Tunç Soyer’e KKTC tepkisi: Haddinizi bilin

'Kıbrıs'ı Kıbrıslılara bırakalım' diyerek Türkiye'nin KKTC'ye müdahale etmekle ve 'ada halkının rahatını bozmakla' suçlayan Soyer'e tepki yağdı.

Tunç Soyer’e KKTC tepkisi: Haddinizi bilin

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kıbrıs sorunu ve Doğu Akdeniz üzerinden adada yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, Türkiye’nin adaya müdahale ettiği savunarak “daha fazla müdahale etmeyelim” dedi.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini “fillerin tepişmesine” benzeten Soyer, “Onlar tepişiyor. Olan Kıbrıslılara oluyor” dedi. Soyer’in sözlerine tepki yağdı.

DENİZ KUTLUK: KENDİNİ DIŞ POLİTİKA UZMANI ZANNETTİ

Amiral Deniz Kutluk, “Adam ilçe belediye başkanlığından Türkiye üçüncü büyük iline Başkan olunca kendisini dış politikada da uzman zannetmeye başladı. Kamuoyunda zor duruma düşmemek için bu girdiği yoldan hızla çıksa oy verenlerine iyilik yapmış olacak” sözleriyle Soyer’e tepki gösterdi.

EMETE GÖZÜGÜZELLİ: LAFINIZIN YERİNİ BİLİN

KKTC vatandaşı akademisyen ve Veryansın TV yazarlarından Emete Gözügüzelli de sosyal medya hesabından Soyer’e şu sözlerle tepki gösterdi.

“İzmir BB Soyer’i kınıyorum! Kendisine soruyorum : Siz Kıbrıs davası hakkında ne biliyorsunuz ki böyle hadsiz yorum yapıyorsunuz? Sizin işiniz Belediyecilik değil mi? Açıklamanız saygısızlık, uşaklık, gaflettir! Türkiye’siz Kıbrısın adıdır Kıbrıslılık! Lafınızı yerinizi bilin!”