Barış Pınarı HarekatıDünyaGündemVideo

Türk doktorun konuşmasını Birleşik Arap Emirlikleri engelledi

Kalp Cerrahı Doç.Dr.Mert Dumantepe , Birleşik Arap Emirlikleri Kongresi'nde kürsüye çıkartılmadı. Sebebi ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasıydı.

Mert Dumantepe’in eşi olayı bu şekilde anlattı:

‘Abu Dabi’deyiz.Abu Dabi birleşik Arap emirliklerinin başkenti. Neden burdayız çünkü eşim doktor Mert Dumantepe bir bilimsel kongrede konuşma yapmak için çağırıldı.

Ancak az önce öğrendim ki sevgili Arap ve Müslüman kardeşlerimiz kongrenin olacağı alana gelerek resmi yetkililerle konuşarak kendisinin konuşma yapılmasına izin verilmediğini öğrendim.

Bunu burdan sizlerle paylaşmak istiyorum, çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir zaman ne insani olarak ne siyasi olarak kişiler bağlamında diplomatik hareketlerde bulunmamıştır.

Ama takdir edersiniz ki Arap vatandaşları bizim ülkemizde çok rahat şartlarda, bizden çok daha iyi şartlarda yaşamaktadırlar. İnanıyorum ki bizim hükümetimiz de diplomatik olarak gereken cevabı verecektir. Bu vesileyle yalnız ve güzel ülkeme tekrar selamlar, hoşçakalın.’

Etiketler

4 Yorum

 1. Geçmiş olsun. Aslında onur madalyası olmuş. Demek ki vatansever milliyetçi insanlarımıza hınçları var. Hain olanlar ise emperyalizm ve işbirlikçilerinden itibar görür.
  Yalnız değerli dr. umuzun saygıdeğer eşinin konuşmasını onu kimliğiyle tanıtarak verseydiniz iyi olurdu. Çünkü kadınlarımızı yalnızca birinin eşi olarak tanıtmak kimliğine gereken değeri ister istemez vermemek oluyor. Haberde bu kasıt olmasa da… Saygılarımla…

 2. Aralar Türkçe bilmez
  🤔
  Bizim EYTTTTTT dediğimizde de
  Hiç bir şey anlamaz ✔️✔️

 3. Bu ingilizlerin cocugu bae cok zipliyor dur bakalim.Tam Turk dusmanlari Turk Imparatorlugu zamaninda bunlarin irzlarina gecmedigi icin bizi sevmiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı