Gündem

Tavan fiyatı 1 TL olan maske ihalesinde İBB’nin fiyatı uçtu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı ihaleyle tavan fiyatı 1 TL olarak belirlenen cerrahi maskeyi 2,89 TL'ye satın aldı. CHP'li Hülya Sarıgöl'ün firmasından alınan 100 bin adet maske için 289 bin TL ödendiği ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İETT için açılan ihaleye 100 bin adet cerrahi maske satın aldı. Ancak yapılan ihalede CHP’li Hülya Sarıgöl’ün firmasına tavan fiyatı 1 TL olarak belirlenen maskeler için 2,89 TL ödendiği ortaya çıktı.

100 BİN MASKEYE 289 BİN TL ÖDENECEK

Buna göre firmaya 100 bin adet maske için 289 bin TL’lik sözleşme yapıldı. İhale, sosyal medyada vatandaşların da tepkisini çekti.

Ticaret Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamada cerrahi maskelerin KDV dahil en fazla 1 TL’ye satılacağını ilan etmişti.

SOSYAL MEDYA HESABINI KAPATTI

Sosyal medya kullanıcıları, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan yapılan ihale hakkında bir açıklama beklerken Hülya Sarıgöl’ün hesabını kapattığı görüldü.

CHP Küçükçekmece Kadın Kolları’nın etkinliğine katılarak paylaşımlarda bulunduğu görülen Sarıgöl, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden Ekrem İmamoğlu hakkında “Rantçıların tepesine çöküyor.” yazılı bir mesajı paylaşmıştı.

Etiketler

3 Yorum

  1. Alınan maskeler 12 saat dayanıklıdır. Diğer maskelerden farklı olarak sıvı geçirmezdir. Hastalığın sıvı teması ile yayılma ihtimali yüksek olduğundan böylesi maskelerin tercih edilmesi İETT şoförlerinin sağlığı için en doğru karardır. Ayrıca bu maskeler elle iplik dikişi değil makine marifetiyle ultrasonik şerit dikişlidir. Yine kulakta bir rahatsızlık yaratmaması için halkaları şerit esneklik taşımaktadır. Koruma özelliğinin daha yüksek olması için diğerlerinden daha büyük ebatlı maskeler tercih edilmesi yoluna da gidilmiştir”
    İBB, ‘3 katı fiyatına cerrahi maske alındı’ iddialarına yanıt verdi: Alınan maskelerin koruma özelliği daha yüksek

  2. Bunu iktidar yapiyormu dur ? Kesinlikle … Ama bunu muhalefet yapabiliyorsa genel bir ahlak sorunu var TBMM … umarim sorumlular cezasini alir ve tekrarlanmiyacak sekilde agir olur cezalar…

  3. Çok cahilsiniz veyansıntv o tavan fiyat normal için 😀 İBB aldığı maskeler kelliğe iyi geliyor gözleri güzelleştiriyor ve burun estetiği gerekenlerin burununu kendiliğinden düzeltiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı