Analiz

Milli Siyaset Hareketi insanın kurtuluşudur

Hasan Atilla Uğur yazdı

Arkadaşlar merhaba,

Nihat GENÇ arkadaşım 30 Mart 2020 günü VERYANSIN TV de yazdığı yazı ile büyük Kurtuluş’un yaklaştığını müjdeledi. Sağolsun. Eline ve aklına sağlık kocaman yürekli yazarın.

Virüs felaketinden çok öncesinde başlayan bir doğumdur bu. “İnsanın, milletin iki kuruşluk menfaatler uğruna ırzına geçildiği bir sistemde” isyandır bu hareket. Yeniden onurlu ve milli bir kulvarda olabilmek arzusudur bu. Günlerce, haftalarca ‘ne yapılmalı’ sorusunun cevabını aradık. Görüşlerimizi asla saklamadan, olduğu gibi anlatarak birbirimizle paylaştık. İnsanı bataklığa götüren ego, yakınımıza bile uğramadı. Birçok ana konuda fikir birliğine vardık.

Aslında aylar önce BABALA TV Mevzular programlarında bunun sinyalini vermiştik. Daha sonra Erdem Atay ile yaptığımız VERYANSIN TV programlarında da işaret fişeğini yakmış idik. Binlerce kişi yorumları ile, telefon ile, e-posta yolu ile bize ulaşıp destek verdiler ve “haydi” dediler. Sokakta, çarşıda, kitap imza törenlerinde ve konferanslarımızda rastladığımız bir çok insan heyecan duyduklarını ve görmek istediklerini dile getirdiler. Bizim de kararlılığımız ve enerjimiz tavan yaptı.

Bu doğumun, TBMM’nin açılışının ve milli mücadelenin 100. Yılına denk gelmesi bana göre bir tesadüf değildir. Bunun kıymetini bileceğiz ve adımlarımızı sağlam atacağız.

Ülkemizde bu hareketin içinde ve yanında olacak çok sayıda eğitimli, yetişmiş arkadaşımız olacaktır. Onlar bugüne kadar yönetimde veya kritik görevde olamadılar ise bu çürümüş sistem yüzündendir. Liyakat sahipleri yerine yandaş veya yakınların tercih edildiği kokmuş düzen yüzündendir.

İnsanoğlu nice virüsleri nice felaketleri alt etmiş. Yine başaracak elbet. Ama artık dünya eski dünya olmayacak. Daha önce de yazdığım gibi Türkiye olarak Biz başardığımızda bütün dünyanın hayrına olacaktır.

Allah yardımcımız olsun.

Saygılarımla.

Etiketler

18 Yorum

 1. Sevgili komutanım aylardır beklediğim haberi sonunda aldım. Şu karantina sürecinde aldığım en güzel haber olabilir bu durum. 18 yaşında bir evladınız, bir kardeşiniz olarak sizlere bu süreçte elimden gelen hangi yardım varsa asla çekinmeden, sakınmadan yapmaktan gurur duyarım. Ellerinizden öperim.

 2. Buraya yazmıs oldugum yorum sansurlendı. cunku veryansın yazarları ıle aynı fıkırde degılım. benden sonrakı yorumlar yaynlanmıs benımkı yayınlanmadı. aynı fıkırde olmadıgımı da acıkladım. cıfte standard uygulaması veryansın hemde veryansına ne getırecek anlamadım. eger fıkırlerın aıkca belırtılmesı sızlere dokunuyorsa.

 3. Nihat Genç in yazısını okuyunca kanım kaynadı. O yazıda saklanmış ve ortaya çıkmayı bekleyen bir gizli müjde saklı gibime geliyordu.
  Sayın komutanım sizin bu yazınızla müjdemiz bir parça daha ortaya çıktı gibi.kabul buyurursanız efendim ben hazırım.siyasetçi olmak gibi bir hedefim ömrüm boyunca olmadı.zaten bu bir yetenek meselesi oda bende yok.ama u yolda size ne kadar yardımcı olabileceğimi en azından bende öğrenmiş olurum.sanırım o konuda yeteneğim vardır.olmadı öğretirsiniz canla başla etle tırnakla bir ülke nasıl yeniden kurtarılır öğreniriz.inşallah klavye başında fırtına gibi çakıp iş vakti olunca ortadan sıvışan kitleden olmam.açık yerde yazıyorum eğer öyle isem o zaman vatan hainiyim ve katlim vacip demektir.inşallah yolun sonuna kadar size destek olacak akıl ve cesareti bulurum.saygılarımı sunarım.

 4. Bu yaziyi ve nihat abinin yazisini saklayip ikeride çocuklarıma torunlarima okutacagim komutanim

 5. Atatürk’ün “Milletin istiklalini,yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözünü içselleştiren,gerçekten bir kez daha kurtulmak isteyen,bugünlerin bir daha geri gelmemek üzere son bulması için mücadele etmeye niyetli herkesin yanınızda olması gerekir.
  Saygılarımla.

 6. Hayal ediyorum, Gazi Paşa zeybek oynuyor. Gittikçe yaklaşan Harmandalı tınısı duymaya başladım.

  var olun

 7. Çok güzel umutlar aşıladınız.
  Yaşımız ne olursa olsun bize düşeni yapacağız
  Mevzideyiz

 8. Öncelikle saygıdeğer çabalarınız ve düşünceleriniz için şükranlarımı sunarım. Milletin son gayretinin, enerjisinin boşa çıkmaması için bazı hususları belirtmek istiyorum.
  1-Parti/program olmadan olmaz
  2-Karizmatik, kamuoyunda karşılığı olan bir lider olmadan Türk seçmeninden oy alamayız
  3-Tehdit, milletin canına ve toprağına karşıdır. Dolayısı ile parti adı ve kısaltması vatanı, milleti, cımhuriyeti vurgulamalı
  4-Bunlar olmazsa sadece aydınların birbirini dinlediği, onayladığı bir kulüp olur ki (ADD) mevcut enerjiyi boşa harcamış oluruz (Milli Merkez Hareketi,Emine Tarhan partisi; 2006 Baykal chp’si, 2015 VP örneği gibi). Partileşmek zor olabilir fakat zorluklar göze alınmalıdır.
  Saygılar, selamlar….

 9. Bu hareketteki herkesin geçmişde hiçbir Kürtçüyle el sıkışmamış gelecektede el sıkışmayacak insanlar olduğuna inancım tam desteğim de tam..

 10. selamlar komutanım sonunda iyi bir haber, Nihat abiyide okudun. Şimdiden başarılar dilerim herzaman siz vatansever milliyetçilerin yanındayız.
  yolunuz açık olsun Allah başarıya ulaştırsın gazanız mubarek olsun
  saygılarımla Sabrı

 11. Hepimiz hazırız paşam selam olsun
  Erzurum çarşısı, Kayseri çarşısı, Maraş çarşısı
  Çekiç seslerinden inler karşısı
  Başlar demiri, köseleyi eğitmeye ellerimiz
  Biz biliriz yaşamanın kadrini insanca
  Var olmayı vatanca dokumayı biliriz:
  Namuslu ellerimizle
  Ceyhun Atuf Kansu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı