Gündem

Soylu: Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum! O dosya bir açılırsa…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 17/25 Aralık operasyonundan önce FETÖ ile görüştüğünü iddia etti. 'Benim bildiklerim var' diyen Soylu 'Kılıçdaroğlu'nu uyarıyorum; bu defterler açıldığında kendisi zarar görecek' ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “siyasi ayak” tartışmasıyla ilgili Sabah gazetesine konuştu.

Soylu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bazı sorular yöneltti:

“FETÖ’cülerin sana getirdiği tekliflere ne dedin? Bu teklifler konusunda ne yaptın? Yurtta Sulh Konseyi tanımlaması nereden çıktı? Defterler açıldığında en çok senin zarar göreceğini bilmiyor musun? CHP’nin başındakiler neden FETÖ ile irtibat hevesinde?”

Soylu’nun açıklamalarının satır başları şöyle:

“Milletimiz bu tartışmaları çok iyi okuyor aslında. 15 Temmuz’u maalesef siyasal olarak da, hukuki olarak da karar vericiler arasında unutanlar var. Oysa devletlerin var olmasının temel nedenlerinden biri de kendilerine yönelik olan tehditleri unutmamalarıdır. Siyasete dışarıdan aşı yapmak kolay bir iş değildir. Yani içeride birtakım sufi ilişkiler olabilir, birtakım rant planları yapılabilir. Ama bunlar çok çabuk yüz üstüne çıkar, siyaset bunlara çok kendini alet etmez…

(Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi ayak’ suçlaması) İsterseniz dosya açalım. Açılmasını istiyorsa açarız. Bir soru daha sorayım. 17/25 Aralık 2013’ten çok kısa bir süre önce yani hükümetin bunlarla mücadeleye tam anlamıyla başladığı, kılıçların çekildiği bir dönemde acaba Kılıçdaroğlu bunlarla ne konuştu? Bunların bir takım tekliflerine ne dedi? Ne yaptı? Yurtta Sulh Konseyi tanımlaması acaba nereden çıktı? Yani benim bildiklerim var. Şunu ifade edeyim siyaset namuslu bir iştir. CHP’nin bir bölümünün FETÖ ile hiçbir irtibatı söz konusu değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Ama baştakileri bu hevese sokan nedir? Niçin böyle birşey istedin? Ben söyleyeceğim sözleri açık açık söyledim. Meclis’te sadece FETÖ ile ilgili değil DHKP-C ile ilgili de CHP’yi uyardım. Orada CHP’nin sağduyu içerisinde olan üyelerini uyardım. Aynısını FETÖ için de söylüyorum.

BU DEFTERLER AÇILDIĞINDA…

Recep Tayyip Erdoğan olmasa FETÖ hepimizi tüm Türkiye’yi, hiçkimse kusura bakmasın siyaseti topyekün esir almıştı. CHP’nin başına kendi istediği ekibi eksiksiz dizmişti. Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum; bu defterler açıldığında kendisi zarar görecek.”

Etiketler

12 Yorum

  1. Süleyman Soylu kralin sövalyesi rolüne soyunuyor krali koruyor.Onedenle yaptigi konusma yalandir ve bu camur aslinda onun üzerine yapismis bir camurdur.Cünkü Feto ile ilgili neler söyledigi videolar ile arsivlerde beklemektedir.

  2. Süleyman Soylu biliyorsun senin 2011 yilinda Feto ile ilgili konusmalarinin videosu var yani montaj filan degil.Biraz yüksek perdeden atiyor yalakalik yapiyorsun Siyasi Ayak’a.Senin Feto icin nasil güzellemeler yaptigini o videoyu gören herkes biliyor,Yani eger o video bir ortaya cikarsa bilmiyorum seni Trabzona sokarlar mi?Sen tescilli bir Fetöccüsün o nedenle baskalarina krala soytari olmak adina hava atma havani keserler.Son yillarda sana hak etmedigin bir simariklik ve haddini bilmezlik ögretmisler.Sen bu milletin hangi partiden olursa olsun Icisleri Bakanligi görevini yürütüyorsun.Yarin sana gel Süleyman bu videoda ki konusmalarini anlat bakalim diyenler cikabilir.Yani kendi düsen aglamaz.

  3. Ne konuştuğunu nasıl konuşacağını bilmeyen bir İçişleri bakanımız var. Erdoğan çevresinden sadece FETÖ’cileri değil böyle düşük kalibreli veya ayarsız adamları da temizlemeli. 17-25 Aralık dosyasını açarsanız biz de sizin FETÖ ile görüşmelerinizi açık ederiz diye tehdit olur mu hiç. Ne yani, 17-25 Aralık dosyasını açmazlarsa göz mü yumacaklar CHP yönetiminin FETÖ ile görüşmelerineç Kılıçdaroğlu veya çevresinde kim FETÖ ile yakınsa hemen tıkın Silivri’ye. Ne bekliyorsunuz.

  4. Bikti millet birbirini tehdit eden siyasetcilerden ve “bildiklerimi aciklarsam” diye santaj siyasetinden.
    DEVLET ADAMİ OLUN ARTİK

  5. Akp bıraktı fetoyu ychp e kucakladı. .bu net.bu yeni chp ‘nin sayesinde akp iktidarda.askerin kanında.ve solcu gençlerin kandirilip daga çıkarılıyor olmasın da yeni chp e destekçi..bunlar açık ve net.boyle karaktersiz böyle rezil politika olurmu.hdp e kim atatürk e katliamci diyen feto nun ergonokona tezgahını yaparken bir numaralı işbirlikçisi.

  6. dersımlı denılen zat 17/25 aralıkta takılı kalmıs. cunku muhalefet yapmasını bılmıyor. laıklık elden gıttı. ataturk ılkelerı elden gıttı. fetoculer vatan haınlerı ortada cırıt atıyot. dıs polıtıkada ayvayı yemıs durumdayız . partısının halı ıcler acısı. kendını muhaleftte sanan bır zat ıste. muhatap alanda kabahat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı