Gündem

Soylu’nun sözlerine tepki: Ezan dinletmek diye bir ceza mı var?

İzmir'de camilerden şarkı dinletilmesine tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Yapanı bulur caminin dibinde ezan dinletiriz' dedi. Soylu'nun bu ifadelerine sosyal medyadan tepki geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Mamak Belediyesi’nin düzenlediği bir programa katıldı. Soylu, İzmir’de cami hoparlöründen şarkı çalınmasına tepki gösterdi. Olayı ‘ahlaksızlık’ ve ‘inançsızlık’ olarak niteleyen Soylu, “Böyle bir dine karşıtlık beklenmez. Bu Ramazan ayında milletin bu konudaki düşüncelerine inançlarına saldırı beklenmez. Ama biz birçok şeyin hakkından geldik bunun da hakkından geliriz. Buluruz ona da caminin dibinde ezanı dinletiriz” ifadelerini kullandı.

Ses sistemine endüstri meslek lisesi birinci sınıfında okuyan bir öğrencinin bile sızabileceğini belirten Soylu, bu yüzden faili bulmanın çok kolay olmadığını kaydetti.

Soylu, iki yıl önceki bir açıklamasında da “Uyuşturucu satıcısının ayağını kırmayan polis görevini yapmamış demektir… Uyuşturucu satıcısını gören güvenlik görevlisi ne yaparsa yapsın sorumluluğu bana ait” demişti.
Soylu’nun ezanı ceza olarak dinletme sözlerine sosyal medyadan tepkiler geldi:

Etiketler

4 Yorum

  1. Gerçekten de bunların hakkından sadece Erdoğan geliyor. Kendi kafalarından konuştukları veya hareket ettikleri zaman böyle saçmalıyorlar. Sırf bu olay bile başkanlık sisteminin bizim için en uygun sistem olduğunu gösteriyor. Hiçbir partinin 16 tane her zaman ne konuştuğunu bilen bakan adayı yok. Daha bunun düzinelerce müsteşarı var, yüzlerce genel müdürü var.. Nerede öyle yetişmiş adam bolluğu!

  2. Dini konular ironi kaldirmiyor..Espri hic kaldirmiyor..Eskiden leman dergisindeki erkut abinin cezalarini andirdi..Hatirlayanlar olmustur..

  3. Türkiye’de bozuk hoparlörlerden yüksek sesle okunan ezanın ceza olduğunun kendileri de farkında demek ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı