Gündem

Ücretsiz maskede yeni karar… İstanbul’da eczaneler devrede

İstanbul'da ücretsiz maske dağıtımına formül bulundu. İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği'nin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.

İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği’nin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 6 Nisan’da koronavirüse karşı alınan tedbirleri açıklarken, parayla maske satışının yasaklandığını açıklamıştı. Erdoğan, “Salgın bitine kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz vardır” demişti.

Fakat vatandaşların maskeye erişimlerinde ciddi sıkıntılar yaşandı. Maske için PTT ve e-devlet üzerinden yapılan başvurular, yoğunluk nedeniyle karşılık bulamadı. Bunun üzerine en fazla vakanın görüldüğü İstanbul’da ücretsiz maske sorununun çözülmesi için eczaneler devreye geldi. Artık devletin sağlayacağı kişi haftalık 5 adet maske eczanelerden alınabilecek.

Bir Yorum

  1. Tamam ne güzel işte sadece istanbul’da mecbur olsun, diğer illerde madem dağıtılmıyor oralarda da mecbur tutulmasın, isteyen taksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı