Kültür-Sanat Haberleri

Mehmet Akif’in evinde şimdi manikür, pedikür yapılıyor

İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Âkif Ersoy’un Beylerbeyi’nde 11 ay yaşadığı evinin güzellik merkezi olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Sezen Aksu, 2011 yılından beri evin sahibi.

Şarkıcı Sezen Aksu İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Âkif Ersoy’un bir dönem Beylerbeyi’nde yaşadığı evi 2011 yılında, 350 bin TL’ye satın aldı. Sanatçı 3 katlı olan eve, 2014 yılında 500 bin TL değerinde tadilat yaptırmış, dışı cephesi ise aynı kalmıştı. İşte o evin, güzellik merkezi olarak Safiye Turan’a kiraya verildiği ortaya çıktı. Ersoy’un şiirler ve yazılar kaleme aldığı evde şimdilerdeyse cilt bakımı, manikür, pedikür ve takma kirpik yapılıyor.

‘SEZEN ŞİİR YAZAR BURADA’ DEDİK AMA…

Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine göre, Sezen Aksu’nun evi kiraya vermeden önce Turan’a sık sık bakıma gittiği ve Beylerbeyi’nde bir yer açmak isteyen güzellik uzmanına evden bahsettiği öğrenildi.

Mehmet Âkif Ersoy, Beylerbeyi civarında iki evde kaldı. 1908’den önce kaldığı ve şimdi Sezen Aksu’nun sahibi olduğu evde yaklaşık bir yıl yaşadığı söyleniyor. Bu arada mahallenin eskileri, Aksu evi aldığında sanat ve şair evi olur düşüncesiyle mutlu olduklarını dile getirdi. Aynı komşular, “Sezen şiir yazar burada” dediklerini ama şimdi bu hale gelmesinden mutlu olmadıklarını da aktardı.

Etiketler

2 Yorum

  1. Hiç şaşırmadım… Sezen Aksu’ dan ömrüm boyunca vatan ve millet ve de milli değerler konusunda hayırlı bir söz, hayırlı bir iş görmedim…

  2. Sanat ve şair evi olurmuş da Sezen de şiir yazarmış burada.!!
    Yüksek yargıyı Fetö’ye teslim referandumunda Sezen Hayır’cıları iki cihanda lanetli ilan etmedimiydi allahın hödükleri…
    Yoksa siz de mi Evetçi idiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı