Veryansın TV

Milli eğitimimiz niçin bir türlü ayağa kalkamıyor?

Eğitimci ve eski CHP Milletvekili Mustafa Gazalcı Veryansın TV kanalına eğitimimizin bugünkü durumu ve kurtuluş yollarını konuştu.

CHP Milletvekili ve eski TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi Mustafa Gazalcı Veryansın TV kanalına eğitimimizin bugünkü durumu ve kurtuluş yollarını konuştu.

Etiketler

Bir Yorum

  1. “Bir terslik yok” sayın hocam. Eğitim görmüş millet, okuduğunu anlayabilen kendi başına muhakeme yapabilecek millet istenmiyor. Bu olur ise pragmatik yönetiminde kendi çıkarlarını takip eden yönetime on-yirmi yıl içinde büyüyen çocuklar “hoop ne oluyor” diye sorar. Kaldı ki düne kadar can ciğer olduklarımız da bunu böyle istedi. Şu ülkeden elini kolunu çekmeyenlerin, kendi içimizden insanları kullanarak nasıl milleti böldüklerini görüyoruz. Bilinçli ahalinin bu durumlar üzerinde adeta bir deterjan gibi ne kadar temizleyici olduğu da ortada. Durum buyken, desturu millet olan milletin çıkarı olan bir yönetim gelmeden bu işlerde samimiyet görmek mümkün değil. Şu gün ise böyle bir parti, siyasi görüş malesef mevcut değil.
    Kanaatimce eğer bu samimiyet sorunu çözülür ise yapılacaklar listesi açık net ortada. Amerika’yı da yeniden keşfetmeye gerek yok. Alın Finlandiya modeli ortada ki kendilerinin de dedikleri gibi model aslında ABD lilerce geliştirilmiş ancak kullanılmıyor, malum “koyun” heryerde gerekli siyasilere. Neticede mesele samimiyet, kendi eğitilmiş milletini düşman görenlerle olmaz bu iş, yormayın kendinizi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı