Gündem

Veryansın TV gündeme getirmişti… CHP’den Kılıçdaroğlu’nun makam aracına ilişkin açıklama

Devlet yöneticilerinin imza attığı israfları gündeme getirirken takdir edilen Veryansın Tv, konu Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni lüks makam aracı olunca CHP Sözcüsü Özgür Özel'in hedefi oldu.

CHP Sözcüsü Özgür Özel, Veryansın Tv’nin gündeme getirdiği Kemal Kılıçdaroğlu’nun lüks makam aracıyla ilgili Meclis’te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun önceki aracını 7 yıldır kullandığını belirten Özel, şimdi aynı aracın yeni modelini aldıklarını söyledi.

CHP’ye 2 milyon liraya mâl olan Audi marka araçla ilgili, “Ne kadar mütevazi diyeceklerine, lüks merakı diyorlar” ifadelerini kullanan Özel, “Biraz insaf olur” dedi.

AKP döneminde lüks araç giderlerinin tavan yaptığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın araç filosuna sahip olduğunu belirten Özel, bu israfların ise haber yapılmadığını iddia etti.

Veryansın Tv’nin devletteki lüks israfına yönelik onlarca haberine rağmen Özel’in böyle bir suçlama yapması dikkat çekti.

Alınan lüks aracın israf olmadığını savunan Özel, “Cumhurbaşkanı’nın 13 tane uçağı var. 866 milyon dolar tutuyor. Böyle bir israfı görmüyorsunuz, parti parasıyla alınmış araca laf ediyorsunuz” dedi. Ancak Özel, “parti parası” olarak bahsettiği paranın, halkın vergisiyle oluşturulan Hazine’nin siyasi partilere yaptığı yardımlar olduğunu belirtmedi.

Veryansın Tv söz konusu aracın geçen hafta Doğuş Otomotiv’den alındığını ve markasının ise 4000 motor olan Audi A8 olduğunu duyurmuştu.

Aracın boş haliyle internetten satış fiyatı 1 milyon 782 bin 264 TL.

Otomobilin CHP’ye yaklaşık 2 milyon liraya mal olduğu belirtildi. Otomobil geçen hafta CHP Genel Merkezine geldiği ve garajda bekletildiği öğrenildi.

Audi’nin sitesinde araca ait bilgiler şöyle:

Etiketler

10 Yorum

 1. Muhalefettekiler
  Muhalefetle uğraşıyorlarsa
  Vah Güzel Ülkeme.
  Pahalılık
  Yoksulluk At başı gidiyor.
  Hırsızlık Yolsuzluk beraber seyrediyor.
  Herkeze çatarak muhalefet olmaz.
  Gününü bekleyeceksin.

 2. İktidarla uğraşın, muhalefetle değil. Emine hanımlarının 1 günlük verdiği öğle yemeği faturası bu kadar, internette başka sitelerde haberi var.

 3. Birader Maltada asgari ücret 700 € . 15 ayda 10,500€ yapıyor. oda 75,000 tl yapar. çok sallamışsın değilmi. tabi adam 15 ay yemeyecek, içmeyecek barınmayacak. Hadi se asgarinin bir misli ücret al yine en çok 15 aydayemeden içmeden, sokakta yatarak 140bin toplar , sallama birader.

 4. Vay be biri muhtarlars telefon hediye eder bir iki trilyonluk arabaya biner sorarsan solcu rahmetli Ecevit’in kartalı hala gözümün önünde bunlr çakma solcu çakma Atatürk cu yuh yuh ve yuh

 5. merhaba
  nedense Türk basınında Mercedes, Audi ve BMW gibi markalar lüks araç diye tanıtılıyor.Ben CHP li değilim ve bu markalar Almanya’da üre-
  tilen sadece meşhur markalardır.Paramızın değeri kalmadığı için bunlar pahalı araç oluyor.Pahalı o kadar lüks değil.

 6. Çok güzel arabadır, Yurt dışında yaşarken çok bindim.. 180 km’yi geçince yere iyice oturur sağlam yerleşir,savrulmaz. Kılıçdaroğlu da o tarz mı siyaset yapacak acaba?.. o kadar da pahalı değildir. bir asgari ücretli yabancı 15 aylık maaşı ile alabilir. Bizde maşaAllah rakamlar uçmuş..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı