Gündem

MHP’nin silmeyi unuttuğu 15 Temmuz tweeti

FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması tam hız sürerken, MHP'nin resmi Twitter hesabından 15-16 Temmuz gecesi atılan tweet, tartışma konusu oldu.

Türk Milleti ve TSK’nın duruşuyla bastırılan 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde yüzbinler meydanlara dökülmüştü. O gece MHP’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan bir mesajda ise “Sokağa çıkmayın” çağrısı yapıldığı görüldü.

Hâlâ MHP’nin Twitter sayfasında duran mesajda, “Halkın sokağa daveti, Türk askeriyle muhtemel bir çatışma içine girmesi vahim bir tehlike olarak önümüzde durmaktadır” denildiği görülüyor.

Mesajın kimin talimatıyla paylaşıldığı ve neden hâlâ MHP’nin hesabında durduğu merak konusu oldu.

İşte o tweet…

Etiketler

4 Yorum

  1. Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü? Hayırdır Veryansın Tv? Nereden aklınıza geldi şimdi bu? Mhp sadece bu tweetini değil hiçbir tweetini şimdiye kadar silmedi. 17-25 de orada duruyor, diğerleri de. Nasıl bir hesabınız var söyleyin de öğrenelim.

  2. Kemal Kılıçdaroğlu’nu Yakın Yakın diye bağıran Anadolu Müslüman Türk kadınını sokağa çağıran kim peki!!

  3. Bir çoğumuz gibi MHP de Akp nin orduya bu kadar fetöcü doldurduğunu tahmin edemedi heralde .Sokağa çıkma daveti bana göre de yanlıştı .Kimin kim olduğu belli değildi.Atatürkçü subaylar ve polisler darbeyi engelledi .Halkın duruşu önemliydi ama emir komuta zincirinden ayrı bir güç her şeye yol açabilirdi .Köprüde Türk askeri üniformalı erleri nasıl linç ettiği görüntüsü hafızalarda.Fetöcü subaylara her şey yapılabilirdi ama köyünden çıkmış emirle köprüye giden bir erin ayrımını o anki psikoloji yapamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı