DünyaGündem

Rusya’dan Bahçeli’ye yanıt: Kışkırtıcı yorumlardan kaçınılmalı

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan, Suriye’de Türk askerlerinin ölümünden Rusya ve Suriye hükümetini sorumlu tutan ve Rusya ile ilişkileri yeniden gözden geçirme çağrısında bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamaların yanıt geldi. Bakanlık, krizin çözümü için kışkırtıcı yorumlardan kaçınılması gerektiğini ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Meclis Grup toplantısındaki konuşmasını değerlendirdi.

Sputnik’in aktardığına göre, bakanlığın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Suriye’nin kuzeybatısında gerilim sürerken soğukkanlılığın sergilenmesi, Suriye’deki krizin çözümü konusunda ülkelerimiz arasındaki yapıcı diyaloğa hiçbir şekilde katkıda bulunmayan kışkırtıcı yorumlardan kaçınılması gerektiğini düşünüyoruz. Trajik olayların, iç siyaset tartışmalarında ‘puan’ kazanma amacıyla kullanılmasının kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz.”

Astana süreci kapsamında Ankara ile yakın temas halinde olmaya devam ettiklerini kaydeden Rusya Dışişleri Bakanlığı, “İdlib’deki durumun istikrara kavuşturulması amacıyla 17 Eylül 2018 tarihli Soçi mutabakatının kapsamlı bir şekilde uygulanmasından yanayız” diye ekledi.

Etiketler

3 Yorum

  1. Kralin soytarisi olmak böyledir.Kraldan daha kral.Önceleri saraylarda Krali güldürmek icin soytarilar varmis ben demiyorum tarih kitaplari yaziyor bunlari.Bunlar kralin gülmesi icin hep komik sözler bulup söyler kral gülmezse daha komik sözler bulur söyler yine kral gülmezse bu sefer de takla atarak krali güldürmeye calisir.Bahceli krali güldürürken ayni zamanda bizleri de güldürüyor ve hergecen gün daha bir komiklesiyor daha bir yandaslasiyor ve Türklükten uzaklasiyor.Onun zaten Türklügü bir kamuflajdi.Ülkücü gecinen camiayi böyle kandirdi yillar yili bakti ki sökmüyor bu sefer yandas oldugunu acik acik belli ederek safini aldi.Türkiye Cumhuriyeti’nin yikilmasi icin en büyük cabayi Bahceli vermektedir.Bunu inkar etmek günesi balcikla sivamaktir.Bahceli’nin gecmisi incelenmelidir.

  2. İç siyaset vurgusu yaparken ne kadar ciddiye alınıp alınmadığı sorgulanmalı, ruslar da bazen bozabilir kendisini….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı