Necati Özkan’dan Kaftancıoğlu’nu kızdıracak adım: İmamoğlu’na madalya taktı!

featured

Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC) ‘2019 Yılı Demokrasi Madalyası’nı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verdi. İmamoğlu’nun seçim kampanyasının sorumlusu Necati Özkan’ın, aynı dernekte yönetim kurulu üyesi olduğu öğrenildi. Başkanının ise Aziz Kocaoğlu’nun danışmanı olduğu ortaya çıktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan ile CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında “Kahraman kim?” kavgası sürerken, Özkan’dan bir adım daha geldi.

İBB’den “İmamoğlu’na Uluslararası Demokrasi Madalyası” başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, “Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC) 2019 Yılı Demokrasi Madalyası’nı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verdi. Madalya, 37 yıllık tarihi boyunca ilk kez bir belediye başkanına layık görüldü” denildi.

Açıklamada ‘Demokrasi Madalyası’nın, her yıl dünyada 1 kişiye verildiği belirtildi. Viyana’da düzenlenen ’52’nci Dünya Konferansı’nda verilen ödülün, Başkan İmamoğlu adına, İBB Meclis üyesi ve Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emrah Şahan tarafından alındığı kaydedilen açıklamada, “IAPC ödül komitesi tarafından önümüzdeki haftalarda İstanbul’da düzenlenecek bir törenle İBB Başkanına bizzat verilecek” denildi.

SEÇİM SORUMLUSU, DERNEĞİN YÖNETİM KURULU ÜYESİYMİŞ

Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasının sorumlusu olan ve “Kahraman Yolculuğu” adlı kitabı yazan Necati Özkan’ın, ödülün verildiği derneğin yönetim kurulu üyesi olduğu öğrenildi. Dernek Başkanı Mehmet Ural’ın ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde, eski Başkan Aziz Kocaoğlu’nun döneminde danışmanlık yaptığı ortaya çıktı. Derneğin yönetim kurulunda ayrıca Türkiye adına, Karakoyun Strategies Genel Müdürü Kristina Wilfore da yer alıyor.

Derneğin internet sitesine göre, Necati Özkan’ın biyografisi şöyle:

‘Necati Özkan, OYKU/ Dialogue International’ın kurucusu ve başkanıdır; İstanbul merkezli bağımsız bir yaratıcı ajans. Otuz yılı aşkın bir süredir ulusal ve uluslararası markalar için çalışıyor. Ayrıca politikacılar için siyasi danışman ve/ veya kampanya yöneticisi olarak görev yaptı. Siyasi partiler, belediye başkanları, adaylar ve STK’lar için çalıştı. Türkiye ve çevresinde 150’den fazla yerel, ulusal, başkanlık ve uluslararası siyasi kampanya yürütmüştür. 11 Pollie Ödülü, 5 Reed Ödülü, 14 Polaris Ödülü, 11 Goldie Ödülü, 2 Adrian Ödülü ve birkaç ulusal ödül dahil yaklaşık 60 ödül kazandı. Sn. Özkan, Diyalog Enternasyonal (Avrupa panosu bağımsız bir kurumlar ağı) ve EAPC’nin (Avrupa Siyasi Danışmanlar Birliği) eski başkanı ve EAPC, AAPC, IAPC, IAA üyesidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu’nda Strateji dersleri verdi. Strateji ve politik kampanya üzerine 4 adet kitap yazdı.’

CHP’DE ‘KAHRAMAN’ KAVGASI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’ın kaleme aldığı ve beleddiye imkanlarıyla geniş duyurusu yapılan “Kahramanın Yolculuğu” isimli kitap CHP’de tartışma yaratmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Özkan’a, “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” diye tepki göstermişti.

Özkan, eleştiriye “Konu nedir nasıl gelişti bilmiyorum ama sayın il başkanı Canan hanımı severim, takdir ederim. Meselenin ne olduğunu bilmiyorum. İnşallah öğrenirim ortada bir yanlışlık varsa o yanlışlığın ne olduğunu daha iyi kavrarım” diye yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu ise başarılarını sıralayarak Özkan’a sahip çıktı.

KILIÇDAROĞLU RAHATSIZ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Deniz Zeyrek’e yaptığı açıklamada rahatsız olduğu mesajı vererek şunları söyledi: “Örgütümüz iyi çalıştı. Fedakarlıkla çalıştı. Önyargıya kapılmaksızın, kendi içlerindeki kırgınlıkları bile bir kenara bırakıp birlikte durdular ve kazandılar. Herkes başarıyı sahiplenmek ister. Bazı aktörler başarıyı sadece kendi pencerelerinden görebilirler. Bunlar olur. Ancak önemli olan başarıyı kalıcı kılmak için çalışmaktır. Yeter ki başarı olsun.”

Necati Özkan’dan Kaftancıoğlu’nu kızdıracak adım: İmamoğlu’na madalya taktı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    fetonun yanında yetiştigi nasılda beli oluyor takiye sahtekar hoşgörü,ilerde işine gelmesse altını oyma planı,necati özkan fetocusu demiş ya canan kafftancıglunu severim,niye seviyon chp yi atturkculukten uzaklatırdıgı için

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!