Rusya’dan uyarı: TSK ile teke tek kalacaklar! Araya girmeyeceğiz

featured
service

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, terör örgütü PKK/PYD/YPG/SDG’nin Suriye-Türkiye sınırının Suriye tarafından çekilmemesi halinde, Türk Ordusu ile teke tek kalacaklarını ve ne Rusya’nın ne de Suriye’nin araya girmeyeceğini duyurdu.

Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan Soçi mutabakatının ardından sahadaki gelişmeleri değerlendirdi.

Peskov, Rusya ile Türkiye’nin 22 Ekim’de Soçi’de vardıkları mutabakat kapsamında, Suriye-Türkiye sınırının Suriye tarafındaki terör örgütü uzantılarının konuşlu oldukları yerlerden çekilip ülkenin derinliklerine doğru ilerlemesi hususunda itinalı bir çalışma yürütülmekte olduğunu dile getirdi.

Sputnik’te yer alan habere göre, bu sürecin ilk aşamalarında birtakım pürüzler yaşanabileceğini de söyleyen Peskov, “YPG temsilcileri ile birtakım temaslar sürdürülüyor, biliyorsunuz ki varılmış olan mutabakatı destekledikleri ve buna uymaya niyetli olduklarına dair bir açıklama yapıldı” dedi.

Kremlin Sözcüsü Peskov, terör örgütleri PKK/PYD/YPG ile ilgili de, “Onların Suriye’nin kuzeyinden ayrılmamaları halinde bu bölgelerde onlarla Türk Silahlı Kuvvetleri arasında Suriye sınır muhafızları ve bizim askeri polisimiz durmayacak. O zaman da maalesef söz konusu YPG Türk Silahlı Kuvvetleri ile teke tek kalacaklar” uyarısında bulundu.

 

Rusya’dan uyarı: TSK ile teke tek kalacaklar! Araya girmeyeceğiz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!