Gündem

Metin İyidil gözaltına alındı

Ankara Bölge Adliye Mahkeme 21. Ceza Dairesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yakalama müzekkeresi yazarak, İyidil’in yakalanmasını istedi. İyidil Ankara'da gözaltına alındı.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. İyidil Ankara’da gözaltına alındı.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Ceza Dairesi, İyidil’in, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından yargılandığı davada çarptırıldığı “ağırlaştırılmış müebbet hapse” ilişkin hükmü kaldırıp, beraat ve tahliyesine hükmetmişti.

İyidil’in tahliye kararına Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığınca itirazda bulunuldu.

Savcılığın talebini değerlendiren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 21’inci Ceza Dairesi, isnat edilen suç ve kaçma şüphesini gözeterek İyidil hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.

Metin İyidil, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından yargılandığı Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesince “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezasına çarptırılmış, dosyanın gönderildiği Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Ceza Dairesi, dün sanık hakkındaki hükmü kaldırıp, beraat ve tahliye kararı vermişti.

ÇATI DAVAYA GİRMEMİŞTİ

FETÖ’cü darbe girişiminden sonra tutuklanan generaller arasında 2 orgeneral ve 4 korgeneral bulunuyor. Metin İyidil, tutuklanan en üst düzey 6 general arasında yer almasına rağmen ismi Genelkurmay Çatı Davası ve Yurtta Sulh Konseyi üyeliği gibi yerlerde geçmiyor. İyidil sadece 7 kişinin bulunduğu Kara Kuvvetleri Komutanlığı EDOK davasında yargılanıyordu.

Önce müebbet sonra beraat

Etiketler

3 Yorum

  1. Fetö derken ABD-ISRAEL-AB olarak algılanması gerekir. Bu anlamda Kişiler değil, Devletimiz hedef alındığından Bu devlete ve Millete darbe değil, Yan gözle bakan Babamız, çocuğumuz, Kardeşimiz dahi olsa Hiç bir şekilde af Düşünülmemelidir.

  2. Iste AKP’nin yargisi.Birgün önce beraat birgün sonra yeniden yakalama.Milletle dalga gecmek buna denir.Fetöcülerin yuvasi AKP hicbir savcinin yan bakamadigi bir kurum ama savunmasiz kisiler ister asker ister sivil farketmiyor hemen savcilarin hedeflerindedir.Nagehan Alci Fetöcüdür ama yaglamayi iyi yaptigi icin savcilar ona dokunamiyor.Daha neler neler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı