Gündem

Türkiye’nin yeni gündemi: İmamoğlu’nun kaz partisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun katıldığı kaz partisi yeni bir gündem yarattı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun lüks bir restoranttaki ziyafet görüntüleri gündemin yeni konusu oldu. AKP’li sosyal medya kullanıcıları kaz yenilen yemekte İmamoğlu ve Kaftancıoğlu’nun şarap içtiğine odaklandı. Yemekte bulunan Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, şarap içilmediğini yazdı.

Eski Ankara Büyükşehşr Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sosyal medya paylaşımları ise tartışmayı başka bir boyuta çekti. Gökçek, görüntüleri Kaftancıoğlu’nun bilerek sızdırdığını öne sürdü.

Zeyrek’in mesajları ve Gökçek’in iddiaları şöyle…

Deniz Zeyrek:

“Sevgili Başkan, yemeği 1 grup Kars/Ardahanlı organize ettik. Her yıl kaz sezonu açılışında yapıyoruz. Geçen yıllarda Sayın Binali Yıldırım ve Ahmet Arslan’ın katılımıyla Ankara’da da yapmıştık. Kazlar Kars’tan bizim köyden geldi. Not:C.Kaftancıoğlu ve E.İmamoğlu su içtiler.

Amacımız Kars’ın ve muhteşem kazın tanıtımıdır. Twitlerinizle yaptığınız katkıdan dolayı teşekkür etiyoruz. Lütfederseniz, Ankara’da sizinle de Buluşup kaz yemek isteriz.

Görüntüleri de kimse sızdırmadı. Ümraniye’de bir hemşehrimizin mekanında yaptık ve görüntüler mekanın instagram hesabında “story” olarak yayınlandı.”

Kaftanıoğlu, Zeyrek’in mesajına da şöyle yanıt verdi:

“Sevgili Deniz Zeyrek, hakikate saygı gereği limon sodayı da atlamayalım Ejder meyveli smothie falan zannedilir de:)”

Melih Gökçek:

“Sizce Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu’nun şarap içtiği bu şakafatlı sofrayı niçin sosyal medyaya sızdırdı? Yorumlarınızı alalım.”

“Sevgili Deniz Zeyrek, sen yılların tecrübeli gazetecisin. yeme bizi. Aşağıdaki fotoğraflar seni mahçup ediyor. Koca şarap bardağı dibindeki şarapla İmamoğlu’nun önünde duruyor…

Hani biz şarap bardağına cola koyup içirdik desen belki lütfen bırak İmamoğlu kendini savunsun.”

Etiketler

7 Yorum

 1. Düşün artık milletin yakasından dediğin, adamı millet getirdi oraya, halkın iradesi yani
  İmamoğlu demiyor herhalde benim yemeğimi yayınlayın diye yayınlamasınlar, ilgi çekeceğini bildikleri için yayınlıyorlar. Vatan millet kimsenin tekelinde değildir, tek bir bakış açısı yoktur, vatan, milletin ortak ülküsüdür, tek bir topluluğun değil

 2. Seçimlerden önce,kaz gelecek yerden tavuk esirgememisti ! Ha ha ha ha Gündeme dikiz!Afiyet olsun

 3. Imamoglu, Kaftancioglu, Gokcek ve daha niceleri…..Kucuk insanlar bunlar. Turkiye artik sizi kaldiramayacak kadar buyuktur ve kat ve kat onemli milli islerle mesguldur. Dusun artik bu milletin yakasindan, artik vatanin, milletin gundemini luzumsuz zirvalarla oyalamayin.

 4. Fişkiye’den sonra “Şakafat” Melih Gökçeğin engin kültür birikimini bir kez daha gözler önüne sermiş. :)))
  Şarap meselesine gelince; Heyecanlanmış Y-CHP’liler yazık.. Sanki suç işlemiş gibi savunma yapıyorlar. Eh.. haklılar tabii, yobaz sürüsünden oy devşirecekler ya, “mütedeyyin karizmayı” çizdirmemek lâzım.
  Seçim kazanınca Eyüp Sultan’da şükür namazı, işe başlarken mevlid, lâikliğe zaten AKP ağzıyla “din ve vicdan hürriyeti” diyorsunuz.. yardırın gitsin.
  Ne diyelim.. Yediğine içtiğine karışmak şöyle dursun, kimsenin yan bakmaya bile cesaret edemediği, bir bardak rakıya bir avuç leblebiyi meze eden aslanların mirası sırtlanlara kaldıysa kader utansın…

 5. Yedirdiği kazlardan pişman olduğu için sızdırmıştır.İmamoğlu ne kadar itici gülüyor hareket davranışları ne kadar itici ..

 6. chp sı bu ezıklıkten kurtulamıyacak . sızın sarap ıcmenıze kım karısır. haddıne mı. bu cakma chp de kımse dık duramıyacak mı. kımı cemaatlere yalakanır kımı avrupa orgutlerıne kımı turbanlılara. kendınız olun kendınız . sız cumhurıyetı kuran partısınız sız ataturkun partısınız. unuttunuz mu!!

  150 mılyonluk adam kaz yıyıp sarap ıcmeyecek te ne yapacak. avrupadan ıcazetı aldı tabı kı kutluyacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı