatandaşa” uyguladıkları her türden kepaze idari eylem ve işlemleri yargılanmadan; sadece bir “milada” yönelik FETÖ’ nün siyasi faaliyetleri ve silahlı kanadı ile sınırlamak bu Millete yapılan en büyük bir haksızlıktır.

 6. yukarda biri fetö ne ise akp odur diyerek noktayı koymuş zaten. akp zaten bbelediye kafasıyla ülke yöneten aciz bir topluluk. karşısında cia nin akıl verdiği fetö. 15 temmuzda halk olmasa akp hükümeti elinde tutamazdı o kadar aciz bir topluluk 25 özel harekatçı ile ankarayı savunacaktı halk olmasa. ve bu topluluk hala daha ülkeyi yönetiyor dışişlerine çavuoğlu diye birini koymuşlar fransız spiker laf sokuyor bizimki kilit yahu dışişleri gibi önemli bir makama hazır cevap birini bulamadıysan bari chp den iste 🙂 ama yok bunlar menzilcjlere bakarlar önce

 7. Zekeriya Öz nasıl kaçtı? ya da kaçmasına müsaade edildi?
  acaba Zekeriya Öz’ü bildiği bazı şeyleri açıklamasından mi korktular?
  Nagehan Alçı, R.O.K’un da vicdanı rahat mı sanki?

 8. Çok haklısınız ama bir konuda size katılmıyorum;
  Maalesef siz de pek çok aydın gibi, FETÖ’yü kırk yıl önceden başlatarak, AKP’nin “bunlar zaten bizden önce de vardı” diyerek bu ihanet sürecindeki sorumluluğunu kendilerinden önceki dönemlere atma yalanına alet oluyorsunuz.

  Hayır kardeşim FETÖ kırk yıl önce de yoktu, AKP iktidara gelene kadar da yoktu!
  Evet.. Fetullah Gülen, onun müritleri ve bunlar dışında bir sürü yobaz tarikat, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana farklı dönemlerde az veya çok bu ülkede faaliyet gösterdiler. Ama bunlar hiç bir dönemde, AKP döneminde olduğu gibi SİSTEMATİK BİR BİÇİMDE devlete yerleştirilmediler.
  Cumhuriyetin bu güne kadar gördüğü hiç bir iktidar, AKP’nin yaptığı gibi bunlarla ortaklık kurmadı.
  Çünkü AKP iktidara gelene kadar, iktidar olmuş hiç bir siyasi hareketin, “rejimi yıkma” gibi gizli gündemleri olmadı. Ve beğenelim beğenmeyelim hepsi az veya çok bu tip yapılarla mücadele ettiler.
  Cumhuriyet tarihinde ilk kez, CUMHURİYETİ KORUMASI GEREKEN TÜM KURUMLAR, AKP gibi Cumhuriyeti yıkmayı hedefleyen bir partinin, demokrasinin nimetlerinden faydalanarak iktidar olmasına göz göre göre seyirci kaldılar.
  Bunun sonucunda onlar da, iktidara gelir gelmez FETÖ ve onlar gibi ne kadar Cumhuriyet düşmanı yobaz yapılanma varsa hepsiyle, ortak amaçları doğrultusunda ittifak kurdular. Devleti aralarında paylaştılar.
  Ne zamana kadar? 17-25 Aralığa kadar.
  Bu tarihten itibaren bir anda, “ne istediyse verdikleri, sümüklü mendillerini yaladıkları” hoca efendileri bir anda FETÖ oluverdi.
  Fakat bizler, “17-25 Aralıkla” birlikte “öküz ölüp ortaklıkları bitince”, AKP, birlikte işledikleri bütün suçları eski ortaklarının üzerine yıkıp, aradan sıyrılacağını zannetti diye, “17-25” öncesini hafızalarımızdan silip, FETÖ’yle AKP’yi ayrı görecek kadar aptal değiliz.
  Hayır! AKP neyse FETÖ odur, FETÖ neyse AKP odur…

 9. Altına imza atılacak yazı Sn yazar
  Üniversitede; Fetöcü olduklarını saklayamıyorlar zaten …mücadeleden vazgeç biz Anayasa kanun yönetmelik kesinlikle uygulamayacağız ısrar etme canımızın istediğini yapacağız hava dövüyorsun ..biz canımız ne isterse onu uygularız ya bunu güder Yada gidersin dediler
  Nasıl?

 10. Vicdanımızda bir annenin kalbi gibi atan, yanlış, yalan, riyaya Tanrının kırbacı gibi vicdanımızda şakıyarak o Nihat Genç kalbi bizleri kurtaracak.

  Koza mızı, kabuğumuzu o kalbin kırbacı atışlarla yırtıp kıracağız.
  Sonra yine sevişmeye devam edeceğiz…

 11. Nihat abi biz de onların .mina koymazsak yazık bize. Zerre acimiyorum su KHK muhabbetleri ne aleni şekilde cemaatciler aklaniyor, sen hariç bir yazar da çıkıp ağzını acamiyor. Tüküreyim akademisine, ülkenin hukukuna tecavüz edilirken hangi akademisyen gikini çıkardı da ben şimdi çıkıp onları savuncam

 12. Bir solukta okudum. Şu yazıya olumlu bir yorum, ekleme dahi yapamıyorum çünkü söylenecek herşey en yalın hali ile söylenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı