Dünya

Rusya’dan İdlib saldırısıyla ilgili açıklama: Türk askeri o bölgede olmamalıydı

Rusya İdlib'de 33 askerimizin şehit olduğu saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Rusya Hava Kuvvetleri’nin Türk askerinin vurulduğu bölgede operasyon yapmadığı bilgisine yer verildi.

SURİYE ORDUSU VURDU

Sputnik’in aktardığına göre, açıklamada şöyle denildi:

“Suriye İdlib’deki gerilimi azaltma bölgesinde bulunan HTŞ üyesi teröristler, Suriye Ordusu mevzilerine yönelik büyük çaplı bir operasyon başlattı ve Suriye Ordusu bu saldırıya yanıt verdi. Söz konusu saldırı, teröristlerle bir arada bulunan Türk askerlerinin de vurulmasıyla sonuçlandı.

Rusya Ordusu, yaralanan Türk askerlerine ilişkin gelen bilgi üzerine Suriye Ordusu’nun ateşkes yapması için gerekli adımları attı. Behun yakınlarında gerçekleşen operasyonda Rusya hava kuvvetleri yer almadı.

Türkiye’nin İdlib’deki koordinasyon merkezi ile temas halindeyiz.

Türk makamları tarafından verilen bilgiye göre, Türk askerlerinin söz konusu bölgede olmamaları gerekiyordu.”

LAVROV: TERÖRİSTLERLE HİÇBİR ŞEKİLDE UZLAŞMA YAPILAMAZ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da yaptığı açıklamda, Suriye’deki teröristlerle hiçbir şekilde uzlaşmaya yapılamayacağını söyledi.

 

Etiketler

2 Yorum

  1. bizim gözümüzde ypg/PKK terörist…..fakat rusya bunlara verdigi askeri elbiseyle…. suriye ordusu mensubuymus gibi….. pazarlamaya calisiyor…….. böylesi bir düsünceye sahip olanlarin sahada verdikleri bilgilerde dogruluk payindan mahrum oldugunuda bilmek lazim….. Bu sebeple iki ülke arasindaki iliskiler istenilen seviyelerde degil, olanlarda yükseklerde tutanamiyor…… Bu durum dostluk iliskilerine comak sokmak isteyenlerin isini kolaylastiriyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı