Köşe Yazıları

Tahliyeler

Tahliyelerle anladık ki meydanlarda Nazlı Ilıcak’a af isteyen yeni CHP’yle güya FETÖ’ye karşı savaşan AKP aynı Tanrı’nın çocukları.

Bu hangi Tanrı’dır, bunu da gizli derneklere merak salıp zevkle okuyanlar bulsun.

Ancak bu Tanrı ‘adaletin Tanrısı’ hiç değil.

Adalet diye osuruklarını şişelemiş satıyorlar!

Adalet, lastik gibi bükülüp kafasını kendi kıçına sokan yogacıya döndü!

Hürriyet-Özgürlük-Barış çakralarınız açıldı mı ey AKP’liler ey Yeni CHP’liler!

Suçsuz günahsız delilsiz yüzlerce yüksek komutanı 4 sene beş sene hatta altı sene içerde yatırdınız, Taraf gibi FETÖ operasyonu gazetesi ve on yıllarca FETÖ’nün tetikçiliğini yapmış Nazlı Ilıcak’ı üç sene içeride yatıramadınız!

Adaletin sahipsizliğine, Devlet Bahçeli’nin meşhur twitleri bile sessiz, bu sabah itibariyle açın Cumhuriyet’i Sözcü’yü, Sabah’ı Aydınlık Gazetesi’ni Yeni Şafak’ı Yeniçağı’, dıngıllarında değil, adaletin sahipsizliğine bir memleket oturup kendi ağlasın.

Ülkeyi işgale kalkan ordunun topunu tüfeğini tankını uçaklarını kullanıp halka savaş açanlar karşısında adaletin öfkesi ne çabuk soğumuş!

Memleketinizi düzdüler orduyu hukuku tek bir kişi kalmayacak şekilde tasfiye edip gasp ettiler, CIA ajanları suç üstü yakalandı, ey Tayyip Erdoğan ey Kılıçdaroğlu, bu ihanet karşısında maşallah ne kadar yüce gönüllüsünüz.

Size adalet size memleket teslim edenlerin de Allah belasını işte böyle veriyor!

Ey ahali, artık siz de anlayın devlet içinde adaletin yanında sapasağlam çivi gibi duracak gücü yüreği tıyneti olan kalmamış.

Ey ahali, defterlerinize yazın bu ASLA İFLAH OLMAYACAKLAR listesini.

Ülkeyi düşmana karşı koruyacak, ülkeyi devleti adaleti sahiplenecek, ve ulusal kimlikte artık DEVAM EDEMEYECEK bu yazarları gazeteleri siyasileri bir kenara not edin!

‘Dayatmalara’ ya karşı koyamadılar ya da adalet sözlerini tutacak kadar temiz dürüst hesap verebilir güvenilir bir kimlikleri aslında hiç olmadı!

Sahipsiz adalet!

Sahipsiz memleket!

Ahmet Altan’dan Eren Erdem’den Nazlı Ilıcak’tan vs. Nazım Hikmet yaratan siyaset ve medya!

Devlet adamlığı size çok fazla, dayatmalar karşısında çok hafif kaldınız, dayatmalar karşısında ne çabuk ilmik ilmik çözüldünüz, ne çabuk aşındınız, ne çabuk söylediklerinizi yaladınız yuttunuz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin adaleti DİRAYETİ nerede?

Omurganız nerede, şerefiniz nerede?

Ey medya yine kimin beslemesi kimin hizmetçisi kimin gözdesi kimin mürebbiyesi kimin dadısı, ey siyaset, dış politikada yine kimlerin hoppası oluverdiniz!

Tayyip bey, eski günlerdeki gibi yine kıvamınıza getirilmişsiniz, artık güle oynaya gönül rahatlığıyla Amerikanıza gidebilirsiniz!

24 Yorum

 1. Nihat Genç, Seni severim ama kişisel görüşlerle kolektif oluşturulan parti siyasetlerini eleştirmen sana yakışmadı. Türkiye gerçeğini iyi anlayıp o pencereden bakmamız doğru olur Fetö yargısını geri getirmek için adalet yürüyüşü yapanlar sevinmiş yazına!!!

 2. Nihat Bey, bu yazınızda Yılmaz Özdil’e, Ekrem İmamoğlu’na laf söylememişsiniz. Şaşırdık (!!!)
  İktidara laf söylemek yerine en ufak hatasında pireyi deve yapıp CHP’ye laf söylemek size hiç yakışmıyor.
  Ya da yaş ilerleyince insan böyle oluyormuş diyeceğiz artık.
  Aynı Doğu Perinçek’e son 2-3 yıldır AKP’ye desteğinden dolayı dediğimiz gibi.

 3. Bu güzel makaleye bir mesajar iyi gider; 15 Temmuz şehidi Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok, FETÖ tahliyelerinin ardından ‘Bu hızla benim hapse girişimi görürsün çünkü ibrelerin yönü değiştirildi’ mesajı paylaştı.

 4. Yediden yetmişe bütün fetocuları salıyorlar. Çok çabuk unuttular bu şerefsizlerin terör örgütüne yardım, yataklık ve yalakalık ettiğini. Böyle mi onurlandırdınız 248 adet şehidimizi. Adaletiniz bumu? Yazıklar olsun!

 5. Vatan partisi genel baskani sayin Dogu Perincek bugun yayinlanan Tarafsiz Bolge TV programinda tahliye edilenlere “Gecmis olsun” dedi ve Turk adaletinin bugun ‘Altin’ devrini yasagini belirtti.

 6. Türkiye için sadete gelirsek; Fetö dediğimiz şey Kemalizm düşmanlığıdır. Dinci, solcu, küreselci, liberal, etnikçi, mezhepçi, tarikatçi, ayrılıkçı, neoliberal; tek birleştikleri konu Atatürk Cumhuriyeti düşmanlığı…
  Bunların herhangi biri fetöyle mücadele etmez, edemez. Eşyanın tabiatına aykırı. Adı belki fetö olmaz metö olur…
  Kolaycı olmamak gerek. Bu ve diğer tüm sorunları çözerse Cumhuriyetçi, vatanseverler çözer. Onlarda bir araya gelerek uzun soluklu işe girişirse…

  Azılı hırsızları hakim ve savcı yapıp hırsızlığı bitirmesini mi bekliyordunuz!..

 7. 15 temmuza tiyatro diyen chp lilerin bu tahliyelere cok sevinmeleri gerekiyor. Zira tahliyeleri eleştirmeleri tam çelişki olur. Hem meydanlarda bunlarin isimleri tek tek okunup alkislatilmamis mıydı? Bunlar geri geliyorsa eger bunca memleket sevdalısı insan ne yapacak bundan sonra nihat abi..Ben yine de herseye ragmen olaya siyasi bakmayıp binlerce yıllık arşive sahip devlet aklına güveniyorum…Bu kadar şaşkın ve savunmasız olacağını zannetmiyorum devletin…bizimde sığınacagimiz yer bayrağımızın gölgesinden başka bir yer olmayacak her zaman ki gibi…

 8. Milletimizin düşmanlarıyla dost olmayınız. Onlara düşmanım sana tek kişi kalsam bile deyiniz
  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

 9. Kalem kılıçtan keskindir !
  Kendi milliyetine malik olmayan fertler de yavaş yavaş “nüfuz mıntıkaları”nın sultanlarına tabi olurlar.
  Milliyeti, asabiyeti, vatanı olmayan kozmopolit bir halk hiçbir vakit onların iktisadi yağmalarına, iktisadi itisaflarına, siyasi tahakkümlerine muariz olamaz, esir olur. Mahvolur. Tarihten silinir.
  İşte “İnsaniyet” ve “beynelmileliyet” fikrinin bizi sürükleyeceği uçurum!:::”

  Ömer Seyfettin, Genç Kalemler, 22 Temmuz 1911, Selanik

 10. Az bile yazmışsınız sayın Genç. Yollarca aşağılık, şerefsiz FETÖ ekranlarından bu yaratıkların tahriklerini ne çabuk unuttu AKP. Bunun gerisinde ne var bilmiyoruz. Vatanımız vatan olmaktan çoktu ne yazık ki. Her yer kalleş ve hainlerle dolu maalesef.

 11. Youtube ve buradan takip ediyorum. Vatan aşığı biti olarak tebrik ederim. Dediginiz gibi hepsi sessiz bir bız buradayız.

 12. İki yanlış bir doğru etmez. Dava süreçlerini tam bilmiyorum bunların ama bizzat 15 Temmuz Terör Saldırısına katılmadıysa mahkumiyet kararı çıkana kadar hapse girmeleri adil görünmüyor. Davaların hızlı bir şekilde bitirilmesi ve “ne istedilerse verenler”in yargılanması da en büyük dileğimizdir.

 13. Ey Türk Gençliği
  Birinci vazifen Türk istiklalini Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafa etmektir
  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur.Bu temel senin en kıymetli hazinendir.İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır.Bir gün İstiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin Bu imkan ve şerait çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir İstiklal ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş bütün tersanelerine girilmiş bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her ķöşesi bilfıil işgal edilmiş olabilir Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler
  Millet fakrü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir

  Ey Türk istikbalinin evladı İşte bu ahval ve şerait içinde dahi
  vazifen Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur
  Mustafa Kemal Atatürk

 14. Günaydın Nihat hocam. Saf duygularinizla oynadılar. Mücadele ediliyor sandınız. Kandırıldınız. Son dönemde hükumete yakın yazilarinizdan pişman olmussunuzdur. Sanırım. Geçmiş olsun.

 15. Ülke bağımsızlık ve özgürlüğünü kaybetmiştir.
  ABD ‘ nin TRUVA ATI AKP sayesinde ülkede ADALET HUKUK yok edilmiştir. Eğitim yok edilmiştir. Üretim yok edilmiştir. Sevgi yok edilmiştir. Barış yok edilmiştir. Vatandaşların birliği yok edilmiştir. İslam Dini paramparça edilmiştir.
  ABD artık çok kolayca sarayı ikna edip tüm isteklerini ve planlarını yapabilmektedir.
  PARA , SERVET, MAKAM güç haline gelmiştir. Bunlar kimin elinde ise halkın çoğunluğu ALLAH gibi ona biat edip tapmaktadır.
  Nefsim elinde olan ALLAH’a yemin olsun, inandığım , okuyup anlamaya çalıştığım KURAN-I KERİM bu durumda olan tüm ülke ve toplumların yok olduğunu anlatmaktadır.
  Sanırım 16.Türk Devletini de yıkacağız. Ancak yeni bir MUSTAFA KEMAL ATATÜRK çıkar mı ? onu bilemiyorum.

 16. Sayin Genc,
  Yazilarinizi ilgiyle izliyorum. Bircok yazinizda sik sik gerek Türkiye’deki gerekse dünya genelindeki siyasi, ekonomik ve toplumsal gelismeleri irdelerken iyimser ve umut dolu yorumlar yapiyorsunuz. Bu cözümlemeler kuskusuz dogrudur, tarihin akisi iyiden, dogrudan ve aydinliktan yanadir. Ancak, ülkeler ve uluslararasi siyaset icin kisa sayilan on yillik dönemlerde karanlik hakim olur her yere. Memleketimizde bunu yasayarak görüyoruz. Bu tahliye kararlari, ülkemizde adaletin ne kadar yozlastiginin belgesidir. Bir de, bu pislikler son durusmalarinda, mahkemedeki ifadelerinde utanmadan sikilmadan halk kahramani(!) edasiyla cart curt etmisler. Yazdiklari ve yaptiklari herseyin arkasindaymislar!
  Vicdanlari olmayan, satilmis, kösele suratli soysuzlar! Yazar maskeli, aydin maskeli fahiseler!!!
  “Adalet mülkün temilidir” diyorsak eger, mülk(Devlet) yikiliyor!
  En üzücü olani da, birileri hala yasadigimiz tüm bu pisliklerin sorumlusu olanlardan “cözüm” bekliyor!
  Tek umut, ülkemizin ve Türk Halkinin dinamiklerinin öngörülmesi cok güc olmasi ve karanligin en koyu oldugu anin, safak vaktine en yakin an olmasidir. Bu sekilde avunuyoruz. Saygi ve selamlar.

 17. Öfken ofkemiz Nihat abi, az bile söylemişsin bunlara. Ne iktidarı ne muhalefeti fetoyla mücadele etmiyor, hepsi sözde kaldı. Türkan Saylan için burs verdiği kızları subaylara pazarlıyor diyen bir lağım ağızlı mazlum oldu serbest bırakılıyor. Bir mal varlığı uğruna yine çöktü ABD’nin önünde, Türk milleti sahipsiz

 18. yeni chpe seviniyor ılıcak altanlar çıktı diye,meydanlarda alkışlatmadılarmı,yeni chp ve feto kime düşman ataturkculere aynı amaç,ataturkculer bagnaz gitsin biz gelelim havasında lar kuşatılmış chp, tarf gazetesi camiye bon ba koyacaklar ve darbe için ortam yaratcaklar diye manşet atan gazetenin sahibini yeni chp nin alkışlatması ne demek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı