GündemVideo

Muharrem İnce genel merkeze gitti… CHP’de kritik görüşme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin eski milletvekillerinden Muharrem İnce ile görüştü. 

CHP Genel Merkezinde gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü.

Görüşme sonrasında İnce, “Evime geldim. İnsan evine geldikten sonra açıklama yapar mi? CHP üyesiyim. Genel başkanımla görüşmem kadar doğal birşey olamaz” açıklamasını yaptı.

‘Külliye’ye giden CHP’li’ krizinden sonra İnce görüşme talebinde bulunmuş ancak Kılıçdaroğlu’ndan olumlu yanıt gelmemişti.

NELER OLMUŞTU?

Kasım 2019’da ortaya atılan Cumhurbaşkanı ‘Erdoğan’la Külliye’de görüşen CHP’li kim’ iddiası sonrası bir takım hareketli günler yaşanmıştı. Sözcü Gazetesi’nden Rahmi Turan, gündeme taşıdığı konuda haber kaynağının ‘Turktime’ın sahibi Talat Atilla olduğunu açıklamıştı.

Her iki tarafın yaptığı açıklamalar sonunda da Cumhurbaşkanı ile görüştüğü iddia edilen ismin Muharrem İnce olduğu iddia edilmiş ancak hem İnce  hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu iddiaları yalanlamıştı. Muharrem İnce o dönem parti yönetimini kendisine kumpas kurmakla suçlamıştı.  ‘Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olduğu akşamdan bu yana bir iftira ve komplo ile karşı karşıyayım’ ifadesini kullanmıştı.

CHP içindeki bir ekibi ‘kumpasçı’ olarak nitelendirmişti. ‘CHP kendi ayağındaki bu prangayı kırmadığı sürece temiz siyaset yolunda yürümesi imkansız hale gelecektir.’ ifadesini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu ile de o günden beri görüşmek istediğini bu meseleleri yüz yüze konuşmak istediğini de ifade etmişti. ‘Hesaplaşmadan helalleşemeyiz’ ifadesini kullanmıştı.”

Etiketler

4 Yorum

  1. aday olma demıstır. tek aday lazım demıstır. o da cak dıye selam vermıs tak dıye tamam baskanım demıstır. o karakterdekı ınsandan ne beklersınız kı

  2. Ince aday olma.olurda kaybedersem chp e tam yeni chp olur.ve itifak partisi ölü içinde bütün teröristleri barındırır.o yüzden parti meclisinde ve il yönetimlerinde vs ve kilictaroglunu bu guruhlar etkivaltina alir.yapisida musait.çok gerçek chp li girmesi için ugrasilmali.kurt dumanlı havayı sever

  3. Neyi değiştirir? Hdpkk dan kurtulma ümidini mi? Chp nin umut olma şansı yok bu haliyle, halkın Akp den bıkıp bunlara kerhen verdiği oylar Hdpkk ilişkilerinde daha cesur davranmalarına yol açtı.. Kerhen iktidar da yapabilir halk bunları ama yine kendi kaybeder. Ne akp ne chp ülkeye faydalı partiler değiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı