Üfürükçü değil şoför çıktı!

featured
service

Kayseri’de bir üfürükçünün mahalleye koronavirüs bulaştırdığı iddiası yalanlandı. İl Sağlık Müdürü, 30 evin karantinaya alındığı salgının taziye ziyaretiyle yayıldığını ve bir şoför kaynaklı başladığını belirtti.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde, taziye evine giden Hatice A.’nın koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine yapılan testlerde taziyeye katılan bazı kadınların da sonucu pozitif çıktı. Mahalledeki 30 ev karantinaya alınırken, jandarma, vatandaşlara maske dağıttı.

Hatice A., 30 Nisan günü, Kocasinan ilçesi Yemliha Mahallesi’nde kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Halil Bayram’ın evine taziyeye gitti. Evine döndükten sonra ise yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Kayseri Şehir Hastanesi’ne başvurdu. Hatice A., yapılan koronavirüs testi pozitif çıkınca Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Hatice A.’nın, taziye evine gittiğini söylemesi üzerine çalışma başlattı. Mahalleye giden ekipler, Hatice A. ile aynı taziye evinde bulunan kadınlara test yaptı. Bazı kadınların da koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine 4 bin 500 nüfuslu mahallede, koronavirüs vakası görülen 30 ev, karantinaya alındı. Jandarma ekipleri mahallede önlem alarak, vatandaşlara maske dağıttı.

‘ÜFÜRÜKÇÜDEN DEĞİL’

Mahalle halkı, sosyal medyada yer alan ‘üfürükçü kadın mahalleye koronavirüs bulaştırdı’ iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, tepki gösterdi.

Mahalleden Firdevs Çalışkan, “Bizim mahallemizde herkes birbirini tanır. Burada öyle üfürükçü falan yok. Yemliha’da herkes ekmeğinin peşindedir. Bizim mahallemizde üfürükçü veya kötü bir iş yok. Derdimiz çalışmak ve daha iyi bir yaşama sahip olmak” dedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, İDDİALARI YALANLADI

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Yemliha Mahallesi’nde üfürükçü bir kadının mahalleliye koronavirüs bulaştırdığı iddialarını sosyal medya hesabından yalanladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kocasinan ilçesi Yemliha Mahallesi’nde ‘üfürükçü’ olduğu iddia edilen kadının mahalleliye koronavirüs bulaştırdığı iddialarının asılsız olduğunu kaydetti. Benli, filyasyon çalışması sonucu vaka artışının Kayseri’den ziyarete gelen otobüs şoföründen kaynaklandığını belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘VİRÜS BULAŞMASI OTOBÜS ŞOFÖRÜNDEN KAYNAKLI ÇIKTI’

“Yemliha ile ilgili basında yer alan üfürükçü iddiaları doğru olmayıp, oradaki vakalarımızın kaynağı yapılan filyasyon çalışmamızda Kayseri’den ziyarete giden otobüs şoförü temaslısının ziyareti olduğu tespit edilmiştir. Vakaların oluşmasında ise cenaze evine taziye ziyareti etkili olmuştur. Hafta sonu ekiplerimiz ile yapmış olduğumuz taramada tüm testler negatif bulunmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Üfürükçü değil şoför çıktı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!