Siyaset Haberleri

Metiner’den Arınç’a sert sözler: Devlet bunların aklıyla yönetiliyorsa…

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın katıldığı bir programa tepki göstererek 'Devlet bunların aklı ile yönetiliyorsa vay halimize' dedi.

Mehmet Metiner ile Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç arasındaki kavga büyüyor. Daha önce Arınç’ın KHK’lılarla ilgili çıkışı dolayısıyla karşı karşıya gelen ikilinin arasında bu defa da sela tepkisi girdi.

Arınç’ın sözlerine karşılık, önce Yeni Akit TV’de “Devlet bunların aklı ile yönetiliyorsa vay halimize” diyen Metiner, bugün de Star’daki köşesinde “Bunların aklıyla varılacak yer siyaseten hüsrandır” dedi. Metiner’in hedefinde Burhan Kuzu da vardı.


Metiner’in “Cumhurbaşkanı’nın çevresi”ni eleştirdiği yazısının ilgili satırları:

“Cumhurbaşkanımızın kendilerine tevdi ettiği sıfatları üstünde taşıyanlar artık sadece kendileri değildirler. Sözleri bin tartarak konuşmak mevkiindedirler. Gazi Mustafa Kemal’in dönemin Padişahının oluruyla Samsun’a gönderildiğini artık herkes biliyor. Hiç gereği yokken 19 Mayıs’ta münhasıran Padişah övgüsü yapmak doğrusu siyasi akılla bağdaşır bir tutum değildir. Cumhurbaşkanımızı hak etmediği polemiklerin içine çekmek yanlıştır. Cumhurbaşkanlığı makamı nezdinde hak etmediği bir unvanın sahibi olan bir zatın kalkıp ezandan ve saladan duyduğu rahatsızlığı dile getirmesi art niyetlilik değilse akıl tutulması ve körlük değil midir? Bunların aklıyla varılacak yer siyaseten hüsrandır! Yaşasın akl-selim!”

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Bülent Arınç, Anadolu Ajansı’nın eski genel müdürlerinden Kemal Öztürk’ün programında, “ölüm listeleri” ve camilerden her gün sala okunması konularında “İnsanlar, başörtülüden, camilerden nefret eder hale gelecekler diye korkuyorum” demişti.

Etiketler

2 Yorum

  1. Şahidi nursi ‘nin 2020 mucizesini bekliyor .belkide hazırlıklar yapıyorlar.herkes uyanık olmalı her şeye hazır olmalı bu 2020 yılı çetin geçecek.cunku son kozları.

  2. arada bir, sayin metiner konustugunda…………….bu krizde yorumdan tasarruf ediyorum…….Bülent Arinc denen adam kripto fetönün ta kendisidir…. adam ne zaman Cami minaresini agzina aldi……….. son gelismeleri akli selimler daha iyi aciklarrrrrrrrr…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı