Gündem

O da FETÖMETRE’ye karşı… Bunları söyleyen Emre Uslu değil Türker Ertürk!

CHP'li Türker Ertürk, TSK'daki binlerce FETÖ'cünün tespit edilmesini sağlayan FETÖMETRE'yi hedef aldı. Bu sistem yüzünden 'bir sürü pırıl pırıl insanın ihraç edildiğini' öne sürdü. Cihat Yaycı'nın, Mavi Vatan politikasıyla da iktidarın arayıp bulamadığı argümanı verdiğini iddia etti.

VERYANSIN TV

CHP üyesi emekli amiral Türker Ertürk, Cihat Yaycı’nın geliştirdiği ve TSK’da binlerce FETÖ’cünün tespit edilmesini sağlayan FETÖMETRE’yi hedef aldı. Ruşen Çakır’ın YouTube kanalına konuk olan Ertürk, FETÖMETRE’nin aynı zamanda büyük haksızlıklara neden olduğunu iddia etti ve “Bir sürü pırıl pırıl insan bunun yüzünden ihraç oldu” dedi. Firari FETÖ’cüler, uzun zamandır benzer argümanlarla Yaycı’yı hedef alıyordu.

Ertürk şöyle konuştu:

“FETÖMETRE’yi ben başarılı bir şekilde hazırlayamazdım. Çünkü hazırlayan irade sistemin içinden geldiği için, tersine mühendislik yapmış ve bunu hazırlamış, o yüzden başarılı. Geçmişte cemaatin dershalerinde okumak, abilerinden ablalarından akrabalıkları olanlar FETÖMETRE’den puan alıp ihraç ediliyor. Mesela Anadolu’da bir esnaf, oğlu da akıllı bir çocuk. Askeri okullara girmek istiyor. Cemaat okuluna gidiyor, bedava okutuyorlar. Sonra kazanıyor, üsteğmen oluyor. Sonra FETÖMETRE uyguluyorsunuz ihraç ediyorsunuz. Bir şekilde cemaate yakınlığını tespit ediyor ama darbeci olduğunu göstermiyor.”

‘MAVİ VATAN’A DA KARŞI

“Mavi Vatan” politikasını da eleştiren Ertürk şöyle konuştu:

“Bugün iktidar için iyi olan her şey ülkemiz için kötüdür. Çünkü bugün iktidarın bekası Türkiye’nin güvenliği ile çatışıyor. Siyasal İslam ideolojisine göre operasyonlar yaptığı için zararımıza. Suriye’ye, Libya’ya müdahale etmek bunun için. Bunları topluma ‘yerli ve milli’ diye satmaya çalışıyor. İktidar Libya’ya bu ideoloji adına müdahale ediyor. Bunu topluma nasıl anlatacak? İşte Cihat Yaycı burada ortaya çıkıyor. Hatta Yaycı’nın başka vukuatları da var. Türk halkını kandırmalarına bir argüman buldular. Nedir o Libya ile yapılan deniz yetki alanları muhtırası. Kimle yaptılar? Trablus yönetimiyle. Bu anlaşma kadük olmasın diye oradayız. Ulusalcılar bunu yer. Bu amiral akıllı ve bu buluşu yapıyor. İktidarın arayıp bulamadığı argümanı buluyor.”

Ertürk’ün açıklamalarını sosyal medya hesabından paylaşan, firari FETÖ’cü Halis Tunç, TSK’dan tasfiyelerle ilgili “Sayın Ertürk komutanımızın izah etmesi icap eder” dedi.

FETÖ’cü hesapların FETÖMETRE’yi hedef alan paylaşımlarından sadece bir kaçı…

VERYANSIN TV

 

 

4 Yorum

  1. YazIya benden sonra yorum yazanlarIn yorumlarInI onaylamIssInIz. Benimkini sansurlediniz gibi gozukuyor, VeryansIn’I da elestiren seyler de yazmIstIm.

    Sizin de demokratlIgInIz bu kadarmIs. Sagolun. TanImIs oldum.

  2. Ne kadar bir kolu dışarıda çer çöp adam varsa Vatan Partisi’ne saldırıyor. Demek ki doğru yoldayız!

  3. CHP Kılıçdaroğlu ile birlikte FETÖ’ nünde üst aklı olan Küresel(ci) lerin kontrolünde olduğu için olabilirmi?!

  4. Ruşen Çakır’ın küreselci oligarşinin yerleştirilmiş kukla gazetecilerinden biri olduğunu 15 Temmuz ertesi Henry Bakey ile yapmış olduğu mülakat ele vermişti. Bu zat sürekli Vaşington’a, Nevyork’a gider ve orada bilimum neokon düşünce kuruluşlarına katılır. Bunuda marifetmiş gibi kendi programında övünerek defalarca belirtti. Türker’in böyle biri ile röpörtaj yapması bile bu emekli amiralin ya küreselciler hesabına iş gören biri olduğunu yada kelimenin tam anlamıyla çenesi durmayan bir ahmak olduğunu gösteriyor. Ben şahsen kendisinin fazla düşünmeden konuşan, medya delisi narsist bir ahmak olduğu kanaatindeyim. Büyük olasılıkla kullanıldığının bile farkında olmayan zavallının teki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı