Rusya ve Çin AB’ye girdi!

Avrupa Birliği'nden beklediği desteği göremeyen İtalya'ya en büyük yardım Rusya ve Çin'den geldi. Bergamo'da İtalya-Rusya merkezi kurulacağı belirtilirken, Çinli doktorlar hastanelerde iş başı yapmaya başladı.

Rusya ve Çin AB’ye girdi!

Rusya’dan İtalya’ya gönderilen ve aralarında doktor, virolog, epidemiyolog ve bilim insanlarının bulunduğu yardımlar Bergamo kentine ulaştı. Yerel medya, Bergamo’daki hastaların tedavisi için İtalya-Rusya koronavirüs (Covid-19) müdahale merkezi kurulacağını duyurdu.

Rusya ile İtalya arasında varılan anlaşma kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kararıyla gönderilen yardım, dün İtalya’ya ulaştı. Çok sayıda tıbbi malzemenin, virologların, epidemiyologların ve bilim insanlarının bulunduğu konvoy, Bergamo’ya geldi. Rus medyası, Bergamo kentinde İtalya-Rusya koronavirüs müdahale merkezinin kurulacağını ve hastaların tedavilerine yarın başlanacağını duyurdu.

Çin sağlık ekibi, ekipman teslim etmek ve koronavirüsle mücadeleye yardımcı olmak için geçen günlerde İtalya’nın Milano şehrine gelmişti. 20 ton ekipmana sahip 37 doktor ve sağlık görevlisi grubunun, İtalya’nın en kötü etkilenen bölgesi olan Lombardiya’daki hastanelere yardıma başladığı belirtildi. Çinli sağlık görevlileri deneyimlerini İtalyan meslektaşlarıyla da paylaşacak.