Gündem

O yazıdan rahatsız olan Levent Gültekin’in eski mesajları yeniden gündemde

Tunceli’de terörden temizlenen dağlara devasa Türk bayrağı çizen Mehmetçik, yanına da ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazmıştı. Bu yazıdan rahatsız olan Halk Tv'nin yeni ekran yüzü Levent Gültekin'in eski mesajları sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Mehmetçik başarılı operasyonlar sonrasında terörden temizlediği dağlara Türk bayrağı simgeleri içeren ay yıldız ve Ne mutlu Türküm diyene yazıları yazdı, gazeteci Levent Gültekin ve Adem Özköse, önceki gün bu duruma tepki gösterdi.

Bu uygulama gazeteci Levent Gültekin ve Adem Özese’nin tepkisine neden oldu.
Levent Gültekin, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “İktidar, 18 yıl önce dağlardan sildiği ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazılarını yeniden yazıyor. 18 yıl sonra başladığı noktaya geri dönmek hakikaten büyük meziyet, eşi benzeri yoktur” ifadesini kullandı.


Suriye’deki cihatçı gruplarla teması bilinen Adem Özköse de destek verdi: “Müslüman bir Türk olarak daha çok Kürt kardeşlerimizin yaşadıkları bir coğrafyanın dağlarına ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ yazılmasını asla doğru bulmuyorum. Allah aşkına yeter artık daha ne kadar başa döneceğiz?”

CHP’nin kanalı Halk Tv’de programlara başlayan Gültekin’in sözleri tepki çekti ve eski sosyal mesajları yeniden gündeme geldi. FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz operasyonlarına sıcak mesajlar veren Gültekin’in bu paylaşımlarda FETÖ’nün yayın organlarını desteklediği de görülüyor.

İşte o mesajlardan bazıları…

 

Etiketler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı