Gündem

Nedim Şener’den açılım savunucusu Sevilay Yılman’a sert sözler

Nedim Şener ve Sevilay Yılman, canlı yayında sözde çözüm süreci üzerinden tartıştı. Şener, açılım savunuculuğu yapan Yılman'a sert tepki gösterdi.

Habertürk’te Hülya Hökenek’in sunduğu Enine Boyuna programına Hürriyet yazarı Nedim Şener ile Sevilay Yılman arasındaki ‘çözüm süreci’ tartışması damga vurdu.

Sevilay Yılman’ın çözüm sürecine ilişkin, “Süreci en çok destekleyen isimlerden biriyim” sözleri üzerine sinirlenen Nedim Şener, “Sevilay Yılman’ın duruşuna bakın, yanlışın nerede olduğunu görün. Açılımı desteklemek dün de bugün de yarın da yanlış Kardeşlikle açılımı karıştırmayın” ifadelerini kullandı.

YILMAN HDP’Yİ SAVUNDU

Programda söz alan Sevilay Yılman, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi HDP ve Selahattin Demirtaş’ın inanılmaz bir performans sergilediğini savunarak, “Hep kullandıkları bir argüman vardı: Biz bütün Türkiye’den oy istiyoruz. Ve bu argümanla yola çıkan HDP, seçimlerde yüzde 14’e yakın oyla barajı geçtiler. Barajı geçtikten sonraki süreçle sonrası için bir şey demeyeceğim. İktidarı bu kadar zora düşüren bir başarı elde ettikten sonra bu kadar başarısız bir süreç yönetmesinin izahatını bulamıyorum. 7 Haziran sonrası ile ilgili sürecin altına imzamı atıyorum. Fakat, gelinen noktada tiyatrodaki fotoğrafın bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. O kadar kutuplaştık ki… 7 Haziran’da AK Parti Kürt halkına karşı çok incitici bir dil kullanıldı. HDP’ye oy vermeyenler bile o incitici dil karşısında HDP’ye sığındı. 7 Haziran sonrasında yaşanan başarısız süreçte Selahattin Demirtaş’a ‘Sana oyumu haram ediyorum’ dedim. 7 Haziran’dan sonra çok büyük hatalar yaptı HDP. PKK ile arasına duvar öremedi, öreceğine de inanmıyorum. Tiyatro meselesine gelirsek, Selvi Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu, Dilek İmamoğlu ve Başak Demirtaş… Tabi ki gidecekler. Tiyatroyu öcüleştiriyorlar. Kürtlere cüzzamlı muamelesi yapıyoruz. Kürtler maalesef öyle görüyor. Mesele Demirtaş değil. Kendini ‘öteki’ gören Kürtlerin Demirtaş’la ilgili bir görüşü var. Kürtler, sığınabilecekleri bir liman olarak HDP’yi görüyorlar. Ben halkların tarafından bakıyorum. Çözüm sürecine de en çok destek veren isimlerden biriyim” ifadelerini kullandı.

NEDİM ŞENER’DEN SERT TEPKİ: HEPSİ SENİN GİBİ UTANMAZ

Sevilay Yılman’ın çözüm sürecine ilişkin sözlerine sinirlenen Nedim Şener ise, “Sevilay Yılman’ın duruşuna bakın, yanlışın nerede olduğunu görün. Açılımı desteklemek dün de bugün de yarın da yanlış, kardeşlikle açılımı karıştırmayın. Kürt toplumunu bu işe katmayın. Ortada PKK diye bir terör örgütü var. Yarın PKK’nın inisiyatifi dışında HDP bir iş yapmaya kalksın, Allah korusun iki bomba patlatarak her şeyi terse çevirebilir. Eğer ben destekleseydim sokağa çıkamazdım. Çözüm sürecini destekleyenler senin gibi utanmaz” diye konuştu.

Etiketler

7 Yorum

 1. Yorumcu HaydR’ın yaptığı gibi, ÜÇÜNÜ (de) aynı kefeye koymak, yani Nedim Şener’i diğer iki ŞEY(!) ile bir tutmak, Şener’in dediği gibi TERBİYESİZLİK’tir!

 2. Nagihan alci var buda aynı kafada bu sevilay gibiler.bunlari yine piyasaya sürdüler.dert baş.sanki hdp e kürt halkını temsil ediyormuş gibi göstermek ve terörist başını kürtlerin can ciğeri gösterip filim cevirmek.devlet baskı yapmış kürtler silaha sarimis ayagi

 3. Büyük israil için Bölge ülkeleri Yok edildi sıra Türkiye ve İran’da Dünya Ekonomisini yöneten Küresel Güç eninde sonunda bunu gerçekleştirecek çünkü bu iş için Ordular kuran Düşünce Kuruluşları ile çalışan Katliamları Göze alan ve Sistamatik bir şekilde Çalışan ve Kendini Geliştiren Tek Yapı Siyonizim!
  Bunun Karşısında Hiç bir silahı ve Ekonomisi olmayan oluşumcuklar sadece Umut olarak kalıyorlar !!
  Dünya’yı Yönetmek için Gerekli Üç Tanrı Bunların Kontrolünde !
  1- Din’leri oluşturan Siyonistler
  2- Para’yı Basan Siyonistler
  3- Bilgi Siyonist’lerde

 4. üstelik bu şey, FETÖcü Nazlı Ilıcak ile birlikte FETÖ yü savunmuş , bu tartışmada bunu da öğrendik… FETÖ ve PKK/HDP yi savunanlar AKP yi yanlışlara sürüklediler , aynı şeyler şimdi YCHP yi aynı b.k , terör çukuruna sokuyorlar …

 5. unutmuşum. spikerde aynı düşüncenin temsilcisi:! 3 lü . tartışma. iyide bi sorun var bunların 3 de aynı görüşte oılan insanlar.! yanlız hakkını vermek lazım! Tiyatro Konusunda baya yetenekliler. ama biz sinema seviyoruz..

 6. AL birisini vur ötekine. 2 side ayrı fikirler için tartışıyor! ama aynı düşüncenin temsilcileri olması! komik tabi trajı komik!.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı