RTÜK’ün cezasıyla ilgili ilk kez konuştu… Acun Ilıcalı’dan ‘Hasan Can Kaya’ açıklaması

featured

Acun Ilıcalı, RTÜK’ün Hasan Can Kaya’nın sunduğu Konuşanlar programına verdiği cezaya ilişkin konuştu.

Acun Ilıcalı, BluTV’de yayınlanan ve sunuculuğunu Cansu Canan Özgen’in üstlendiği ’40’ programına konuk oldu. Ilıcalı, RTÜK’ün Exxen’de yayınlanan Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programına verdiği ceza hakkında konuştu. 

Ilıcalı, “RTÜK olmalı, televizyonda her şey istenildiği gibi yayınlanmamalı. Amerika’da da açık kanallarda denetim vardır. Daha önce biz de cezalar aldık ve haksız olanlar vardı. Ama bizim için her zaman mahkemeye gitme hakkımız açık, kazandığımız ve kaybettiğimiz davalar oldu. Platformlar konusunda RTÜK’ün esnek olması lazım. Hasan Can olayına gelince bu karara katılmıyorum” dedi.

‘SON DERECE YANLIŞ BULUYORUM’

Acun Ilıcalı, şunları söyledi:

“Platform para verilip üye olunan bir yer. RTÜK’ün koruması gereken alan çocuklarımız. Onların zehirlenmesini engellemesi lazım. Ama platformda para verip de üye olunan bir yerde RTÜK baskın olmamalı bence. Hiçbir şeye karışmasın demiyorum ama Hasan Can kararını son derece yanlış buluyorum. Argo konuşulan bir program, arkadaşlar da ciddi derecede bipliyor. Ancak gündelik hayatta kullanılan kelimeler nedeniyle ceza verilmemeli.”

NE OLMUŞTU?

Acun Ilıcalı’nın Exxen kanalında yayınlanan ‘Konuşanlar’ programında Hasan Can Kaya’nın bir konuğun babasına ettiği küfür üzerine Nihat Genç’ten sert bir çıkış gelmiş, olay gündem olmuştu.

Nihat Genç, Kaya’nın küfrü üzerine sosyal medya hesabından “Yokluk, sefalet, sapıklık diplerde… Gençler galiba para için makul yollardan geçinecek fikir, akıl, ürün bulamıyor ve zıpırın biri seyircinin yüzüne ana avrat düz gidip ekmeğini kazanıyor! Adına da mizah demiş, seyirci de mazoşist, para verip kendine küfür ettiriyor!” paylaşımında bulunmuştu.

Paylaşımın ardından Hasan Can Kaya’nın kendisini aradığını belirtilen Genç, aralarında geçen diyalogla ilgili şunları söylemişti:

“Biraz önce attığım tweet üzerine Hasan Can Kaya aradı. Lafı ‘bana böyle diyemezsin’e getirdi. Ben de ona ‘seyircinin anasına küfür hiçbir gelenekte yoktur’ dedim. Efelenip pişkinliğinde ısrar edince, küfür öyle değil böyle edilir deyip yapıştırdım.”

Genç’in açıklamaları kısa süre içerisinde Twitter’da gündem olmuştu. RTÜK ise, programla ilgili inceleme başlatmış ve ‘Konuşanlar’ programı nedeniyle, Exxen’e idari para cezası ve katalogdan çıkarma cezası vermişti. “Programda mizahı aşan galiz ifadelerin, bir yapımda ağza dahi alınmayacak söylemlerin bulunduğunu” dile getiren RTÜK, “Türk toplumunun temeli olan ailenin fertlerinin de dahil edildiği ve cinsiyetçi unsurlar da içeren çok sayıdaki küfür ve argo kelimelerin ekranlara yansıtıldığını” belirtmişti. 

Nihat Genç ise RTÜK’ün konuya dahil olmasını eleştirmişti.

RTÜK’ün cezasıyla ilgili ilk kez konuştu… Acun Ilıcalı’dan ‘Hasan Can Kaya’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 ay önce

    Acun doğma büyüme newyork lu oluğu için amerikadan örnek veriyor. CIA’nın medya kliği acunumuz.

    Cevapla
  2. 5 ay önce

    Amerikalıların kopyası bir program , ama amerikalılar hükümete , başkana , ruhban sınıfına küfür eder, bizim hasancan bu halkın sahipsiz çocuklarına küfür ediyor

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!