Trump terör örgütü elebaşıyla telefonda görüşmüş

featured
service

ABD’nin Suriye’de besleyip donattığı PYD’li teröristler Türk ordusu tarafından ezilirken, teröristlerin ABD ile teması arttı.

Son bir haftada PKK/PYD saldırılarında 18 sivil vatandaşımız hayatını kaybetti ancak ABD, eli kanlı terör örgütünü muhatap almaktan çekinmiyor.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’nin terör koridoruna karşı gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı konusunda hem Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hem de terör örgütü PYD’nin paravan kuruluşu SDG’nin sözde komutanı Mazlum Kobani ile telefonda görüştüğünü açıkladı.

‘ERDOĞAN KOBANİ’YE SALDIRMAMA TAAHHÜDÜNDE BULUNDU’

Pence, Trump’ın Erdoğan’a ‘Suriye’nin kuzeyinde derhal ateşkes ilan etme’, ‘Suriye’deki Kürt güçleriyle müzakere etme’ ve ‘Ayn el Arab (Kobani) kentine saldırmama garantisi verme’ çağrısı yaptığını söyledi. ABD Başkan Yardımcısı, Erdoğan’ın da Ayn el Arab için ‘taahhütte bulunduğunu iddia etti.

Mazlum Kobani’nin Trump’la görüşmede ‘Any el Arab konusunu Kürt halkı için son derece önemli bir mesele olarak gündeme getirdiğini’ aktaran Pence, “Başkan Trump, bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çok doğrudan konuştu ve Erdoğan’dan, Ayn el Arab kentine hiçbir saldırı olmayacağına dair katı bir taahhüt aldı” ifadelerini kullandı.

“Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’ye Suriye’yi işgal etmesi için yeşil ışık yakmadı” diyen ABD Başkan Yardımcısı, yakın zamanda bir heyetle birlikte Türkiye’yi ziyaret edeceğini ve arabuluculuk girişiminde bulunacağını da açıkladı.

Trump terör örgütü elebaşıyla telefonda görüşmüş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!