Gündem

Murat Yetkin, ‘Mavi Vatan’ı hedef aldı: Neymiş Mavi Vatan!

Liberal gazeteci Murat Yetkin, Halk Tv'de 'Mavi Vatan' kavramının devlette ciddi rahatsızlık yarattığını öne sürdü. Yetkin, devlet politikası olarak uygulanmakta olan kavram için, 'Ne demek Mavi Vatan, diğeri ne?' dedi.

Halk Tv’de Enver Aysever’in programına katılan “gazeteci” Murat Yetkin, görevinden alınınca istifa eden eski Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’yı hedef almak için “Mavi Vatan”a saldırdı.


Mavi Vatan kavramının devlette ve TSK’da büyük rahatsızlık yarattığını öne süren Yetkin, “Ne demek Mavi Vatan. Diğeri ne?” diye konuştu.

Yetkin şu ifadeleri kullandı:

“Mavi Vatan denilen tezin hem Dışişleri’nde hem Silahlı Kuvvetlerde hem tüm devlet yapısında çok ciddi rahatsızlık yarattığını söylememiz lazım. Bunu görüyoruz biz. Ne demek Mavi Vatan? Öbürü ne? Kara sınırları yok mu? Vatan bir tane vatandır yani, deniziyle, havasıyla, karasıyla” dedi.

Yetkin, “devlette ve TSK’da ciddi rahatsızlık yarattığını” iddia ettiği Mavi Vatan politikası Türk devletinin resmi politkası olarak yürüyor. Geçen yıl, 3 denizde birden icra edilen Türk tarihinin en büyük Deniz Kuvvetleri tatbikatına “Mavi Vatan” adı verilmişti.

Son iki yıldır Doğu Akdeniz ve Ege’de yürütülen askeri faaliyetler, Mavi Vatan kavramı çerçevesinde oluşturulmuştu.

Etiketler

9 Yorum

 1. Inanilmaz olan gecen yarim asirda ne cok hain yetistirmis bu ulke. “entellektuel yada gazeteci” kisvesi altinda. Bu adamlarin Turkiyede degil aidiyetini hissettikleri ulkelere defolup gitmeleri cok daha hayirli olur. Halen devam eden bu aleni hainlik curetini nasil gosterebiliyorlar ulkenin yasadigi dis kaynakli darbeden sonra? Turkiye’nin politik sisteminde cok buyuk tikaniklik var. Aksi takdirde, siyasi iktidar muhalet ile tek bir yumruk olup ortak bir guclu bir durusu sergiliyebilirdi bu tur saldirilara karsi. Yaziklar olsun.

 2. Bu Adam ve gibiler bir seylerin eksikligini hissediyor….SOBA borusu…
  Böylesi adamlar demokrasi kaynagi batida intihar ediyor. ….

 3. Disisleri, Silahli Kuvvetler, ve tum devlet devlet yapisi rahatsizmis Mavi Vatan’dan. Tabii bu Murat Yetkin’in hayali. Peki biz gercekte ne oldugunu bilmiyor muyuz? Asil kimlerin rahatsiz oldugunu? Dogu Akdeniz’de hangi ulkelerin Turkiye’ye karsi bir olduklarini.
  Peki buraya bir soru koyalim.
  -Murat Yetkin’in gordugu hayal ve gercekleri yan yana koydugumuzda, Murat Bey gercekte kimin rahatsizligini dile getiriyor dersiniz?

 4. Murat yetkin ne zaman adam olmusta konusuyor heme de kimin adina konusuyor? Devlette rahatsizlik varmis. O zaman o rahatsiz olanlar da kendiside serefsizdir.

 5. Bu ne sapık düşüncedir!!
  Kıbrıs’a yavru vatan deyince hiç kimse “Öbürü ne?” diye sormadı..
  Vatanın hava sahasına sahiplenince karasına denizine sahiplenmemiş mi oluyoruz!!
  Sen görevini yap rahatsız olanların adını ver. Neden rahatsızlarmış soralım..
  Ünal Çeviköz’ün kendini ABD elçisi sanması gibi sen de kendini ABD gazetecisi mi sanıyorsun..!

 6. Liberallerden vatan dersi alıyoruz… ne günlere kaldık. Not: bu aralar liberallerin sesi çok çıkmaya başladı, hadi hayırlısı

 7. Eski taktikler devrede..Kokular pis gelmeye basladi gene..Biz en iyisi her zaman devlet en iyisini bilir diyelim.Olmasi gereken…Devletin islerine cok karisilmaz, hem de hicbir sey bilmeden..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı