Gündem

Rand destekçileri kim? Birileri kumpasların başlangıcına mı dönmek istiyor?

Son dönemde özellikle hükümet basını içinde yine 'TSK içindeki vesayetçiler' aranmaya başlandı. Rand raporundaki 'darbe' mesajlarını 'Kemalistler darbe yapacak' diye anlatma gayretine girildi.

“Kemalistler darbe yapacak” korosu yine sesini yükseltti. Sözcü’den Aytunç Erkin, gelişen söylemlerle ilgili “Birileri… 2005 Şemdinli’de başlayan, Atabeyler’le devam eden, Ergenekon ve Balyoz ile TSK’yı hedef alan kumpasların başlangıcına mı dönmek istiyor?” diye sordu.

Yazısının satır başları şöyle:

“15 Temmuz hain FETÖ’cü darbe girişiminin ardından Türkiye bambaşka bir mecraya doğru yol almaya başladı. Darbe girişiminin arkasında Amerika’nın olduğu iktidar yetkilileri tarafından da dillendirildi.

Ancak ABD derin devletinin sesi ‘uzman’ Michael Rubin, ulusalcıların Türkiye’de darbe yapacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

Fetullah Gülen de 18 Temmuz 2016’da Mısır’da yayımlanan “El-Yevm 7” gazetesine yaptığı açıklamada, “15 Temmuz darbesini ulusalcı, laik bir kesimin yapmış olabileceğini” iddia etti.

Neden mi yazdım bunları? AKP içinde bir grup, CIA’nın düşünce kuruluşu Rand Corporation’ın hazırladığı son raporda, “Orta kademe tasfiyelerden rahatsız, darbe yapabilirler” değerlendirmesini, “Kemalistler darbe yapabilir. Askeri vesayet hortluyor” diye anlatmaya çalışıyor.

Doğru mu? Değil!

Çünkü… Tasfiye edilenler, kripto FETÖ’cüler!

Ve ardından…

İlker Başbuğ’un, askeri yargıyı saf dışı bırakan yasayla ilgili açıklamasını da RAND raporuna eklemliyorlar.

Doğru mu? Değil!

Birileri… 2005 Şemdinli’de başlayan, Atabeyler’le devam eden, Ergenekon ve Balyoz ile TSK’yı hedef alan kumpasların başlangıcına mı dönmek istiyor?”

Etiketler

2 Yorum

  1. Kesinlikle Rand Raporu bir tezgah. Tezgah olmasa medya ve tv kanallarında bu konu tartışılırdı. İktidara yeni bir fırsat vermek istiyorlar. Amerikan emperyalizmine diren subaylar bu rapor aracılığıyla temizlemek istiyorlar. TSK’yı Sadat’ı yönetenlere teslim etmek istiyorlar. Teslim edilen ordu ABD’nin tam anlamıyla ileri karakolu olacaktır. Ama buna asla müsade edilmeyecektir. Türk milletini çok daha zor günler beklemektedir. Bir an evvel gerçek vatanseverlerin örgütlenip yeni bir siyasi oluşum kurmaları gerekmektedir. ÖLÜMÜNE ACİL BİR DURUMDUR. Türk halkının kime oy verelim haklılığını göz önünde bulundurarak bir lider çıkarılması gerekmektedir. Burada yazan gazeteci, düşünür ve aydınlarımıza çok büyük iş düşüyor. Lütfen…!!!

  2. Yandaş basının içini rahatlatacak bir haber veriyorum : darbe falan yok,olsa balyozda Ergenekon davalarında TSK nın onurunu ayaklar altına aldığınızda olurdu .Şimdi siz sandıkla tıpış tıpış gideceksiniz .Hiç mağdur edebiyatına gerek yok .Ekonomi ortada .Suriyeliler ortada .Şener Şen gibi Avrupa birliği diye kamyona bindirdiniz ülkeyi,bıraktınız Ortadoğu’ya.Sandık darbesi olacak .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı